Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Van abban bármi kifogásolható...

Van abban bármi kifogásolható (jogilag/etikailag), ha az utolsó félhavi bérleti díjat nem fizetem ki, hanem "lelakom" a kaucióból?

Figyelt kérdés

Adott egy albérlet, ahol a tulaj már korábban közölte, hogy ha nem lesz rendezve egy korábbi tartozás (amit egyébként egy előző lakó okozott akit nem is ismerek) az a mi kauciónkból lesz levonva, persze ezzel én nem értek egyet. Illetve ezen felül a másik szobában ahol mások laknak 2 bútorban kárt is okoztak a szoba lakói, amit szintén nem én szeretnék megfizetni..

Jelenleg épp a következő albérletre kellene a pénz illetve, úgy tűnik, hogy a tulaj nagyon beakarja húzni a kauciót olyan miatt is amihez semmi közöm. Ezért arra gondoltam, hogy meg mondom a tulajnak, hogy a most utolsó félhavi bérleti díjat nem tudom kifizetni, vonja le a kauciómból. Mert ő még most kiakar velünk mindent fizettetni, aztán elvileg majd a végén adná vissza a kauciót...


Szóval a kérdésem, hogy megtehetem ezt, hogy az utolsó félhavi bérleti díjat (tehát ameddig még itt vagyok) azt nem fizetem ki hanem lelakom a kaucióból? Így még ha mindenféle indokokkal be is akarná húzni a kauciómat akkor kevesebbet buknék..


2013. jún. 13. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha előre közlöd vele, hogy meddig maradsz, akkor igen. De ha rajtad akarja behozni azt, amit másokon bukott, akkor már hamarabb el kellett volna döntened, hogy meddig maradsz, hogy a teljes kauciót lelakd. Mert ha ilyen, akkor hadakozhatsz a pénzedért, mindent megtesz amdj azért, hogy semmit ne kelljen visszafizetni.
2013. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A szerződés lejártáig maradok, tehát az előre megvan határozva. Így még kb. a kaució felét tudom lelakni ha nem fizetek.
2013. jún. 13. 14:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Viszont ha így teszek, hogy nem fizetek, hanem azt mondom vonja le a kaucióból akkor ugye nem tehet semmit? Tehát nem rakhat ki hamarabb vagy ilyesmi?
2013. jún. 13. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!