Szerintetek ez mennyire korrekt a tulajtól?
Albérletben élek, és közjegyzőnèl közöttük meg a szerződést, ami nekem 150 ezrembe került. Akkor nem volt szó arról, hogy az aláírt 1 év letelte után a kiköltözési nyilatkozatot újra közjegyzőnèl kell intézni. Néhány hete szólt a tulaj, hogy akkor ő foglalna időpontot, amit ismét én fizessek. Megjegyzem, ebben az elmúlt 1 évben fizettem mindent rendesen, a lakást egyáltalán nem laktam le, nagyon vigyáztam mindenre, és kb.egyetlen egy rossz szava sem lehet rám. Szèt vet az ideg jelenleg, mert azért berlek lakást, mert rohadtul nincs pénzem sajátra, ergo annyi pénzem van, hogy épp kijövök belőle 1 hónapban. Erre most kb.a fizum felét kéne kifizetnem.
Ez normális hozzáállás???
Nem tudom mi áll a szerződésedben de mi úgy szoktunk kiadni hogy egy éves határozott idejű ami (ha mindkét félnek tetszik) akkor automatikusan egy év után határozatlan idejű-re változik. Közjegyzőtől nem kell csak a kiköltözési nyilatkozat ami a héten egy nyugatdunántúli megyeszékhelyen 45.000,-ft ba került. Egyébként tudtommal van szórás a közjegyzői díjakban. A mi esetünkben én fizettem a közjegyzői díjat mert az én érdekemet védi jobban.
Én bérbeadóként mondom hogy nézz másik albérletet, itt nagyon le akarnak húzni téged. Nem kötelező a szerződést közjegyzővel íratni és nem is jelent semmit ha ő írja (gondolj a gépjármű eredetvizsgálatokra ahol a lopott autó is megfelelt nekik csak fizess), a kiköltözési nyilatkozat ér valamit de az jobbára a bérbeadó érdeke.
Eleve, ha a közjegyzővel kapcsolatos bármilyen irat a bérbeadónak áll érdekében, miért fizetne a bérlő egy vasat is ezért? Fizessen az, akinek az érdekét szolgálja az a költség.
Egyébként is a bérbeadó havonta kap nem kevés pénzt a bérleményért, neki keletkezik jövedelme. Nehogy még a jogi költség miatt is ő pumpolja a bérlőt.
#22 Nem csak a bérbeadónak áll érdekében, a közjegyzői okirat mindkét fél érdekeit védi csak nem egyforma mértékben. Itt gyakran elhangzik hogy nincs szerződés, nem adózik utána, vitás sok kérdés. Ezt a közjegyzői okirat hivatalossá teszi.
Kiadás-bevétel alapján nem keletkezik akkora jövedelem mint gondolnád.
Egy 35 millás pesti garzonra még lazán rádobsz egy ötöst hogy kiadható legyen és ezért a 40 milláért kapsz évente 2.160.000,-ft ot.
Ha ezért a pénzért veszel államkötvényt akkor évente kapsz rá: 6 millát ami majd a háromszorosa a bérlemény bevételének, és nem kell hirdetned, szopni a kivitelezőkkel, veszekedni hogy kié a közjegyzői díj, stb...
Ha ez akkora biznisz akkor miért nem veszel te is egy lakást amit kiadhatsz?
23: "Ha ez akkora biznisz akkor miért nem veszel te is egy lakást amit kiadhatsz?"
Poénos kérdés. :-)
Mert nincs ennyi befektethető pénzem. Sem ingatlanba, sem államkötvénybe.
Egyébként az államkötvények kamata csak azóta ilyen böszme magas, amióta az infláció is az egekben van.
Emellett az ingatlan piaci ára is emelkedni szokott, ez hasonlítható a befektetés kamatához. Igaz, ez csak akkor realizálódik, amikor eladod.
Itt gyakran elhangzik hogy nincs szerződés, nem adózik utána, vitás sok kérdés. Ezt a közjegyzői okirat hivatalossá teszi.
23, lányomnak van közjegyzői szerződése, ennek ellenére a tulaj nem adózik. El is mondta, nem lehet utalni, csak kp, mert nem vallhatja be. (egyéni vállalkozó, és bár nem vállalkozóként ad bérbe, az alanyi mentes kerete fogyna a bérbeadással)
a törvényi kitétel mindössze annyi, hogy az ingatlan bérleti szerződésnek írásban kell köttetnie. Esetleges vita esetén erősíti a bizonyíthatóságot a két tanú, az ügyvéd, a közjegyző, de ennek semmi köze az érvényességhez.
És mindennek semmi köze az adózáshoz. Az adóhivatal felé nem jelenti a közjegyző, az ügyvéd, hogy nála kötöttek egy béreti szerződést. A bérbeadónak magának kell bevallania a jövedelmét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!