Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jó bérlő voltam?

Jó bérlő voltam?

Figyelt kérdés

Egy idős, számító embertől és hirtelenharagú, enyhén demens párjától vettem ki a lakást. Kedves, idős, erősen fideszes nyugdíjas párnak látszottak elsőre.


Átrendeztem, hogy a 30 nmes nagyszoba fiatalos legyen, illetve két főre alkalmas, (gyerekkel), aki látta, megdicsérte, régebben foglalkoztam lakberendezéssel saját és ismerősök, rokonok lakásaival.. Lecseréltem csipkefüggönyt, tettem fel sötétítőt, berendeztem. Levettem a veszélyes szekrényajtók egy részét, mert hiányzott egy zsanér róla, vagy törött volt az üvege és a gyerekem nem tudott bele így pakolni. Csak pár szekrényt használtam, mert mindegyikkel gond volt(ezeréves minden), vagy az alapváza, vagy az ajtó volt rossz, nem lehetett bezárni. Koszos, porszagú hely volt, zsíros ragadós felület több helyen. Szivárgó víz a fürdő fala mögötti csempénél random feltört, visszaragasztott csaptelepvég, víznyomásra kettétörő zuhanyfej, csöpögő mosogatótálca alatti vödröt üríteni kellett, karancs gáztűzhelyen csak egy rózsa működött, faparketta hullámzott/nyikorgott az előszobában, mosógép 70 éves. Idős ember okosba megoldott lakása. Óriás márványtáblákat tároltak a nagyszobában sírkőhöz és gipsz öntvényeket.


Ezekkel együtt tudtam élni, és nem használtam dolgokat, csak elpakoltam őket, hogy ne legyenek veszélyesek, ne essen kár bennük, mivel csak részben éltem itt(hétköznap). Fél év alatt elfeledkeztem két számlàról, amiről értesítése ment a tulajnak, hogy nem fizettem be. Mindkettő minimális összeg(2000, 5000), és egyből rendeztem. Kifizettettek velem fél év bérletet készpénzben előre, illetve a közösköltséget. Ezen felül a megtekintéstől visszaszámolták a közösköltséget és a bérleti díjat, így kb 100.000errel többet fizettem, pedig nem is laktam ott. Azzal érveltek, hogy az nem az ő dolguk, akár aznap beköltözhettem volna.. másik városba hordtam a postájukat, mikor időm engedte.


Bejártak, mikor nem voltam a lakásban, így látták, hogy néha kupi van, nincs egyből letakarítva a tűzhely, ruhák szanaszét, elmosogatás.. Volt, hogy rendezkedtek, ablakot csuktak, postát nyitottak ki ès hagytak ott, és utoljára rosszul csukták be a hűtőt, minden megromlott benne, olvaszthattam le. Elhajtották az ágyról a lepedőt, látszott, hogy megnézték, hogy nyitottam ki. Ezt mind letagadták, dehát tudom. Random megjelentek a lakás előtt, nem az előre megbeszélt időben. Kikérdezték a szomszédokat, akik mondták, hogy szoktam kiabálni a gyerekemmel(aki auti+adhds, de nyilván nem mondtam, csendes gyerek, nem látszik rajta)egyébként rendes, segítőkész, csendes vagyok, keveset vagyok ott. Ezt egy olyan alkalommal hallottam, amikor be akartak jönni, de itthon találtak és megálltak az ajtó előtt, nem tudták, hogy tudom, hogy itt vannak.


A bérleti szerződés átlagos állapotúnak írták le a lakást, gépesítettnek, pedig roncshalmaz ingyen elvihető régi/rossz dolgokkal, vagy úgyse. Szerintem a szerződés nem érvényes(tollal belefirkáltak, két különbözőnk van, mindkettőbe felületesen mást írtak, tuti nem adóznak utána sem).


Alig vártam, hogy lejárjon a szerződés. Minimálisat voltunk a lakásban. Sérelmezték, hogy nem dolgozok(gyodon vagyok, de nem mondtam, a 4 órás munkát végül nem tudtam vállalni, mert az új suliból többször el kellett hoznom a gyereket délelőtt, illetve itt volt 10 napos kötőhártyagyulladása, volt tetves 10 napot és volt beteg vagy 3 hetet. Így nem vettek volna fel sehova, illetve stresszelt, hogy nem tudom mikor kell érte menni., mikor lesz gond). Úgy érzik rossz bérlő voltam. Én meg úgy, hogy ők kihasználtak és rohadt sokat alkalmazkodtam és néztem el.


