Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyiből meg lehet élni?

Ennyiből meg lehet élni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk összeköltözni a barátommal, de nem túl sok a bevételünk. Én 85 ezret keresek, nem hiszem, hogy feljebb menne a közeljövőben. A párom még tanul jó pár évig, diákmunkázik, 30-40-et keres biztosan, van, hogy több, de a bizonytalanra nem lehet építeni.

Egy picike 25-30 nm-es lakás elég lenne nekünk, nézegettem albérleteket, elég olcsón vannak.

De a tapasztalatok érdekelnének, van valaki ilyen helyzetben? Meg lehet ennyi pénzből 2 embernek élni?



2012. dec. 3. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nincs mellé segítség, ennyi pénzből nem lehet megélni. A lakás kiadási ára pedig nem csökken exponenciálisan a méretével:)
2012. dec. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Addig várjatok míg normális munkája nem lesz a barátodnak, mert addig kockázatos belemenni egy albérletbe

Neki kéne még 90-100at haza vinni és akkor meglehetne élni

2012. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Attól függ hol. Bp-n? Zsíros kenyéren, és ha nem fürdötök egyáltalán (suliban vagy melóhelyen megoldjátok) esetleg. Nagyközségben egy kieső részen ahol közel a város, ott talán.
2012. dec. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet, még a legszűkebben sem. Nem tudom az elég olcsó mit takar, de általában 3 havi lakbért elkérnek előre a beköltözéskor, így első hónap még nehezebb.
2012. dec. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Én egyedül élek saját házban, havi 60 körül kijövök mindennel együtt. Ha ketten lennénk és albérlet, és a párom keresne 40-et, szerintem menne simán, csak nem mind1, hogy hol. Pesten kizárt.
2012. dec. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 bumbi02 válasza:
100%
Hát Pesten mi akkori barátnőmmel, egy 31nm-es lakásban laktunk, amit 40ért béreltünk, közösköltség vízzel 13 ezer volt, erre jött még a gáz és villanyszámla+internet/tv. Durván 70-80 ezer forintból kijött egy hónap. + még erre rájön a kaja, a bérlet, és a többi költség. Ha a barátod is keresne 80-at netto, akkor már ki lehetne jönni szerintem szűkösen.
2012. dec. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Lakást 25+rezsiért lehet találni (bátyám is ennyiért lakik egy 30 nm-esben) és sok helyen nincs kaució (de nem gond ha van, mert van annyi spórolt pénzünk).

Csak az érdekelne, hogy maga az élet megoldható e ennyiből. (A bátyám rezsivel együtt télen még nem fizetett 55 ezernél többet, én ehhez viszonyítok.

Azért merült fel bennem a kérdés, mert ketten 120 ezer körül azért kapnánk fizetést, és aki egyedül van és ennyit keres, az se a híd alá megy nem?

Lakásbérlés ugyanannyi mint egyedül, mert magamra is fűtenék, meg néznék tévét, csak a víz lenne több.

A kaja érdekelne igazából, hogy az mennyiből jön ki 1 hónapban 2 embernek.

2012. dec. 3. 13:03
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Pesten 30 nm-es lakásban (tégla) éltünk ketten 2 évig. párom fizetése 130-140 ezer körül volt, én tanultam.

Lakbér: 40ezer

Kaja 20ezer (+ a 12000 kajacsekket is felhasználtuk, szal 32ezer körül)

Rezsi: 40 ezer körül volt, de így télen fáztunk (4 m volt a belmagasság + konvektor), a mosdóban a vizet vödörbe felfogtuk, abból öntöttük le a wc-t kisdolog után, villámzuhanyzás volt, éjszaka fűtő bojler, 2 naponta vizet melegítettem mosogatáshoz.

A maradék pénz elment hazautazásra, bérletre Pesten, ill. olcsó helyen bulizásra havi 1x. Ez volt az ára annak, hogy együtt lakhassunk.

2012. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Két embernek 40 ezer forintból kijön a kaja egy hónapban,ekkora bevételnél nem lenne célszerű az albérlet:(
2012. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a legjobb megoldás. De én nem budapesti vagyok 400 km-ről költöztem ide, szóval azt egyébként is fizetném.

Már több mint 3 éve együtt vagyunk, és jó lenn együtt élni, de ha arra várunk, hogy a barátom végezzen, még 3 évig nem tudunk összeköltözni. (Ez a minimum, ennyi van neki még a suliból, de ha nem talál azonnal munkát még több is lehet.) 23 évesek vagyunk/leszünk, jó lenne már együtt, és ezért persze belefér, hogy áldozatot hozzunk (nincs hetente buli vagy mozi, nem eszünk csokit/chipset akármi)

2012. dec. 3. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!