Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Határozott idejű bérleti...

Határozott idejű bérleti szerződést fel lehet mondani akkor, ha a bérlő nem tájékoztatott megfelelően a külső felújítási munkákról?

Figyelt kérdés

Társasházban felújítási munkák vannak, beköltözéskor annyit mondtak, hamarosan befejeződik és csak apró munkák vannak. Ezzel szemben még mindig tartanak a felújítások, egy hónapja, amelyek hangzavarral járnak, vésés, fúrás, stb, és általában ezt reggel 6-kor már elkezdik. Bérleti szerződésben nem lett leírva ez, illetve közjegyző által nem lett hitelesítve.


Ebben az esetben felmondható a bérleti szerződés rendkívüli felmondással úgy, hogy a kauciót is visszakapjam?



júl. 25. 11:03
A kérdező szavazást indított:
Igen felmondható, kaució visszaszerezhető
Igen, de kaució vissza nem kapható
Nem
7 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Plusz hozzáfűzés: a teljes társasházat újítják, szóval nem a szomszédok újítanak. Pihenni lehetetlen, nyugalmi állapotomat zavarja, idegeim az egekben.
júl. 25. 11:15
 2/11 anonim ***** válasza:
55%
Füldugó
júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezért biztos, hogy nem. Max ha a lakást újítanák, de a társashoz (külső vagy közös tereinek) munkálatai nem indok.

Azt kell megnézni, hogy mi van a társasház szabályzatában, hánytól lehet zajjal járó munkát végezni. Kétlem, hogy reggel 6-tól, ezt lehet jelezni a közös képviselőnek.

júl. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

2-es, füldugó nem segít, túl hangos ;) késő estig ha dolgozom, nem is kellemes erre kelni 6-kor.


3-as, az lehet, de nem megfelelő tájékoztatás hiányában jogosnak érezném a rendkívüli felmondást. Ha tudtam volna, hogy ilyen hangos munkák vannak, lesznek még sokáig, más albérletet választottam volna.


Köszönöm az értelmes válaszokat!

júl. 25. 11:51
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én értem a problémádat és ez hatalmas xopás, de akkor sem hiszem, hogy ez megállnlá a helyét (jogilag). Gondolj csak bele, beköltözhettél volna a munkálatok megkezdése előtt is, aztán megnyeri a pályázatot a társasház / úgy dönt egy hónappal később a közgyűlés, hogy jön a felújítás akkor is ez lenne a helyet.
júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk attól tartok, hogy a főbérlő tényleg nem fogadná el a rendkívüli felmondást, jogi útra meg nem terelném az ügyet, tényleg kétes a kimenetel.


Olvastam róla a Ptk.-ban, de abban is kétértelmű. Pl.


6:332. § [A bérbeadó szavatossága]

(1) A bérbeadó szavatol azért, hogy a bérelt dolog a bérlet egész tartama alatt szerződésszerű használatra alkalmas, és megfelel a szerződés előírásainak. Erre a szavatosságra a hibás teljesítés miatti szavatosság szabályait azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy a bérlőt az elállás helyett a felmondás joga illeti meg, kicserélést pedig nem követelhet.

(3) Ha a bérelt dolog lakás vagy emberi tartózkodás céljára szolgáló más helyiség, és az olyan állapotban van, hogy használata az egészséget veszélyezteti, a bérlő a szerződést felmondhatja akkor is, ha erről a tényről a szerződés megkötésekor vagy a dolog birtokbavételének időpontjában tudott vagy tudnia kellett. Erről a jogról a bérlő érvényesen nem mondhat le.


Egészséget veszélyezteti-e? ;) Hát a mentális egészséget tutira :D


6:346. § [A bérlő tűrési kötelezettsége]

(2) A lakás korszerűsítéséhez szükséges munkálatok elvégzésének tűrésére a bérlő nem köteles, kivéve, ha azok - az elvégzendő munkára, az építészeti következményekre és a bérlő várható kiadásaira tekintettel - a lakás használatát jelentősen nem korlátozzák.

(3) A bérbeadó a bérlőt a (2) bekezdés szerinti munkálatok megkezdése előtt megfelelő időben köteles a tervezett munkálatokról és azok várható időtartamáról írásban tájékoztatni. A bérlő a bérleti szerződést az értesítés kézhezvételét követő hónap utolsó napjáig felmondhatja.


Bár mindkettő igen, a lakásra vonatkozik, mintsem a társasházra, de akkor is úgy gondolom, "köteles a tervezett munkálatokról és azok várható időtartamáról írásban tájékoztatni" :) :)

júl. 25. 13:06
 7/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarok jogászkodásba belemenni, de a 6:332. a bérelt dologra (lakás vagy emberi tartozkádás céljára szolgáló más helység) vonatkozik. Az, hogy a lakáson KíVÜL felújítás zajlik az itt nem releváns. Ennyi erővel akkor bárki felmondhatná az albérletét ha mondjuk útfelújítást kezdenek a lakása előtt? Vagy a szomszédban új házat építenek ami zajjal jár? Kötve hiszem.


A 6:346 szintén a lakásra vonatkozik, nem a társasházra vagy a lakáson kívüli terekre.


Aztán ahogy írod tájékoztatott és azt mondta "hamarosan befejeződik". Kinek mi a hamarosan, én is ezt mondom hatodik éve az asszonynak, hogy hamarosan kicserélem az új csillárt. Tippelhetsz, hogy épp a régi vagy az új van még fenn :D

júl. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Utolsó: igen, írtam is, hogy inkább társasházra vonatkozik. Az meg elég szomorú, hogy 6 éve nem bírtál egy csillárt lecserélni :D


Ami még eszembe jutott, hogy azért azok a magánszemélyek , akik a bérleti szerződést nem hitelesítik közjegyző által, nem is adóznak utána, pedig kellene :) gondolom itt is ez a helyzet, szóval itt is be lehetne "támadni". :D

júl. 25. 18:02
 9/11 anonim ***** válasza:
77%
Semmi köze nincs a közjegyzőnek az adózáshoz. 8 Lakás adunk ki, soha nem hitelesítettünk közjegyző előtt bérlei szerződést és minden kiadás után adózunk...
júl. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én azzal tisztában vagyok, hogy semmi köze, de ha valaki nem adózik, és szóba hozod, akkor inkább visszafizeti a kauciót, mintsem megbüntessék mert felnyomod :) sok ilyenről hallottam már, hogy hiába határozott egy szerződés, ha valaki fix kp-ban kér mindig az gyanús. És el is engedi azt, aki idő előtt elköltözik.
júl. 26. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!