Na de a lényeg, ami miatt meg fognak szólni, ha észreveszik és kiabálni fognak megint.. egyszer felborult a vödör a mosogató alatt, és szétfolyt a víz belőle, mikor ürítetettem ki. A konyhabútor belsejének az alja ott kicsit felpúposodott, pedig igyekesztem gyorsan eltüntetni a vizet. Beraktam egy törölközőt a vödör alá, hogy ne látszódjon, és legközelebb felfogja a vizet. Ilyen bútorlapokból összerakott 70 éves holmi az a konyhaszekrény”, két falécen tologatod pl a “fiókot”, ami egy műanyag tál, szóval nagyon alja, de biztos meg fognak szólni miatta és pénzt kérnek. Illetve nem volt időm visszarakni a két veszélyes szekrényajtót, a törött üvegőt, meg a félzsanérosat.


A hely miatt vettem ki az albérletet, sürgősen kellett egy tartózkodási hely egy jó sulihoz. Már most gúnyos volt a nő hangja a telefonban és lekezelő, pusztán azok alapján, amiket nálam látott(amikről elvileg nem tud), meg hogy néha a lakásban voltam délelőtt, tehát tudja, hogy “nem dolgozom”.


Arra gondoltam, hogy mivel nem kértek kauciót, mert szóban elhangzott, hogy “tudjuk milyen a lakás, felesleges lenne”, egyszerűen nem rakom fel az ajtókat és nem reagálok a pénzkérésre a konyhabútornál. Illetve szeretné, hogy csekkekkel elszámoljunk, de nem gyűjtöttem őket. Nincs elmaradásom, az utolsó havi számlákat elvitték, meg sem kaptam őket, de ő látni akarja a havi számlákról a befizetési bizonylatot. Diktálós volt, de nem diktáltam minden hónapban, mert sokszor másik városban voltam, nem okozott gondot, hogy két hónapot összevontak egybe ilyen párezer forintok..


Pár holmit hagytam a lakásban, tisztítószereket, edényeket, szép függönyt.

Ki akartam írni magamból és érdekel ki mit gondol, tényleg olyan borzalmas lennék?


júl. 23. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem diktálsz, egy idő után átállítanak átalányra, ezzel kárt okoztál. A szétszerelt és vissza nem állított ajtókkal szintén. (De ha megvannak, miért nem rakod vissza őket? Az igazán nem nagy dolog.)

Az, hogy nem tudsz elszámolni vele, mit fizettél mit nem, az a te butaságod, a saját jól felfogott érdeked lett volna.


Te sem voltál korrekt, ők meg pláne nem, de tekintve, hogy kaució nem volt, nem értem, miért görcsölsz rajta, nem tudnak lehúzni. Az utolsó havi csekk még a te költséged (hiszen azok utólag jönnek meg), és ennyi.

júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Mindig elmosolyodom amikor valakinek az írásáról lerí, hogy autista/adhd-s :)


Menekülj! Kitartás az autista, adhd-s gyerekhez, nem könnyű.

A pénzügyeket pedig ilyen esetben szigorúan kell kezelni, mert támadható pont, ez egy komoly lecke volt neked.

júl. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sosem volt semmilyen tanulási, sem beilleszkedési nehézségem, 5ös magatartás, népszerűbb gyerek, fix 3 baráti kör, szuper dolgozatok, sok emberi kapcsolat;)


Max a magas iqt látod tükröződni, a top gimis/óbudais-BMEs-ELTÉs iskoláztatást, meg egy nagyadag szorongást a helyzet miatt.. szeretek megfelelni ès nem szoktam hozzá, hogy irreális elvárásaik legyenek, hogy egyszerűen ne legyek elég jó nekik, mikor úgy érzem kitettem magamért.


Az egyik ajtó 30 fokos szögben lógott le a szekrényről(majdnem leesett), mert a felső zsanér nem tartotta, vissza kellett emelni, ha be akartad zárni vagy nyitni, a másikban mozgó, törött üveg volt, és az sem volt stabil.


Nem volt időm tegnap, kórházban vagyok a gyerekemmel. Pár óra múlva át kell adnom a kulcsot.


Az átalánynál az én lakásomban külön papíron kérvényezni kellett személyesen, de elhiszem, hogy így van, ez sajnos nagy butaság volt, de nem tudtam mindig megoldani, nem lakok ebben a városban(mindig).


Minden online történik, egy pillanat kikérni az adatokat telefonon, fene se őrzi meg, ami megvan online. Most is felhívtam az mvmet, mondták hogy egyből tudnak tájékoztatást adni telefonon a tulajdonosnak. Csak az nem én vagyok.


