Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy párkapcsolatban kinek...

Egy párkapcsolatban kinek kell fizetni az albérletet ?

Figyelt kérdés
máj. 15. 19:36
1 2
 11/19 anonim válasza:
100%
Nálunk úgy megy ez, hogy én rendezem a lakás anyagi dolgait, a párom meg a bevásárlást, ebédet. Mivel én jobban keresek, így számomra ez fair megosztás.
máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
22%

A ferfinak! Mindent fizessen a ferfi! Ki kell szipolyozni oket az utolso fillerukig! Es ha mar egy fillerje sincs, akkor meg a gatyajukbol is forgassatok ki oket!


Hat bakker. Nyilvan felesben. Kerdezo le akarnak huzni?

máj. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Senior Séf ***** válasza:
58%
Mi a ménkűnek a párkapcsolat, ha ezt is számon tartjátok? 40 éve élek párkapcsolatban, de soha nem vergődtünk pénzügyeken. Ami bejött, ment a közösbe, aztán abból gazdálkodtunk.
máj. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%
Senior Sef, az en szuleimnel is igy ment ez. Azert mert ti idosebb korosztaly vagytok es nalatok meg normalisabb ertekrend volt. De az emberek mar nem olyanok. Hat amikor ilyen kifejezesek vannak mar, hogy dating market (randi piac), nincs min csodalkozni, ha semmi nem mukodik es fillereskednek egymassal.
máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Erre nincs általános szabály, megegyezés kérdése.

Egy pár dönthet úgy is, hogy közös kasszán vannak, tehát egyesítik a bevételeiket és a kiadásaikat, akkor meg a kérdés értelmét veszti.

De ha nagy különbség van kettejük bevétele között, (például egyikük tanul, a másikuk dolgozik, vagy egyikük tanár egy állami iskolában, a másikuk felsővezető egy bankban), akkor a jobban kereső felajánlhatja, hogy fizeti az egészet.

máj. 20. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 MSmester111 válasza:
100%
Tedd fel magadnak a kérdést: Akivel együtt élek, az mit jelent számomra? Szexpartner? Élettárs? Barát, barátnő aki csak a szabadidőm eltöltésére kell? Ha életed párja, és úgy érzed velel akarod leélni az életed, akkor mindent közösen fizessetek. Minden jövedelmet betesztek egy "kalapba" és amire szükségetek van azt megveszitek belőle. Mindegy ki keres többet, mindendenki szükségletei szerint részesedjen. Pont mint a gyerek. Az sem keres egy vasat sem, mégis megkap mindent amire szüksége van. De ha csak "partner" és nem vele akarod leélni az életed, akkor mindenki fizesse a saját szükségleteit. A közös dolgokat meg felesben. Viszont akkor javaslom keresgélj tovább.
máj. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 MSmester111 válasza:
100%

Ez hozzászólás a hozzászólásokhoz.

Aki úgy gondolkodik, hogy fele-fele, vagy a jövedelem arányában osztozkodnak, azok nem igazi párkapcsolatban élnek, azok csak lakótársak. Tök mindegy, ha az egyik fél tízszer annyit keres mint a másik, vagy ha valamelyik félnek egyáltalán nincs jövedelme, akkor is minden bevétel legyen közös, és arra és annyit költsetek, amennyire szükségetek van. Ha a csajnak 70 ezer forint egy ruha, neked meg 40 ezer, akkor annyi. Mindegy, hogy ki keres többet. Mégis milyen élet az amikor megmondod a párodnak, hogy mennyit költhet magára? Ennél már csak az a "jobb" amikor a hűtőben két felé van osztva az étel, ez az enyém, ez a tied.

máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Azért ehhez a bizalomhoz idő kell. Persze ez a cél, hogy mire minden közös legyen, merjek a másikra építeni, mint saját magamra... házasság, gyerek, hitel, miegymás, már ne számítsanak ezek, mi kié. De amikor összeköltözik egy pár, akkor van egy ilyen átmeneti időszak, és szerintem ez teljesen normális fejlődése egy kapcsolatnak, hogy még nem adod meg a pinkódod meg nem kötsz rá életbiztosítást. Irreális elvárni szerintem, hogy mondjuk fél év járás után összecuccolnak, akkor az egyik már teljesen függjön a másiktól. Jó esetben pedig két életképes felnőtt költözik össze, akik eddig is eltartották minimum magukat. Az más, hogy nagylelkű vagyok a másikkal, ha van miből, ahogy egy barátommal is az lennék és nem felezgetem a hűtő tartalmát. De a teljes önfeladás és eközött még van pár árnyalat, ami szép fokozatosan érik meg, ahogy rájössz, hogy ilyen meg olyan szituációkban is bízhatsz a másikban.
máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
MSMester111 hany eves vagy? Csak kivancsi vagyok h mikyen korosztaly vagy mert maskepp gondolkozol. Amugy teljesen egyetertek.
máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!