Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szokás alkudni albérlet...

Szokás alkudni albérlet bérleti díjából?

Figyelt kérdés
Mostanában keresgélek albérletet szeptemberre és hát kiváncsiság által vezérelve már május eleje óta nézegetem őket. Rengeteg olyan van, hogy még mindig fent van (igen, lehet hogy csak elfelejtette leszedni, de nagyrészét magánszemély hirdeti és náluk azért ez ritkább mint ingatlanközvetítőnél), és azért benne van a pakliban, hogy nem kapkodnak érte főleg most, hogy az egekben az árak és mindenki megbecsül minden egyes forintot. Kérdés az, hogy megéri-e megprobálni alkudni vagy az ilyen az teljesen off ha albérletről van szó? Eladó ingatlannál tudom, hogy mindenképpen megér egy próbát az alkudozás, bérlésnél nem vagyok annyira járatos a dologban. Pl valami olyasmi alku lenne terítéken hogy 220-at lehúzni 200-ra stb, ilyesmik.

2023. jún. 21. 12:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
19%

Ja, biztosíték, amit a bérbeadók nagy része már akkor saját tulajdonának tekint, amikor a kezébe adod éa kb semmi nincs belőle, mikor kiköltözöl. Aztán festés címszóval le is van rendezve. Látom itt gyakorin is.

Koszos a festés(10 év alatt hogyne), levált a tapéta, kikopott a szőnyeg, kifeküdték a matracot stb. Mind mind olyan, amire nyilván le lehet vonni, mert ha használva van, akkor kopik. Szóval kauciót max az kap vissza, aki kifog egy fehér holló gyakoriságú becsületes tulajt, vagy aki nem is lakik a lakásban.

Mi is idén költözünk ki. Szerencsére már nem albérletbe, mert fene se ad újra valakinek százezreket a bérleti jogért. A mostani tulaj már a terepszemle során közölte, hogy hát a festést azt muszáj lesz újra megcsináltatni. Ne pacsmagoljuk ki mi, mert szakemberrel szeretné. Meg a padlószőnyeget is nagyon elhasználtuk (mi, 3 év alatt és nem a mama, aki 50 évig taposta) úgyhogy parkettáztatni kell. Meg a 100 éves, antik íróasztal lába is eltört. Lehet hogy a kaucióként adott 450 ezer nem fedezi, de ne fizessünk rá, mert jó bérlő voltunk. Na kösz.

2023. jún. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Eddig az összes kauciómat visszakaptam (egyetemen albiztam), tulajként azóta az összes kauciót visszaadtam. 💁‍♀️

Szar tulajokat fogtál ki, azok szoktak c.gánykodni a kaución akik eleve lepuki nagymama lakásokat adnak ki olcsón, szinén csóró bérlőknek. Ezt írod te is, hogy ezer éves bútorok, undorító padlószőnyeg. Ilyeneket nem szabad kivenni, mert egyértelmű, hogy az utolsó fillért is megélhetésre fogja költeni a tulaj, olyan csóré proli módon adja ki a lakást, hogy abba visszaforgatni semmit nem fog.

2023. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
73%

Na itt van a baj a magyar bérleti piaccal. Kellene erre már az iskolában is oktatni a gyerekeket, mint pl. gyakorlati élethez szükséges alapvető jogi ismeretek. A kaució=óvadékok azaz a biztosítékok egyik formája. A kauciót minden esetben ki kell fizetnie a bérlőnek a bérbeadó számára a bérleti szerződés megkötésével egyidőben, vita és kár menetes szerződésbontáskor egy összegben visszajár.

