Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ideiglenes lakcímet a bérlő...

Ideiglenes lakcímet a bérlő megszűntethet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bérlek egy lakást, szerződéssel együtt persze, én bejelentkezni be tudtam vele, a másik személy csak tartózkodási helyre van ide bejelentve.

Mint ahogy a kérdésben leírtam, én mint bérlő ha besétálok a kormányablakhoz, tartózkodási helyről a szerződéssel esetleg ki tudom jelenteni az illetőt? Vagy mindenképp egyeztetnem kell a tulajdonossal. Az állandó lakcím esetén egyértelmű hogy igen, csak a tartózkodási hellyel nem vagyok igazán tisztába.

Előre is köszi!



júl. 20. 21:45
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Tulaj tud ilyet, neked nincs jogod hozzá, mint bérlő.
júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A tulajdonos tudja megtenni, ahogy a tulajdonos beleegyezése kellett a bejelentéshez is. A tulajdonos engedélye a bérleti szerződéssel is megvalósult.

Amikor bejelentkezik másik tartózkodási helyre akkor azzal ez az előző megszűnik. ha sikerült a tulajdonos beleegyezése nélkül oda bejelentened akkor nagyon figyelmetlen volt az ügyintéző.

júl. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
#2 Sajnos teljesen fogalmatlanok ebben a témában az ügyintézők a kormányablakokban. Van, amelyik simán bemondásra bejelentene bárkit bárhová, egy részük meg nem fogadja el az érvényes bérleti szerződést, helyette valami külön engedélyt követel a tulajdonostól, sőt, a személyes megjelenését a bérlővel együtt. Felháborító, hogy ennyire képzetlen emberek intézik az ügyeinket.
júl. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
#2 Az érvényes bérleti szerződés lényegében a tulajdonos beleegyezése, nem szükséges mellé semmilyen extra nyilatkozat.
júl. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
#4 Miért írod ezt a #2-nek?? Ő is pontosan ezt írta.
júl. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A tulaj jelentheti ki csak. Bejelentkezéshez meg mint írták a bérleti szerződés kell(et).
júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

#4 "#2 Az érvényes bérleti szerződés lényegében a tulajdonos beleegyezése, nem szükséges mellé semmilyen extra nyilatkozat."

Nem is írtam mást.

júl. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%
"kijelentés" nincs. Lakcímfiktiválás van, amikor valakinek a lakcímét fiktívként jelölik meg a nyilvántartásban. A lakcímét megváltoztatni mindenki saját maga tudja csak.
júl. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Önkormányzat esetében ahogyan a bérleti szerződés bemutatásával be lehet jelenteni, úgy ki is lehet takarítani. Nem egyértelmű a kérdésből, hogy önkormányzati lakás vagy albérlet. Albérlet esetén nem működik ugyanaz, ott valóban a tulajdonos kell.
aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Albérlet", azaz helyesen: magánszemélytől bérelt lakás esetén is elég a bérleti szerződést bemutatni a lakcímbejelentéshez (két tanú kell rá, vagy közjegyző/ügyvéd ellenjegyzése)


A tulajdonosnak alapvetően semmi köze a bérlő lakcíméhez; a törvény által kötelezően előírt lakcímbejelentést nincs jogában megtiltani vagy megakadályozni. Bizonyos esetekben köteles (köteles!) aláírni a lakcímbejelentőt, és itt véget is ért a kompetenciája.

aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!