Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakótársak kizártak albérletbő...

Lakótársak kizártak albérletből, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Történt az, hogy ma délután elmentem boltba, de mire hazaértem lakótársaim kizártak lakásból egy külön bicaj zárral a rácson.

Hívtam őket, írtam, nem vették fel, így rendőrt hívtam. Mint kiderült ők is, nagynehezen kinyitották de nem engedtek be továbbra se amíg bele nem egyeztem, hogy 2 héten belül elviszem az összes cuccom és leadom a kulcsokat most, de mára már más helyet kellett találnom alvásra.


Értékeim nagy része még a szobában van, pár dolog azon kívül, bezártam de ilyen egyszerű kulcsos zár, egyetlen kulcs nálam van. Szerződés nem volt bejelntve nem voltam, egyik lakótárs az részben tulaj is örökségben.


Az akciójuk előzménye szerda esti veszekedés ami során egyik lakótársam párja rám rontott fújtatva. Ők szedték le rólam. Feljelentést az ügyben csak ma tettem a nemrég történtekkel együtt.


Ilyenkor mi a teendő? Kihez, hova lehet fordulni? És ha valami cuccom eltűnik vagy kár keletkezik benne amíg nem tudom elvinni mi?



szept. 14. 19:58
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Kiderült hogy ők is rendőrt hívtak, és? Neked már ki se küldtek rendőrt?
szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom melyik rendőri pár intézkedett, csak azt hogy ők is hívtak.
szept. 14. 20:04
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nincs szerződèsed, nem vagy bejelentve, ergó semmi közöd a lakáshoz. Ez van. A szívessègnek ez a vège. Jogod meg semmi kb.
szept. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy bejelentve és ilyen barmok, akkor először is tudd minden dolgozat biztonságban.

A veszekedést tekintve pedig ennyiből nem fogjuk tudni, kinek volt igaza.

szept. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

"Ilyenkor mi a teendő?"

Lenyeled a tanulópénzt, és legközelebb nem veszel ki feketén lakást/szobát.


"Kihez, hova lehet fordulni?"

Sehova. Hiába lenne elméletben neked igazad, semmit nem tudsz bizonyítani. Ők simán mondhatják például, hogy szóban úgy egyeztetek meg, hogy nincs felmondási idő, így tőled jogosan várják el hogy azonnal elhagyd a lakást a cuccaiddal együtt. Vagy azt is állíthatják, hogy szóban határozott idejű lakhatásra egyeztetek meg, ami már lejárt. Vagy bármi hasonló. Bizonyítani nem tudod az ellenkezőjét.


"És ha valami cuccom eltűnik vagy kár keletkezik benne amíg nem tudom elvinni mi?"

Erre ugyanez igaz, ha nem tudod bizonyítani akkor tanulópénz.

szept. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Arra hiába teszel feljelentést, hogy valaki lakásában tulajdonképpen jogi háttér nélkül tartózkodsz.
szept. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
6# azért ez nem ilyen egyszerű. Ha tudja bizonyítani hogy a lakhatásért pénzt vettek át tőle rendszeresen, és azt a lakást életvitelszerűen használja.
szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
#7 Igen, ez a jogi háttér, ami jelen esetben nincsen.
szept. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
mind1 már, csak a cuccaimat szeretném egyben és épségben elhozni
szept. 15. 21:30
 10/10 anonim válasza:

Szerződést kellett volna kötni, arra lehet jogot érvényesíteni bíróság előtt. Szívességi lakáshasználatnál akkor rak ki ha akar, és mivel nem jogszerűen (jogcím alapján) laksz ott ezért rendőrrel is kirakathat.


Egy ügyvéd

szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!