Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha két havi kaucióval lefoglal...

Ha két havi kaucióval lefoglal valaki egy lakást, mert bérbe szeretné venni. Az egy havi bérleti díjat a lakás átvételekor fizetné, de még ez előtt meggondolja magát és mégsem kéri a lakást, akkor a bérbeadónak vissza kell adni a kauciót?

Figyelt kérdés
2014. febr. 12. 19:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Van szerződés és még ki sem költöztek? Akkor tiszta sor! Majd ha felmondják a szerződést, akkor lehet tárgyalni a kaució visszaadásáról, addig meg fizessék a bérleti díjat! Ha nem fizetnek, levonod a kaucióból és azonnal felmondod a szerződést te magad!
2014. febr. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 EagleHUN ***** válasza:

"azonnal felmondod a szerződést "

11-es azonnali felmondás NINCS, ha a bérbeadó mond föl egyoldalúan a felmondási idő akkor is jár a bérlőnek. Ha közös megegyezéses a fölmondás akkor megegyezhetnek abban is hogy azonnali. (De ebbe szerintem a bérlő nem fog belemenni és ezt aláírni.)

2014. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 EagleHUN ***** válasza:

Kedves kérdező ha "Az egy havi bérleti díjat a lakás átvételekor fizetné"

Akkor hogy kerültek be a lakásba a bérlő cuccai ha még nem vette át a lakást? És te hogy nem jutottál be az "át nem adott" kulcsaiddal?

A lakás átadás átvétel a kulcsok átadását is jelenti nagyon leegyszerűsítve. Tehát a bérlőd már átvette a lakást! Csak te felejtetted el az átadáskor elkérni tőle az első havi bérleti díjat. Tehát ha az átadás megtörtént akkor már valóban tartozik a bérlőd 1 havival, amit köteles rendezni, azt valóban nyugodtan levonhatod a kauciójából az ellen nem tehet semmit, elvileg a rezsit is arra az egy hónapra. Bocs hogy az első hozzászólásomnál félreértettem a dolgot, meg ezt az infót sem tudtam még hogy már bent van a bérlő. (Elvileg ha még nem kezdődött volna el a bérlés a kaució visszajárna, a foglaló nem. Főleg ha van róla papír is.)

Mi az hogy közjegyző előtt szerződnél? Szerinted úgy többet fog érni a szerződésed? Vagy egy esetleges bérlő kifizetné neked a közjegyző díját (Azt tuti neked kell majd állni!)? Mennyire lenne életszerű ha a közjegyzőhöz hívnád a bérlőt szerződést kötni?

2014. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Meg lett engedve, hogy berakják a cuccaikat, de életvitel szerűen még nem éltek ott

Egy kulcs volt a lakáshoz, ők vitték el másolni

Most azt állítják be sem vitték a cuccokat

Gondolom éjjel kirámolták...remélem legalább a saját bútorokat bent hagyták...

2014. febr. 14. 14:08
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

#12: "11-es azonnali felmondás NINCS" - igaz, helyesen: felszólítod a fizetésre írásban, új határidőig nem fizet, és 8 napon belül felmondod a következő hónap végére. Arra gondoltam, hogy azonnal megkezdi a felmondási procedúrát. Amíg a jómadarak nem költöznek ki, de legalább a felmondási idő leteltéig jár a lakbér és a rezsi. Ha nem fizetik meg, visszatartható a kaucióból. Még ők maradnak adósok.


A közjegyző által ellenjegyzett (közokiratba foglalt) szerződés végrehajtási záradékkal előnyös a tulajdonos számára, mert a jogszerű felmondás per nélkül végrehajtható, ezáltal rengeteg időt és veszteséget megtakarít a tulajdonos.

2014. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 EagleHUN ***** válasza:

Egyoldalú (bérbeadó általi) fölmondás szabályai.

(Pl nemfizetés esetén)

-A bérbeadó 8 napos szóbeli felszólítást követően

-8 napos írásos felszólítást ad majd ennek leteltével

-megírhat egy papírt ami legalább 15 napos (ha a szerződés külön rögzíti akkor 30 napos) és csak a megírást KÖVETŐ hónap utolsó napjára eshet a lejárat dátuma!

