Ház tulajdonos kitalálta 3 hónap után hogy mégis eladja a házat amit mi hosszútávra vettünk ki mit lehet ilyenkor tenni?
Hosszútávra béreltünk ki egy házat amit aztán jóval ár alatt felújítottunk én és szakember haverok segítségével stb, kis része ki lett fizetve a többi úgy van letudva hogy egy évig kevesebb albérlet díjat fizetünk havonta és első hónap elengedve kevesebb kaució stb.
Na már most a tulaj kitalálta 3 hónap után hogy ő eladja a házat, szerződés nem akart a Nav végett stb sajnos belementünk..
Viszont mi úgy döntöttünk hogy ha nem engedi hogy minimum egy évig itt legyünk akkor vagy ki fizeti a különbözetet stb ami ~500 ezer forint vagy nem fogunk el menni és mindent tovább fizetünk rendesen,több tanú is van arra amiben meg egyeztünk. Ha meg kilakoltat ami több hónapba is telhet akkor fel vesszük a kapcsolatot pár régi navos barátunkal.
A kérdésem az lenne hogy milyen módon jarhatunk mi még rosszul? Azon kívül hogy esetleg bukjuk az egy havi kauciót és pár hónap múlva kilakoltatna?
Ha a házba önkényesen bejön és zárat cserél még fel is jelenthetjük? Esetleg lekapcsoltatja a villanyt stb?
Köszönöm a válaszokat
Nincs szerzodes. Az cumi.
A legjobb esetben is hatarozatlan ideju szerzodest tudtok kicsikarni ami felmondhato barmikor.
Lepjetek tul rajta. Nincs eselyetek.
"szerződés nem akart a Nav végett stb"
Semmi köze a kettőnek egymáshoz.
Amúgy van szerződésetek, mert a szóbeli szerződés is szerződés, csak így ugye nehéz érvényesíteni a jogaitokat, hogy nem olvasható, mi tulajdonképpen a megállapodás pontos tartalma.
Mindegy, tehát egy jogilag teljesen laikus bérbeadónk van, oké...
"A kérdésem az lenne hogy milyen módon jarhatunk mi még rosszul?"
Miről van számlátok a felújításból?
"akkor fel vesszük a kapcsolatot pár régi navos barátunkal"
Attól, hogy a NAV esetleg megbünteti, ti nem lesztek még a pénzeteknél. Persze lehet ezzel fenyegetőzni, hogy ha nem csináltok korrekt írásbeli szerződést a megállapodásokról, akkor feldobjátok, és az nem lesz olcsó neki.
És akkor leírni mindent szépen, és tartsa csak be a megállapodást.
Egy közjegyzői záradék is kellene a végére, trmészetesen ő állja az árát.
Ha nem megy, akkor ügyvédhez kellene menni, mert itt vagyoni vita van. Vagy lelakni akarjátok a felújítást ugyanis, vagy megkapni a munka és az anyag ellenértékét.
Melyik megye?
Mivel nincs szerződés, így fel sem tudjátok jelenteni a NAV -nál.
Nincs bizonyíték.
Létezik szóbeli szerződés, sőt még ráutaló magatartással is lehet kötni. Ha vannak tanúk, látszanak a felújítási munkálatok, amikről a tulajdonosnak nyilván nincsenek számlái, de még az anyagról sem, akkor eléggé kilóg a lóláb.
Mit csinálhattok: megmondhatjátok neki, hogy ez nem korrekt, nem fogtok kiköltözni, kivéve ha ... és akkor itt lehet sorolni a feltételeket. Ha nem megy bele, akkor mosolyogva kell közölni vele, hogy minden létező módon akadályozni fogjátok az értékesítést, polgári perre is mennétek. Ha ez sem megy, akkor jöhet az ügyvédi felszólítás, stb.
Ha ez sem megy, akkor meg el lehet gondolkodni azon, hogy esetleg közlitek vele, hogy ti bizony fogjátok, és kiköltözéskor mindent szétvertek, amit csináltatok. Aztán pereskedjen veletek ő. Szerződés hiányában biztosan nagyon nagy elánnal fog belevágni abba, hogy megmagyarázza, hogy ti miért is éltetek a lakásban és miért is nem akart szerződést kötni és miért nem adózott a bevételei után.
Fontos: nem arra búzdítalak, hogy verd szét a házat, hanem arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy a magyar igazságszolgáltatás mint olyan nem létezik. Egy nyamvadt, tök egyértelmű kilakoltatás is évekig húzódhat a lakó ellenállásán, ez meg még csak nem is egyértelmű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!