Csak egyik oldalon a bérbeadó sok esetben visszatartja a kauciót mondvacsinált, szerződésben nem rögzített dolgok miatt, másik oldalon ezért gondol ilyen butaságot a bérlő hogy az ajándék pénz a bérbeadónak, és a szerződési kontraktus végén igyekszik lelakni, jogtalanul visszaszerezni mert úgyse kapta volna normál módon vissza. Ez egy olyan átláthatatlan bérleti piachoz vezet - hiányzik a jogbiztonsága bérlőnek és a bérbeadónak is- aminek a következtében emelkednek a bérleti díjak,mert a hirdetés útján való kiadás kockázatos üzlet. Így a tulajdonos igyekszik a lehető legmagasabb árat kisajtolni a bérbe adott lakásából, hisz jogbiztonság nincs, ha kifog egy renitens bérlőt - márpedig 6-ből 1 az lesz- az tud akkora kárt okozni hogy az előző normálisan fizetők azt is fedezzék és maradjon is haszon. Sokkal jobb lenne tudni, hogy mihez van jogod egy bérleti szerződés birtokában és azt is mik a kötelességeid, de a bérbeadónak is tudnia kellene, hogy mik a kötelességei ha kiad egy lakást és azt is milyen jogi eszközei vannak egy renitens bérlő esetén.

2023. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

#11 Van egyszerű módja annak, hogy a 10 év alatt bekoszolódott festés miatt ne vonják le a kauciót - érdekes, testvéremék mindig meg tudták oldani.

Vagy úgy kell megírni a szerződést, hogy ne legyen a bérlő feladata ép, tiszta festéssel átadni a lakást kiköltözéskor, vagy fogsz 2 doboz festéket és kifested magad!

2023. jún. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
50%

"A bérlő rohadt sok pénzt kicsenget havi szinten."


Igen, azért, hogy használjon egy rohadt nagy értékű ingatlant.

2023. jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Több ingatlanom van kiadva, eddig sosem volt gondom senkivel, a kauciót mindenkinek visszaadtam. A bérlő az ingatlan használatáért fizet, amiért én gürcöltem, dolgoztam meg. Van különbség a használatból eredő kopás, és a hanyagság, állat módjára éléstől keletkező károk között. Az például normális, hogy 2-3 évente ki kell festeni, tudom, a fal akkor is koszolódik, ha vigyáznak rá. De mikor az egyik bérlő vita közben kitörte az ablakot, igenis kértem, hogy saját költségén üvegeztesse be, mert arról kizárólag ő tehetett. Amúgy meg alapesetben beköltözéskor van egy jegyzőkönyv, én legalábbis mindig csinálok, amiben le van írva mi található a lakásban, és milyen állapotban van. Ezek után nincs min vitatkozni.
2023. jún. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
35%

14, mit nem értesz azon, hogy a tulaj kifejezetten mondta, hogy ne fessünk ki (ha csak nem vagyunk hivatalos festő-mázolók. És nem vagyunk), mert ő szakemberrel kifestetett lakást adott át és olyat is vár vissza. Nem házilag gányoltat. Illetve ahol tapéta volt, ott továbbra is tapétát szeretne látni, amelyet ő akar kiválasztani és szintén szakemberrel felrakatni.

Na most ezek után vagy hívok szakembert és szarakodok én, hogy a tulajhoz futkosok a tapétákkal meg a festékekkel, hogy válassza ki milyet szeretne majd miután kipakoltam a cuccom felügyelem a szakikat, vagy ráhagyom az egészet és szarok a kaucióra. Gondolom ha magam fizetem őket, akkor sem jövök ki olcsóbban.

És hiába van szerződés, ha ki hogy akarja értelmezni, úgy értelmezi. Pl itt láttam: nagymama eleve rottyon lévő kanapéja, amit más kilomtalanít, tönkrement. A leltárban benne van, ugyanolyan már nem kapható, piaci értéke ma már meghatározhatatlan. Úgyhogy a tulaj új kanapéval pótolná. Az meg ízléstől függően lehet akár a kaucióra összege is.

Mindegy, mi befejeztük a lakásbérlet. Hála a sorsnak, a karácsonyt már a sajátunkban ünnepeljük és nem tömjük más zsebét.

2023. jún. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Mondjuk a kitört ablakot általában pont fizeti a biztosító. Már persze ha van lakásbiztosítás, aminek illene lennie.
2023. jún. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17, írtam, ezért nem kell rottyon levő nagymamakanapés szarkész albit kivenni, mert persze, hogy lehúzás lesz. Olcsó húsnak 50éves padlószőnyeg lesz a leve.
2023. jún. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Hát nem mindenki tud kiadni 2-300 ezret egy lakásra. Én például 240ezret keresek. És még enni is kéne, meg tisztálkodni
2023. jún. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!