A főbérlőnk egy idős nő. Ha meghal, akkor kié lesz a lakás? Mi a helyzet ilyenkor? Örököse nincs.
Nem tudhatod, hogy milyen rokonai vannak vagy hogy kivel kotott eltartasi szerzodest, aki idos koraban gondozza es cserebe, miutan meghalt, megkapja a hazat.
Semmi kozod hozza, hogy melyik rokonaval tartja a kapcsolatot vagy hogy kivel jar ossze. Azt viszont megkerdezheted tole, hogy mi a terve a lakassal hosszabb tavon, hogy tovabbra is ki szeretne adni vagy par ev mulva inkabb eladna, stb.
2# hadja? Kinek a hadja? Kivel hadakozik?
Talán hagyja, neeem?
Az önkormányzati tulajdon az önkormányzati tulajdon, nem állami, nem mindegy. Az állam ugyan kisajátíthat önkormányzati tulajdont, de nem egyszerű eljárás.
Ha nincs gyermeke/unokája, akkor oldalági rokon örökli, tehát ha van testvére, akkor a testvére vagy annak gyermekei/unokái stb. Ha nincs testvére, akkor a szülő testvérének/testvéreinek a élő leszármazottjai örökölik.
Önkormányzat is "örökölhet" (birtokolhat el) ingatlant, de az egy más szituáció. Abban az esetben birtokolhat el ingatlant, ha az ingatlant nem lakja/műveli senki sem és annak tulajdonosa nem felkutatható (mittomén mondjuk emigrált 56-ban), de az öröklést indítványozni csak abban az esetben lehet, ha már képtelenség, hogy a tulajdonos életben van, értsd már bőven 100 évvel ezelőtt született.
#14 Nem biztos, a kérdés feltevés jogos. Ha a hagyatékot intéző jegyző nem talál rokont viszonylag egyszerűen akkor nem fognak túl nagy munkát belefektetni az örökös keresésébe. Közzé tesznek egy felhívást amit én még soha sehol nem láttam, aztán ha erre nem jelentkezik senki, akkor ennyi.
Az is benne van a pakliban, hogy a rokon aki lenne az külföldön él már.
Testvéreméknek volt egy osztatlan közös tulajdonú területen telke és szerették volna legálisan pár éve felosztatni. Rajtuk kívül volt még vagy 70 tulajdonos. Ott is volt olyan tulajdonos aki a papírok szerint már 104 éves kellett volna legyen, de már több évtizede külföldre ment. Nyilván voltak neki is leszármazottai, de hogy hol, azt senki nem tudta megmondani.
Kérdező, lehet hogy vannak távolabbi rokonai, akikkel néha beszél, csak Te nem tudsz róla, elvégre nem köteles Neked semmiről se beszámolni! De amúgy 60 éves még eléggé “fitt” (korban legalábbis, de az állapotát Te látod), korai lenne erről beszélni, talán minimum 15-20 év múlva esedékes!
Ha tényleg nincs kire hagynia majd a lakást, és Ő maga felajánlja, vagy már segítségre szorul az ellátásban, akkor esetleg szóba jöhet az eltartási szerződés a lakásért cserébe, de addig viszont a felvetés is sértő lenne!
Amúgy tudtommal a főbérlő és a tulajdonos ugyanaz! Akkor hívják főbérlőnek, ha kiadja a házát/lakását albérletbe.
#16 "Amúgy tudtommal a főbérlő és a tulajdonos ugyanaz! Akkor hívják főbérlőnek, ha kiadja a házát/lakását albérletbe."
Nem ugyanaz. A tulajdonos ha kiadja a lakását - vagy egy szobát - akkor is tulajdonos lesz. Aki kiveszi az meg bérlő. Ha kivesz egy lakást valaki, mint bérlő és annak egy részét ő kiadja másnak, akkor válik ő főbérlővé és aki a szobát tőle kivette, az lesz az albérlő. A főbérlő nem lehet tulajdonos, a nevében is benne van, hogy bérlő.
A gyerekem most főbérlő. A tulaj úgy akarta kiadni a lakást, hogy lakhat benne több egyetemista is, de 1 bérlő legyen aki az egészet fizeti neki és a többiek majd vele elrendezik amit kell. A gyerekem vette ki a lakást, ő (mi) fizeti a teljes lakbért és a teljes rezsit, majd aki még ment hozzá albérlőnek a másik szobába az már a gyerekemmel kötött szerződést róla és neki fizeti a rá eső részét a lakbérnek és a rezsi felét. Így van a lakásnak tulajdonosa, ő kiadta a gyerekemnek, ő a bérlő=főbérlő és a barátja meg aki kivette az egyik szobát az meg az albérlő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!