Nyilván az enyém a számla, ez nem volt kérdés, de nem tudtam kifizetni, mert elvitték a postaládából, amíg most nyaraltunk. Nem emiatt aggódok, hanem a konyhabútor és a konfliktus miatt, ott úgy érzem jogosan is kérnek számon, meg nem is. Csak szabadulnék a mérgező helyzetből.

júl. 23. 13:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy egy idősebb-betegebb kőműves férfi, akit magához költöztetett a büfésnéni tulaj és intèzi helyette a dolgait, mert a bácsi már nem nagyon van képben, frissebb kapcsolat, nem házasok.. nagyon alacsony szintű viselkedéssel, ami a legtöbb embert zavarná.
júl. 23. 15:07
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Bocs, de ez kifogás kifogás hátán. Pontosan tudtad, hogy mikor jár le a szerződés, a lakást felkészítem a visszaadásra az nem olyan, hogy ja, ma nem vagyok otthon, akkor úgy hagyom ott, mint eb a Szaharát.

Ha minden online történik - online fizettél -, annak is nyoma van. Ismételten: a saját jólfelfogott érdeked, hogy bizonyítani tudd, mit fizettél, mert a tulaj, pláne, ha ilyen gázos, mint írod, nem fog utánamenni... nem is értem, hogy gondolod.

Szétszerelted a szekrényeket, eláztattad a konyhabútort, ez a te sarad, igen. Akármilyen putri is a lakás, tudtad, milyen, mert abban az állapotban vetted ki.

júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Minden vissza van rendezve, nem volt ilyennel bajuk, át akartam adni, erre rám akarják varrni, hogy “eltörtem az üveget a bútortologatással”.???! Azt, aminek levetettem az ajtaját, mert veszélyes. A kis hiányzó szrt is rajtam keresik, mert szerintük megvolt, sosem hiányzott a zsanér. Szerintük semmilyen hibája nem volt a szekrénynek. Ki akarják fizettetni a szekrény üvegezését, egy koloniál 80-90eleje évekbeli ingyen elvihető szrnak, amit még csak nem is törtem el!? Kb idegösszeroppanást kaptam, úgy ordított és lekezelően beszélt a férfi”beengedtem ide a gyerekével, stb..”


Van a saját fotójuk, amivel hirdették a lakást, azon látszik, hogy törött az üveg, bár csak homályosan, de a tulaj a demencia miatt esküszik rá, hogy a szekrény rendben volt, nem reagált a fotóra, mikor mondtam, elengedte a füle mellett. A nő amikor a pasi nem hallotta, mondta, hogy hisz nekem, tudja milyen a párja, de nem az ő lakása sajnos..de mikor a pasi is hallotta mit mond, az ő pártjára állt.. Szerinte el se kellett volna mondanom, hogy a törés meg a hiányzó zsanér miatt vettük le az ajtót, úgy se fogja fel! De a férfi előtt ezt nem vállalta..


Tudtam, milyen a lakás, de azt nem, hogy ilyenek lesznek a tulajok. Úgy indultunk, hogy tudják milyen dolgokat hagynak benne, régiek és gond van velük, de utólag ezt tagadták(annak a lakásnak semmi baja nem volt)


A konyhaszekrény amúgy szerintük ilyen volt, nem találtak benne kivetnivalót(magamtól nem mondtam) pedig azon látszik, hogy még szrabb lett, mert az alja kicsit felpúposodott.


Csekken fizettem, de online megvan, hogy mennyi van rendezve, hiszen az mvmnél minden adat lekérhető online is, telefonon is. Egy telefonhívásba kerül, az ügyfélszolgálatos meg is mondta, hogy így szokták, a tulaj kéri az elszámolást és az alapján fizetteti a bérlőt, bemutatja online vagy papiron. Csak ők nem képesek erre. Úgy akarják, hogy megvárják a következő havi csekket, és ha majd megjön egy “nullás” villany és egy “nullás” gázszámla, amikor egy hónapja nem használja senki a lakást, akkor vagyok tiszta.. annyira marhaság, ráadásul honnan tudjam, hogy ők nem használják addig??


Nem zavart, hogx putri, az zavar, hogy elvárják, hogy újítsam fel, de leginkább az, hogy azt hiszik átverem és megkárosítottam őket. Meg azt sem értettem miért kérik számon, hogy miért kellett eltolni a bútorokat. Mikor visszatoltam!


Mindezek után megkérdezték, hogy szeretném e továbbra is kivenni a lakást, vagy van-e egy normális ismerősöm, akit érdekel. Gondolom a tulaj miatt csak nagyon alja emberek veszik ki. Meg is érdemlik egymást.

júl. 23. 19:52

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!