Mit tegyek ha a tulajdonos nem hajlandó találkozni velünk átvenni a lakbért?
A lényeg hogy legyen bizonyítékod arra hogy nem rajtatok múlt, hogy nem tudtatok időben fizetni. Ez lehet egy email vagy sms is amiben utólag lehet látni, hogy ti fizetni akartatok a megadott határidőig.
ha nehézséget okoz akkor meg kérjétek el a számlaszámát és egyszerűen utaljátok át a lakbért ahogy az 1-es javasolta!
Miért járna le?
Én sosem értettem ezt a fajta gondolkodást.
Ilyen esetben simán eltenném a pénzt borítékba és kész, így bármikor oda tudnám adni.
Csak nehogy az legyen, hogy megvárja, hogy összegyűljön több havi - fél éves bérleti díj a lakásotokban majd "valaki" "véletlenül" zsebre teszi -volt, nincs- és utána a bérbeadó ügyvéddel fog titeket fenyegetni, hogy x napon belül fizessétek ki az elmaradt bérleti díjakat, a büntető kamatról ne is beszéljünk.
Aztán ugye az ügyvéd sincs ingyen, azt is ki kellesz fizetnetek.
Ez ugye úgy nézz ki,hogy ha nem fizetitek a bérleti díjat, rendkívüli felmondással élhet a bérbeadó tehát:
200ezer ft-os bérleti díjnél és számoljunk 6 hónapi "eltűnt" bérleti díjjal:
200x6, ami eltűnik; 1 éves szerződés(tipikus)+kaució
Ez azt jelenti, hogy 6 hónap után PONTOSAN 4 millió ft-ot kell fizetnetek.
200x6 + 2 hó kaució + 200x12 ÉS erre jön még a büntető kamat(ált. a jegybanki alapkamat kétszerese)
Ugye cseréltetek bejárati ajtózárat? Ezt a bérlőnek megtiltani nem lehet, kulcsot nem kell adnotok a tulajnak. Szereljetek fel kamerát is lakásba biztos, ami biztos.
Ha az előzetes engedélyetek nélkül bemegy a lakásba magánlaksértés bűntettét követi el. Btk-s.
Jelentkezzetek be állandó lakcímre is, megtiltani azt sem lehet.
#4 Teljesen mindegy, hogy a netről letöltött szerződésetek van vagy kézzel írtatok egy megállapodást fejből, vagy ügyvéd, közjegyző van a dologban - aláírtatok egy szerződést és ez azonosan működik minden esetben.
Fordított esetben ti se tudnátok azzal védekezni, hogy "csak egy netről letöltött szerződést írtatok alá" és így nem is kell komolyan venni ha fel akarna nektek mondani vagy valami kárt okoznátok amiről le van írva, hogy nektek kell kifizetnetek. A szerződés az szerződés.
Simán bejelentkezhettek a lakásba - be is kellene - elég a szerződést vinnetek a kormányablakhoz, nem kell külön aláíratni a tulajdonossal ha van bármiféle írott szerződésetek a bérlésről. Neki sem lesz ebből semmi gondja, mert attól, hoyg oda bejelentkeztek még nem fog az adóhatóság a nyakára menni. Lehetnétek szívességi bérlők is nulla forint bérleti díjjal és számára semmi kötöttséget nem jelent ha be vagytok oda jelentkezve címre. Régi tévhit, hogy ez a tulajdonosnak kárt okozhatna, mivel így sem tudtok semmit csinálni a lakással a beleegyezése nélkül és így is bármikor kitehet, sőt, bemehet a kormányablakhoz és a beleegyezésetek, hozzájárulásotok nélkül ki is jelenthet titeket arról a címről ami az ő tulajdona. De persze ha nektek ez nem fontos akkor nem kell emiatt vele vitázni.
ha meg nem akar utalni sem és nem megy a pénzért akkor nincs semmi gond, majd megy érte amikor neki szüksége lesz rá.
A határidő nem azt jelenti, hogy addig neki a kezében is kell lennie a bérleti díjnak, hanem hogy ti nem húzhatjátok el a fizetést. Ez olyan, mint a te munkabéred. A munkaadódat kötelezi, hogy X napig neked kifizesse, de ha te nem veszed fel a kasszánál akkor őt nem érheti miatta semmi retorzió, hiszen akart és tudott is fizetni határidőre csak te nem vetted át mert mondjuk szabadnapon voltál vagy szabadságon.
Mindig gondoskodj arról, hogy írásos nyoma legyen annak, hogy ti akartatok fizetni, ez elég.
Szerintem vessetek véget annak, hogy a lakhatásotok egy együttműködésre nem hajlandó, kiszámíthatatlanul viselkedő, nehezen elérhető embertől függ, és költözzetek el. Érvényes bérleti szerződés birtokában akár állandóra is bejelentkezhetsz, ehhez nem kell az engedélye és nem is tilthatja meg.
Ha valamiért mégis szeretnétek ott maradni, akkor járjatok el úgy, ahogy a #6-os javasolta. Szélsőséges esetben küldhettek tértivevényes levelet, de valószínűleg az email is elég.
Tudatosítsátok magatokban, hogy bérlőként nem alárendeltjei, hanem üzletfelei vagytok a bérbeadónak, nem szívességet, hanem egy szolgáltatást vesztek igénybe. Jogaitok vannak, szóval nyugalom.
Törvény rögzíti, hogy ha a bérbeadó nem gondoskodik a szükséges javításról, akkor a bérlő a saját hatáskörében elvégeztetheti, a költségét levonva a bérleti díjból.
Te döntesz: meghunyászkodsz vagy kiállsz a jogaidért.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!