Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Drágább albérletek bérleti...

Drágább albérletek bérleti díjából jobban vagy kevésbé lehet alkudni?

Figyelt kérdés
Viszonylag drágább albérletet szeretnék kivenni. Mondjuk 55-60 m2, ~150.000/hó lakbér környékén. Ezen a piaci szegmensen túlkereslet vagy túlkínálat van? Inkább lehet alkudni, mert úgyis magas a bérleti díj, vagy pedig elvárják, hogy aki ilyet keres, annak ne pár ezer forinton múljon, hogy kiveszi-e? Van valakinek tapasztalata?
2014. márc. 10. 22:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%

#9: márpedig a végén te leszel az egyetlen, aki pont azt a lakást pont azon az áron bérli. Ez minden üzletre igaz, ahol nem teljesen egyforma árukat adnak el tömegesen. Adott időszak alatt te voltál az, aki egy kicsit többet kínált, ezért te köthettél üzletet. Ha ezzel az érzéssel nem tudsz együtt élni, akkor sajnos nincs más lehetőséged, minthogy az üzletkötésről lemondasz.


Ahhoz, hogy ne fuss bele egy túlárazott ajánlatba, sajnos ismerned kell a piacot. Hiába alkuszol bátran, lehet, hogy még a félár is sok. Valamilyen elképzelésednek lennie kell a piaci árról. Ha alkuszol, akkor sajnos azt is be kell vállalnod, hogy lemaradsz az ajánlatról. Ha mindenképpen kell egy lakás, akkor nem tudsz németesen alkudni. Marad a balkáni alku: blöffölsz egy alacsonyabb árat, aztán apránként mégy felfelé. Sajnos a dörzsölt üzletfél ebből már látja, hogy amatőr vagy és mindenképpen üzletet akarsz kötni, ezért nem fog engedni az árból.

2014. márc. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Előző előtti: havi 60-ért nem fogsz jó albérletet kapni jó helyen, max. a saját színvonaladhoz képest. Úgy kérdezed, hogy a Rózsadombra akarok-e költözni, mintha valami bűn lenne. Miért ne akarhatna bárki odaköltözni? Amúgy én a Rózsadombon nőttem fel, innen akarok még jobb helyre menni.


Előző: azért írtam ki ezt a kérdést is, hogy tájékozódjak a piaci helyzetről. Minden áron költözni akarok, de nem minden áron egy adott helyre, tehát van alkupozícióm.

2014. márc. 13. 14:30
 13/24 anonim ***** válasza:
64%
Akkor te a Rózsadombi házmester fia vagy :) Elég ha megnézed a hasonló okkoságosztókat a téma képzett albisait . A viszonylag drágábbtól nagyon messze vagy , Ezért jó házat nem kapsz ...
2014. márc. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Mondjuk ahogy néztem, vannak belvárosi lakások, amikért simán 2-300 ezreket is elkérnek. De szerintem lakásoknál nem különösebben lehet alkudni, max megnézed mióta van fent a hirdetés, ha láthatóan többet kér, akkor megér egy próbát, de ha alapból korrekt áron adja, akkor meg nem fog szórakozni veled, hanem kiadja a következőnek.
2014. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Előző előtti: ennyiért a Rózsadombon simán lehet lakást bérelni. Nem mintha bármi fogalmad lenne a környékről, hiszen sosem laktál itt,
2014. márc. 13. 20:50
 16/24 A kérdező kommentje:
Előző: Aki a belvárosba költözik, az hülye. A belvárosban bevásárolni meg bulizni kell, nem lakni. Van még pár hely, ahol lehet 2-300 kilóért 60 m2-es lakást kivenni. Én az egyik ilyen helyet néztem ki, csak nem pont egy ilyen lakást fogok kivenni.
2014. márc. 13. 20:54
 17/24 Sputynik válasza:
87%
Olcsójános. Most itt akarsz spilerkedni a 150.000-rel, holott a mai magyar átlagnak ez nagy pénz, Te meg kilibbensz az ősök szárnya alól. Szerintem azért vagy balek mert ilyeneket kérdezgetsz. Legyél tökös gyerek és alkudj, ha úgy érzed, hogy lehet. Ha nem, akkor meg állj tovább. Te Rózsadomb Dzsigolója. :)
2014. márc. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Te luzer akkor minek kérdezed ha nincsen pénzed , maradj a rózsadombi ócsóóóba !
2014. márc. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Hülyegyerek először azt mondja, olcsójános vagyok, aztán meg azt, hogy neki ez már nagy pénz. Korábban is felváltva jöttek az ez igazából tök olcsó meg az anyámat, amiért van pénzem típusú hozzászólások. Legalább azt döntsétek már el, hogy mit akartok mondani.


Ha tudnátok is valamit, ti is megkeresnétek annyit, hogy 150k csak a fizetésetek töredéke legyen. Akik a kérdésre válaszoltak, és nem irigykedni jöttek, azoknak köszönöm, a többieknek meg eredményes tanulást kívánok.

2014. márc. 28. 09:36
 20/24 anonim ***** válasza:
A Csóreszokat erre idomítják a hit gyülin ... Mennél vissza az intézetbe :DDD Kevés a pénzed ezért még nem kapsz jó kéglit :))))
2014. márc. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!