Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet esetén fix rezsi. Mi...

Albérlet esetén fix rezsi. Mi a pozitív és a negatív oldala?

Figyelt kérdés
Több albérleti hirdetésben is olvasom hogy fix rezsi van. Mik a pozitív illetve negatív oldalai a fix rezsis albérletnek?

#fix rezsi
2023. ápr. 3. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem fogyasztasz akkor is fizetni kell. Ellenben ha megugrik a rezsiszámla nehogy azt hidd, hogy lenyelik, max ha egyszer, de ha folyamatosan biztos rád lesz hárítva.
2023. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Ha fix rezsit fizetsz akkor tudod mekkora lesz a kiadásod, ha nem fix, akkor mindig változik és először az óraleolvadás a magára, aztán a kifizetés így vagy úgy.

Ezen felül mindegy.

A nem fix rezsi is kb. kiszámolható, kicsit változik csak havonta.

2023. ápr. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

1-es válaszoló jól mondja. A fix rezsi az ilyen sunyi, átverős bérbeadók kedvence. Az összege annyi, amennyit tuti nem fogyasztanál egy hónapban és árgus szemekkel fogják vizsgálni, nem-e vittél fel esetleg valakit a lakásba, akár csak 1 órára is.(hisz ő is fogyaszthat) Vagy mondjuk nem internetezel-e túl sokat, vagy túl hosszú ideig zuhanyzol, a home officeról ne is beszéljünk.(nyilván nem megengedett!!!)


HA pedig többet fogyasztanál a fix rezsi összegénél, akkor a különbözetet biztos behajtják rajtad.

2023. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Hülyeség, hogy árgus szemekkel fogják figyelni, nyilván lehet egy átlagot számolni, ami egyszer magasabb, egyszer alacsonyabb, de alapvetően kioltják egymást.


Nyilván nem azt fogják nézni, hogy neked 30.000 helyet 30.010. Forint lett a rezsi.

2023. ápr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
14%

Amúgy hogy példát hozzak:


2-en laktunk lakásban. Lakótársamnak sokkal nagyobb 20 m2 szobája volt, nekem alig 7 m2. Fűtés egyedi mérőkkel ment. Néztem a havi kimutatást, az ő szobája miatt valami 2-3x szorzó volt az alap díjra. Hiába nálam nem is ment a fűtés, miatta a többszörösét kellett fizetni felesbe.


Aztán egyszer elkezdett az addigi 100-150 kWh áramfogyasztás 400 feletti lenni. Ilyen 15-20 ezres villanyszámlák jöttek egy panelban. Amikor kérdeztem, nem-e tudja az okot, akkor rávágta, hogy nem.


Egyszer bementem hozzá a szobába, volt bent nettó 30 fok és mellette volt egy OBI-s elektromos hősugárzó. 3.000 W-os ami neki ment konkrétan egész nap, mert hogy ő fázik 26 fokban.


Beszéltem tulajjal, hogy én maximum az általános fogyasztás felét vagyok hajlandó kifizetni, aztán 1-2 hónap után a srác is vissza vett, amikor a saját zsebén érezte, hogy ez így neki drága lesz.


Saját magamra a saját lakásomban 2 ezer körül szokott lenni a villanyszámla, nyilván ha kiadnám és mondjuk 3 ezerrel kalkulálnék, akkor egy 20 ezres számlánál csak szólnék, hogy ez így nem oké.

2023. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy nem vagy pazarló, akkor rosszul jársz a fix rezsivel, abban bőven van tartalék.
2023. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy albérlet esetén mindig a havi diktálás a legtisztább megoldás. Ennél egyenesebb nincs.

Havi fix rezsi két esetben szokott lenni:

- Átalányt fizet a tulaj és ezzel kapcsolatban korrektül elszámol veled a kiköltözéskor, vagy az átalány változásakor.

- A rosszabb eset pedig az, hogy burkolt albérleti díj emelés. Sokszor lehet olyannal találkozni, hogy találsz egy viszonylag kedvező árú albérletet, aztán fennakad az ember szeme, hogy 35 négyzetméterhez hogy tartozik fixen 40-50 ezres rezsi. :) Na, ez esetben szinte mindig átb..szásról van szó, hagyni kell a francba.

2023. ápr. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Vicces, hogy egy konkrét esetet írtam le, de a sok retkes proli még ezt is lepontozza. Van nektek agyatok retkek?
2023. ápr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Nálam fix rezsit fizet a bérlő, nem érzem, hogy ne lennék korrekt. Pontosabban nem is külön fix rezsi összeg van, hanem egy fix összeget adtam meg, amiben benne van minden, bérleti díj és rezsi is. Több éves tapasztalat alapján alakítottam ki a rendszert. Belegondoltam ugyanis, hogy a lakásomban: közös költség fix összeg, méretlen főzőgáz fix összeg, internet fix összeg, fűtés fix összeg. Marad a víz és az áram, amiben eltérések lehetne. A többéves tapasztalat az volt, hogy mindig párszáz, max. ezer forint eltérés volt havonta (több különböző bérlőnél is), és ennyi miatt töltöttünk időt az elszámolással, miközben a következő hónapban meg a másik irányban volt ugyanennyi eltérés. Semmi értelmét nem láttam ezen bármit is számolgatni, a mostani bérlő fizeti nekem a fix összeget, és kész. Ha emelkedik pl. a közös költség vagy a fűtés fix díja, akkor azt a szerződés évfordulóján érvényesítem az árban (megmutatom a bérlőnek az erről szóló határozatot, értesítést is, hogy tudja, miért emelek).
2023. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!