//Halkan hozzáfűzném hogy a szóbeli felszólítástól nyugodtan el lehet tekinteni, mert azt úgysem tudja senki sem bizonyítani, sem a megtörténtét, sem a nem megtörténtét.

//Tehát ha pl Február 21 -én írásban fölszólítod a bérlőt a fizetéselmaradás rendezésére. Akkor ez Március elsején jár le. Így megírhatsz egy papírt 2 példányban, hogy fölmondasz, Március 31-i hatállyal (Vagy Április 30? Itt őszintén mondom elég zavarosan fogalmaz a törvény.). Ezt a papírt bérlő viszont nem köteles aláírni. Viszont 1 tanúval legalább javasolt aláíratni, a helyszínen, ha mégis így akarod csinálni.


Így viszont kérdés hogy mit is ér jogilag ez a papír.

Mert ilyen módon akár én is tele írhatok egy kétpéldányos A4 -es papírt hogy XY tartozik 1 millával. Ha nem írja alá lobogtathatom akármelyik bíróság előtt. Ráadásul önmagadat nem hatalmazhatod föl kilakoltatásra (fizikai erőszakra) birtokháborításra stb... Egy ilyen papír lobogtatásánál a rendőr sem tud tenni semmit, mert nem tud meggyőződni arról hogy jogérvényes-e, és mennyire az.


Sőt arra sem jogosít föl hogy "lenyúld" a cuccait a bérlőnek. Elvileg van ugyan olyan joga a bérbeadónak hogy elzárja a lakást és zálogba veszi a bérlő cuccait, igen ám de ehhez birtokháborítást kell elkövetnie! És szigorúan nem hajthat végre fizikai erőszakot (=testi sértés), vagy nem vihet magával onnan semmit ami más tulajdona (=lopás), tehát a bérlő összes cuccának ott kell maradnia ilyen esetben, ergo nem fogod tudni kiadni a lakást. És bizonyítanod kell tudnod a tartozást is!


Tehát szerintem ilyen papír írogatással nem érdemes foglalkozni. Be kell menni a birtokvédelmi ügyosztályra (polgármesteri hivatalokban szokott lenni), és ott kérni kilakoltatási végzést. A megfelelő illeték befizetése mellett (Nem tudom mennyi lehet ez az illeték lehet akár 50k is és ezt tuti nem tudod később leverni a bérlőn!) meg is fogod kapni 30 napos határidővel (itt nem számít a felszólítás). Ha a bérlő ekkor sem hagyja el a lakást, rendőri segítséget kérhetsz és ezt a papírt felmutatva a rendőr fogja kilakoltatni a bérlőt, nem te!

2014. febr. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 EagleHUN ***** válasza:

Hmm látom az előttem szóló is leírta röviden a fölmondás menetét, mire én hosszan taglalva beraktam. :)


Még egy érdekesség hogy ne verje magát senki fölösleges nagy költségekbe.

Magyarországon minden Magyar állampolgár igénybe veheti INGYENESEN a JOGSEGÉLY szolgálatokat. Általában nagyvárosokban működnek, kormányhivatalokban, de ez változó. Teljesen ingyen lehet ügyvédektől kérdezni, papírokat szerződéseket átnézetni, elmondják mi a teendő, mit írj meg stb. Ha kell adnak olcsón (jövedelmedtől függő áron), ügyvédet is.

2014. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 EagleHUN ***** válasza:

"Meg lett engedve, hogy berakják a cuccaikat, de életvitel szerűen még nem éltek ott "

Ezt te honnan tudod hogy nem éltek ott? Elvileg nem mehetsz be sem a bérlő engedélye nélkül, mert az a bérlés kezdetétől fogva az ő birtoka. Ha meg lett engedve és kulcsot is kaptak akkor gyakorlatilag átvették a lakást, és tökmindegy ki mit állít vagy mit hisz, ezek a tények.

2014. febr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
#16: "Be kell menni a birtokvédelmi ügyosztályra (...) és ott kérni kilakoltatási végzést" - ugyan már, ilyen nem létezik. A tulajdonos nem léphet fel birtokvédelmi igénnyel, mert nem fosztották meg a birtokától (önként engedte be a lakókat). Éppen hogy a lakók kérhetnének birtokvédelmet, ha a tulaj kizárná őket.
2014. febr. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 14. 15:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!