Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Aki bérel házat miért szereti...

Aki bérel házat miért szereti jobban mintha saját lakása lenne?

Figyelt kérdés

júl. 25. 17:55
 1/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Egyénfüggő. A többség nyilván szívesebben élne saját otthonban, csak nem engedheti meg magának.
júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Senki nem szereti jobban a bérelt lakást/házat, mintha a sajátja lenne.
júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Én jobban szeretem.

Olcsón bérlek, nem kell bajlódni ha nagyobb gond van a lakással.


Saját lakás pedig ki van adva.

júl. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeretem jobban. Nincs pénzem sajátra
júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször vagy nincs pénz sajátra, vagy a saját messze van a munkahelytől, családtól, de eladni nem akarta vagy nem tudta. Nem attól szeret valaki jobban lakni valahol, mert az bérelt, hanem mert valamiért kényelmesebb. Pl. van helye, szebb a környék, egyszerűbb kifűteni... Általában az ember érzelmileg ahhoz kötődik jobban, ami az övé, pláne minél több ideje és munkája fekszik benne, vagy örökség, ilyesmik. Persze lehet valakinek olyan háza/lakása, amihez rossz emlékek kötik és csak a baj van vele, de mégsem meri eladni, mert mondjuk ha mégis szakítanak a párjával, vagy ha majd megöregszik... stb. akkor legyen B terv. És olyan is van, aki egyszerűen nem ér rá eladni, vagy kivár, hogy később többet ér vagy jó lesz kezdőtőkének a gyereknek.
júl. 26. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
79%
Én sajátban szeretek lakni. Meg is tehetem, mert nyugger vagyok nem létfeltétel a mobilitás. De egy mai fiatalnak praktikusabb a bérelt lakás. Bárhol vállalhat munkát, egyik napról a másikra tud lakhelyet váltani.
júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
6. Azért ez nem így van. Általában egy évre köti a szerződés és maga a költözés is sokba kerül, újra kell netán kauciót is lerakni. Nem is beszélve arról, hogy amit kifizet az albérletre, abból annyi év alatt vehetne sajátot, de a legtöbben nem tudnak egyszerre albit fizetni és még spórolni is.
júl. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ingyen van, önkori fizeti (pedagógus)
júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én utálom, de nem fogok gürcölni anyagi javakért.
júl. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!