Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Keleti pu környéke Budapesten...

Keleti pu környéke Budapesten milyen környék? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Albérletbe költözök Bp-n, egyedül, 26 éves nő vagyok. Találtam egy egész jó lakást a Bethlen Gábor utcában. Viszont azt hallottam, az a környék eléggé gettó. Mik a tapasztalataitok?
2014. okt. 28. 21:55
1 2
 11/14 anonim válasza:

Én momentán az István utcában lakom, fél éve, átmeneti kényszermegoldás..tökéletesen elégedett vagyok! Budapest legcsodálatosabb és legbékésebb negyedében nőttem fel (2/a ker.), rettegve és undorodva költöztem ide.. 2 hét múlva este 10 kor is vígan jöttem át a Keletitől hazafele, teljesen normális emberek lakják a környék ezen részét. Persze, vannak sötét arcú honfitársaink, de tele van a környék fiatalokkal, rengeteg az albérlő egyetemista, sok családost is látok, és ha rákerestek a bűnözési statisztikára, messze nincs az elsők között a 7.ker. Garay teret én sem ajánlanám, vagy a Százház u. környékét, de a többi beljebb eső rész teljesen jó. Rózsák tere egy álom :)

32/N

2017. márc. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Szerintem rosszabb a híre a Keleti környékének, mint amilyen valójában. Én egyetemista gólyaként költöztem a Thököly útra, ott laktam 5 évet, ebből kb. 2 évet egyedül. Egyedül jártam haza éjszaka/hajnalban bulik után is, sosem féltem, pedig nem vagyok nagy darab. Nekem biztonságot adott az is, hogy a Thököly forgalmas út, ebből következően a Thökölyről leágazó kisebb utcákat kevésbé szerettem sötétben, de ott is simán mászkáltam, ha kellett. Egy barátnőm a Hernád utcában lakott 2 évet, neki sem volt ebből problémája.

A lakásban, ahol laktam, előttem is egyetemista lány lakott, ő is megnyugtatott, hogy semmi incidense nem volt, pedig az itt olvasottak alapján rendesen be voltam tojva, hogy milyen környék lehet ez...

Egyébként, ha kétesebb hírű környéken találtok jó lakást, menjetek el, nézzétek meg a környéket nappal, kérdezzetek meg járókelőket (többet!), hogy a környéken laknak-e, biztonságosnak találják-e, ha nem para, menjetek vissza este is. Abból szerintem már meg lehet ítélni, hogy te biztonságban éreznéd-e ott magad. Mindenkinek más az ingerküszöbe, én pl. egyes környékekről sok rosszat olvastam itt, ahol egyedül, fiatal nőként nem félek.

2019. jún. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Ami lemaradt az előző kommentemből:

Szerintem pl. a Százház utca sem para. Az egyik végén rendőrkapitányság van, a másikon egy frissen kialakított kutyafuttató. A párom mindig ott parkolt.


Egyébként vidékről, egy kis, biztonságos faluból költöztem a Keletihez, szóval alapvetően nem volt magas ilyen szempontból az ingerküszöböm.

2019. jún. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

2021-ben ...Hát nem tudom srácok, az a környék egyes részei egyre rosszabbak. A kocsit nem merem ott hagyni. A vasúti közlekedés ergo sok ember miatt kaptak oda ezek a patkányok és egyre több van belőle.


(Az ott dolgozó neon-zöld mellényesek, meg semmit nem tesznek ellenük.)


Teli van rossz C. típusú állampolgárral főleg délután és éjszaka (illik a c. hajnal elnevezés).


Emlékszem 2008-ban még egy osztálykirándulás alkalmával, egyetlen kéregetőt, csövest se láttam ott.


2017-ben mikor csak felugrottam egy kerékpárt venni, szétnézni már egy öltönyös c. fogadott a keleti bejáratánál, kamu képeket mutat, hogy rákos c. kisfiúnak kell a pénz, mert meg fog halni.


Aztán két év múlva mikor már autóért mentem fel, akkor is összefutottam vele, mondtam neki haver két éve is ezt a kamut adtad elő, ideje frissíteni.


És összejátszanak ezek, kit hogyan húztak le.



Azon röhögök egyébként, hogy itt BP.-en a 250-300-at is megkeresi a 8 osztályos betanított munkás egy gyárban, ingyen lakhatással és kajával.

2021. ápr. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!