Ha albérletbe vagyok jöhet hozzám pár napra egy vengdég? Szólnom kell róla a tulajnak hogy jön valaki hozzám 5 napra? Vagy hogy működik ez?
4-es hülyeséget beszél
A bérlőt(birtokjoggal rendelkező) személyt megilleti az ingatlan zavartalan használata, a bérbeadó nem zavarhatja indokolatlanul.
A lakásba rövidebb ideig(tehát NEM életvitelszerűen!=kb. egyhuzamban 1 hónapnál rövidebb ideig) azt fogad be akit akar(hisz birtokjoggal rendelkezik, ezért fizet)
Nem.
Úgy szól a törvény, nem adhatod oda másnak a kulcsot, mert te felelsz az ingatlanért, ha te szerepelsz a szerződésben.
Ha valaki ott van heti szinten pár napot, akkor ez ugye már kényelmetlen, akkor kell szólni, hogy kettőtökre szabjanak egy árat és ő is akkor bekerül a szerződésbe, felelősséget vállal, és kap egy kulcscsomót ő is.
Én a bérleti díj harmadát gondolom + 1 főre.
És a közjegyzői záradékba is be kell kerülnie neki is természetesen.
3: Hát ha még csak most alakul a megállapodás, akkor térjetek ki erre a kérdésre is konkrétan, és akkor nincs vita.
Ha esetleg az illető havonta 2x 5 napra jön, vagy havonta 1x, beszéljétek meg, hátha legfeljebb egy kicsit megemeli a díjat, és akkor meg vagytok állapodva konkrétan a te élethelyzetedre.
De a kulcs a lényeg!:)) Az X milliós kégli a lényeg.:)
De lehet, hogy ő nem szeretne állandó 5 napos vendégeket, és akkor meg nem ez a te lakásod, a te üzleti partnered, akkor csak bosszúságotok lesz egymással.
Még egy pár millás autó vezetését sem engedjük csak úgy át, egy 50 millás lakás kulcsát meg főleg nem kéne ilyen-olyan havernak adni.
Most egy srác lakik a lakásban, kérdezte (rendes tőle) hétvégére az egyik haverjának odaadhatja-e a kulcsot. Csak egy éjszakára. Mondtam neki hogy nem.
Kis duzzogás.
Erre megkérdeztem tőle, ugyan mit fog szólni amikor a haverja valamit tönkretesz az albiban és én levonom az ő kauciójából, hiszen az ő haverja, övé felelősség.
Bólogatott.
9:
A bérlő birtokjoggal rendelkezik, birtokon belül van. (hisz ezért fizet)
A bérlő annak ad kulcsot akinek akar(nyilván ezért felelőséget kell vállalnia!).
A bérlőnek zárcserét megtiltani nem lehet,ha ilyen van a szerződésben az érvénytelen/semmis kikötés.
Sőt!
Büntetőjogi kategória: kényszerítés bűntette Btk. 195
Btk. 195. § Aki mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, és ezzel jelentős érdeksérelmet okoz, ha más bűncselekmény nem valósul meg, bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.
A bérbeadónak-tulajnak nem köteles kulcsot adnia egyedül a bérlő. Ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!