Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jó döntés volt kiadni a...

Jó döntés volt kiadni a lakásomat?

Figyelt kérdés

Jelenleg bizonytalan a helyzetem, ezért megbeszéltem a szüleimmel, hogy visszaköltözök hozzájuk, és kiadom a lakásomat, hogy legyen egy kis extra bevételem. Gondolkozok külföldre költözéssel is, próba szerencse alapon. Jelenleg egyedülálló vagyok, így nincs nagyon magánéletem. Ha összejönnék valakivel, akkor kicsit nehezebb lenne a helyzet, ha nincs lakása az illetőnek, úgy fel kéne mondanom a bérlőmnek, ha komolyabbra fordulnának a dolgok.


Tehát jelenleg nagyon vagylagos az életem jelenleg, fiatal is vagyok, 33 éves :D


Szerintetek jó döntést hoztam?



szept. 16. 09:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
33 évesen kimenni szezonmunkára és egy tanyán lakni egy szobában, idegenekkel egy házban szerintem csak akkor pálya, ha amúgy hajléktalan lenne az ember. Huszonévesen teljesen más, mikor az ember tapasztalatot gyűjt, mwgismeri a világot, utazik, stb. Szerintem 33 évesen ez nagyon nagy visszalépés és értelme sincs, csak az időhúzás. Talán, ha az idegen nyelvet aktívan tanulnád, lenne valami értelme, de mit tanulsz egy szezonmunkán, jobb esetben max a lengyel/ukrán konyhanyelvet, a kollégáidtól.
tegnap 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
28%
Furcsa hogy itt sokan megszólják ezért a kérdezőt. Én 30 évesen költöztem vissza 1 évre a szüleimhez, mégis ugyanúgy megmaradt az aktív társasági életem, senki se nézett le emiatt, érdekes régen teljesen megszokott volt a többgenerciós együttélés, a kutyát nem érdekelte hogy x évesen még a szüleidnél laksz. A külföld azért opció, mert vannak olyan szakmák amiket egész egyszerűen nem fizetnek meg Magyarországon, külföldön viszont igen, most hadd ne meséljek arról, hogy Ausztriában mennyivel jobb életszínvonalat tud fenntartani egy ápoló vagy tűzoltó.
tegnap 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11,


30 évesen szerinted lezárul a világ, vagy mi? Akinek a 20as éveiben ez kimaradt, miért ne pótolhatná be 30 évesen? Amúgy a legtöbb szezonmunkás pont hogy nem a fiatal korosztály, hanem inkább a 40+osok.


Komolyan, itt úgy beszéltek mintha valami visszafordíthatatlan dolgot csinálnék, levágnám a lábam vagy valami hasonló :D


A legtöbb korombeli ismerősöm még otthon lakik, mert pénze sincs albérletre, nem hogy saját lakásra, és elvannak azért.


Nem egy garzonban élünk, hogy 6an alszunk egy szobában.

tegnap 14:09
 14/21 anonim ***** válasza:
Nekem annó a szüleim azt mondták, hogy bármikor visszaköltözhetek hozzájuk, nagyon szívesen látnak(persze csak ha nem piócáskodsz a szülőknél, kiveszed a részed a házimunkában és beleadsz a költségekbe). A szülői ház az egyfajta végső menedék és egy olyan hely ahol mindig szívesen látnak. Ne tőrödj azzal, hogy mások mit mondanak, Magyarországon bevett szokás ha férfiként a szüleidnél élsz akkor lúzer vagy, proli gondolkodásmód.
ma 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Kérdező, te kérdezted a véleményünket. Itt most őszinteséget kaptál, ami nem tetszik. 30-asként már nagyon gyorsan halad az idő, kettőt pislogsz, és 40 éves vagy. Meddig fogod magad fiatalnak érezni, aki a szülei segítségére szorulhat bármikor? Holott életkorod alapján már te se lennél fiatalnak mondható szülő, ha az lennél. Már másokért kellene felelősséget vállalnod ebben az életkorban, nem pedig másokra utalnod magad. Nyilván mindenki kerülhet nehéz helyzetbe. Ebből a szempontból bölcs döntés volt redukálni a kiadásokat és a lakáskiadásból bevételt kreálni. Csakhogy ezerrel kéne dolgozni azon, hogy ez a probléma megoldódjon, és ne csak elodázódjon arra hivatkozva, hogy még fiatal vagy. Egy nyugdíjashoz képest fiatal vagy, de a gyerekszerephez már nagyon öreg. Kényszermegoldásnak jó, amit csinálsz, csak legyél tudatában, hogy ez egy kényszermegoldás. És nem kéne súlyosbítani a helyzetet azzak, hogy elmész szezonmunkára, már persze ha nincs érettségid mondjuk, vagy nincs meg a 8 általános, akkor nem szóltam de ha valamihez értesz, valami szakterülethez, amiben eddig dolgoztál, akkor ne add ennyivel lejjebb, mert elrepülnek az évek carlapátolással és nem lesz hr-es aki ezek után visszavegyen egy normális állásba.
ma 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
Kérdező kár volt megmondanod a nemed az egyik válaszban. Legközelebb mond azt, hogy nő vagy és akkor nem fognak meghurcolni...sőt még sajnálni is fognak.
ma 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Nem, egy nőnél sajnos még nagyobb baj, ha 33 évesen ostoba döntéseket hoz, és nem akar felnőni. A férfiaknak nagyobb a játéktere az ilyesmiben.
ma 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%
Kérdezz meg 10 férfit, 9 fix az fogja mondani, hogy nem zavarja, ha a csaj még a szüleinél él.
ma 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%
18 ez hogy jön ide, és kit érdekel?
ma 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

amúgy nem értem, hogy miért ne lennék én felnőtt?


Nem drogoztam, piáltam, buliztam el a pénzemet soha, nincs káros szenvedélyem, 10+ évet dolgoztam.


Most hogy nem dolgozok, ezt a döntést hoztam, köszi a véleményeket. Közeli ismerőseim jó ötletnek tartották, meg én se tartom olyan rossz ötletnek, átmenetileg..

ma 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!