Be akarok menni a lakásomba, de a bérlő lecserélte a zárat és nem enged be, mit tegyek?
Figyelt kérdés
Sosincs otthon, mikor mennék, hiába szólok. Kitenném, de hogyan?2013. júl. 23. 15:42
2/21 A kérdező kommentje:
Csak magunk közt írtunk papírt.
2013. júl. 23. 15:52
3/21 anonim válasza:
Nem mehetsz be amikor akarsz!
Havonta 1x illetve ahogy megegyeztek.
Amúgy meg megérdemled hogy nem írtatok normális szerződést
4/21 anonim válasza:
az nem a te lakásod, a használat joga az albérlődé. Ha nincs benne a szerződésben, hogy ezt vagy azt nem csinálhat akkor igy jártál.
milyen lenne már hogy ő kibérli te meg jössz-mész amikor kedved tartja?
5/21 anonim válasza:
A tulaj mehet véletlenszerűen bejelentés nélkül ellenőrizni,hogy minden rendben van-e a ház körül. Nyilvánvaló,hogy egyedül nem járkálhat a lakásban. Az ellenőrzésekkor jelen kell lenni a bérlőnek is. Szerintem lecseréltetni a zárat nem volt joga. Fizetni fizet normálisan?
6/21 anonim válasza:
A bérlőnek igenis JOGA VAN lecserélni a zárakat, de ilyenkor vagy ad egy kulcsot a főbérlőnek, vagy ügyvédi letétbe helyezteti. Ha nem ad kulcsot de ez a tulajt nem zavarja akkor viszont a megbeszélt időben kell találkozniuk. Köteles beengedni a tulajt a bérlő, de nem minden nap. A szerződésben foglaltak illetve a megbeszéltek szerint
7/21 A kérdező kommentje:
Épp az a baj, hogy nem fizetett a hónapban és hiába szólunk, hogy ekkor mennénk, nincs otthon de nem is jelzi, hogy nem jó neki az időpont. És a szerződésben, amit egymás között írtunk benne van hogy köteles beengedni, meg az is, hogy ha nem fizet, akkor megszegi a szerződést és mennie kell.
2013. júl. 24. 14:10
8/21 A kérdező kommentje:
Ja, és az is benne van, hogy a mi engedélyünk kell ahhoz, hogy bármin változtasson, és a zár csere benne van ebben a kategóriában. Nem szólt róla, kulcsot pedig nem adott.
2013. júl. 24. 14:11
9/21 anonim válasza:
Sajnos nehéz procedúra lesz. Én késő este mennék, akkor már csak otthon vannak. Persze bejelentés nélkül hogy biztos otthon legyenek :)
10/21 anonim válasza:
Magyarországon az erre vonatkozó törvények abszurdak, a tulajdonos szinte semmit nem tehet a rosszindulatú bérlővel szemben. Hiába írsz te bele akármit a szerződésbe, azt ha akarja betartja, ha nem akkor nem. (ez alól kivétel ha a szerződést hivatalos formában, közjegyző előtt írtátok alá). Természetesen a tulajdonos bemehet a lakásba, csak nem zavarhatja indokolatlanul a bérlőt. Egyébként ha be is enged akkor is hivatalosan te nem rakhatod ki csak úgy. Hiába mondod hogy költözzön ki ha azt mondja hogy nem megy. A rendőrség sem fogja neked kitenni mert őt illeti meg a birtokvédelem joga, ha jóhiszemű ha nem, ha jogszerű az ott tartózkodása ha nem. Intézkedni a kilakoltatás végett csak akkor lehet hivatalosan, ha a kezedben van a jogerős végrehajtó határozat, amit azonban hosszú huzavona előzhet meg. Persze választhatod a nem hivatalos utat is a kilakoltatásban, de az ugye törvény ellenes. Ezért kell nagyon megnézni kinek adod ki a lakást, mert utána már késő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!