Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mire figyeljek lakás bérlésénél?

Mire figyeljek lakás bérlésénél?

Figyelt kérdés
Családommal új albérletbe szeretnénk költözni.Találtunk párat az expresszen, ami szinte túl jól hangzik.40 e ft körül, kaució nélkül, stb.Mi lehet benne a buktató?Mire érdemes figyelni ilyen esetben?Nem szeretnénk ráfázni 2 gyerekkel.

2012. jún. 9. 12:40
1 2
 1/11 eNerdzsy ***** válasza:

Meg kell nézni személyesen. Milyen benyomást kelt a tulaj, milyen a közlekedési/parkolási lehetőség, szomszédok, gyerekeknek játszótér, hasonlók...


Azt tanácsolom, hogy 3-4-et nézzetek meg mielőtt döntenétek.

2012. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem.Fura, mert több ilyet is találtam, de a telefonszám alapján ugyanaz hirdeti.Nem szeretnék semmilyen lakásmaffiás, illegális dologba keveredni, bár nem tudom ez honnan derülhetne ki időben...
2012. jún. 9. 13:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Ezek valami nagyon lepukkant helyen lehetnek. A lakásmaffia meg nem bérbeadással foglalkozik.
2012. jún. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát van kép róluk meg a környéket is ismerem, egyáltalán nem rossz, ezért nem értem mi lehet benne a "hiba"
2012. jún. 9. 13:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Először találkozni kell a tulajjal, beszélgetni, megnézni az ingatlant. Ha minden jónak tűnik, meg kell beszélni az árat, és ha az is oké, akkor a szabályokat. Mit enged a tulaj, mit nem, ki fizeti be a csekkeket, egyszóval mindent.

Hogy nincs kaució, az több mint gyanús.

Érvényes szerződést kell kötni, a kézfogásos üzletet el kell kerülni, mert nincs nyoma, gond esetén csak ráfázhat az ember, és akármikor kitehetik a lakásból határidő nélkül.

Én még azt is kikötném, hogy a tulajdonosnak ne legyen kulcsa a lakáshoz, tehát engedélyezze a zárcserét a szerződés után, különben akármikor bemehet a lakásba, ahogy annyiszor lehet hallani.

A szomszédokat annyira nem lehet ellenőrizni, esetleg kérdezősködni lehet a környékbeliektől, ha olyan helyen van a lakás. Arra azonban nem lehet nagyon alapozni.

2012. jún. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is a kaució nélküliség, ami a leggyanúsabb.

Vagyis amiatt találom gyanúsnak.

2012. jún. 9. 13:40
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha bármi fura van, vagy valamelyikőtökben rossz érzése keletkezik, akkor akármilyen jó is ne menjetek bele!

Mi sajnos már többször is beleestünk ebbe a hibába. Amelyikünknek valami nem stimmelt azt a másik nyugtatgatta, hogy jó lesz...hát nem lett az :(

Mindig volt írt szerződés, és mégis megszívtuk. A rendőrség pedig csak annyit mondott, hogy nem tudnak mit tenni. Most a napokban épp a legutóbbi főbérlőnket voltunk már kénytelenek feljelenteni.

2012. jún. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezt a fórumot csekkold le, itt biztos sok hasznos infó van:

[link]

2012. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

ma 13:57


mi történt, miért kellett feljelenteni a tulajt?:o

nekünk ilyen még soha nem volt, általában pont a tulajok panaszkodnak, h megszívják a bérlőkkel.

2012. jún. 9. 14:16
 10/11 anonim ***** válasza:

expresszen ilyen komoly dolgot nem keresnék. egy párezres használt telefon az úgy oké, volt már rá példa, h vettem onnan egyet anyumnak, de lakást?!


menj be egy országos lefedettségű, komoly ingatlanirodába, és ott nézelődj. apróhirdetésből tuti nem vennék vagy bérelnék lakást.

2 gyereked van, gondolkodj felelősen! komoly ember kaució nélkül nem ad ki lakást.

2012. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!