Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet (lent)?

Albérlet (lent)?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek ehhez, de pl ha egy albérlet 40ezer ft, akkor az minden ottlakónak 40ezer (tehát fejenként 40) vagy közösen is összedobhatjuk a pénzt, csak legyen meg a 40ezer.

?


Illetve 8.kerületben mennyiért tudunk albérletbe költözni kb? Vagy 9.

Mi az ami nem nagy összeg, de már egy jó albérlet?


2013. szept. 17. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:

közösen dobjátok össze a pénzt, a lakás kerül 40-be, mindegy, hányan laktok ott (de erről meg kell kérdezni a főbérlőt, mert általában van egy max. limit - szóval nem költözhettek 10en oda, hogy csak 4000 legyen a bérleti díj).

Pesten 40 és 60 között szerintem vállalható egy lakás ára - viszont kérdezz rá a közös költségre, hogy mennyi és miből áll (a lépcsőház világításából, a lépcsőház takarításából, a szemétdíjból meg a csatornadíjból állhat, másból nem nagyon)meg hogy kb mennyi a rezsi télen/nyáron

2013. szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"meg a csatornadíjból állhat, másból nem nagyon"


1. állhat másból is, pl. tartalék képzés esetleges javításokra, felújításra (Vitázhatunk róla, hogy ezt nem az albérlőnek kéne fizetni, de a tulaj meg akkor mondhatja, hogy oké, de akkor annyival drágább az albérlet... végeredmény ugyanaz)

2. csatornadíj az a vízdíjjal együtt van - viszont van ahol a vízdíj is a közös költség része mert nincs külön mérőóra. Ilyenkor persze a csatorna is benne van, értelemszerűen.

2013. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Személyes példát tudok mondani: egy másfél szobás normális lakás bérleti díjjal, közös költséggel, rezsivel összesen kb. 70-90 ezer ft
2013. szept. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2"-es, arra gondoltam, hogy pl. a lakás felújításának, tatarozásának a díja, a társasház (ha az) közös ügyvédjének a tiszteletdíja, a közös képviselő fizetésének befizetése, a biztosítás nem az albérlő dolga, hogy fizetve legyen.
2013. szept. 18. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

utolsó: naja, ha ezek így külön vannak akkor nem is... csak sokszor ezek a közös költség részét képezik :(

A szerződésben pedig benne van nálunk is, hogy a közös költséget nekünk kell fizetni. Szóval így mindegy is mi van benne. (Nálunk pl. nagyjából a semmire kell havi 7 ezret fizetni...)

2013. szept. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A felújítási alapot nem mindegy, hogyan fizeted.


Ha külön, vagyis a teljes közös költséget vállalod, akkor védtelen vagy az emelésekkel szemben. Holnap összehívják a tulajdonosokat, hogy brutálisan megemeljék a felújítási alapot, mert adósságai vannak a háznak, vagy jön a panelprogram, és te máris pluszban fizethetsz olyasvalamiért, amihez semmi közöd.


A korrekt hozzáállás az, hogy szerződéskötéskor a közös költségből a felújítási alapot ki kell venni, annak pillanatnyi összegével megemelni a lakbért, és innentől kezdve a tulajdonosok úgy emelik a felújítási alapot, ahogy akarják, az ő dolguk.

2013. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincsen olyan bérbeadó aki kiveszi a felújítási alapot , biztosítást :))) Miből fizetnék mondjuk a bejárati ajtó javítását , el durrant csatorna csövet, hibás kaputelefont stb. Ha pont a bérlő csinál egy panel áztató programot ki fizeti a révész ? Ott nem elég a NEM ÉN VOLTAM :O . Hogy nézne ki a Hilton ha a vendégek nem fizetnék a felújítási alapot XD
2013. szept. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7: ott van: a bérbeadó a tulajdonlással kapcsolatos költségeit viselje a lakbérbe beépítve. Ez a természetes, és nem az, hogy a tulajdonosok döntéséből fakadó hitelvisszafizetést, tartalékképzést EMELÉS formájában kapásból rá lehessen hárítani a bérlőre.


Ha a lakás komfortosabb lett, akkor jogos a lakbér emelése, de ha csak 5 év múlva lesz egy felújítás, amire már most spórol a társasház, azért miért fizessen a bérlő MOST, ha mondjuk fél év múlva úgyis elköltözik?


Beázás kockázatát meg biztosítással kell kezelni.

2013. szept. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!