Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miben egyezzek meg ezzel a...

Miben egyezzek meg ezzel a bérlővel?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy 2 éve lakik nálam egy nő egy macsakával. A macskába beleegyeztem és +1 havi kauciót kértem ennek fejébe. A macsek megkaparta a kanapént, ezt ő magától jelezte (nem járok fel hozzá havonta én más városban lakom). Felajánlotta, hogy vesz egy másikat amit közösen kiválasztunk, és otthagyja, vagy majd, ha egyszer ki kell költöznie akkor vonjam le a kaucióból (neki így is jó a kanapné). Egyébként semmi gond nincs vele, pontosan fizető, rendes, dolgozó, harmincas elvált gyerktelen nő, más kár nem keletkezett, nincs büdös macskaszag, szomszédok sem panaszkodnak. Szerintetek melyikkel járnék jobban?

2023. márc. 24. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedbe azt választanám, hogy majd a végén levonom... Most ki tudja mi lesz az újjal. Amúgy korrekt bérlőd van hogy ezt jelezte.
2023. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Abszolút korrekt a bérlő.

Szerintem amíg neki megfelel addig maradjon a jelenlegi kanapé. Ha a következőt is megkarmolná sem lennétek előrébb, és nincs kedvetek szerintem fél évente kanapékat venni.


A végén pedig kiderül. Ha olyan állapotban van akkor javítás is lehet elég lenne, az pedig jelentősen olcsóbb és kevesebb macera

2023. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Én a helyedben levonnám.

Ha nincs nagyon rossz állapotban, akkor tökéletes lesz a következő bérlőnek, cserélni sem kell.

2023. márc. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem azzal, ha pótolja a kanapét.
2023. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Manapság jóval többe kerül egy új kanapé, így ha levonod, rosszabbul jársz. Hiszen ha te vetted mondjuk 200 ezerért, az ma már kb. 350-400 ezerbe kerül. Levonni meg a 200 ezret tudod, amennyibe neked került. így ahhoz, hogy újat tudjál venni, hozzá kell még tenned bőven.
2023. márc. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vagy a kauciós megoldás vagy vegyen akkor újat, ha kiköltözik.

Egyébként nem tudom, milyen jellegű a kár, de egy-két karmolásnyomért biztos nem bsznék ki egy egész kanapét. Állatbarát lakásnak kiadva ez bele is fér egyrészt, másrészt újra is lehet kárpitoztatni, ami általában még mindig olcsóbb, mint egy komplett új bútor.

2023. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azt hiszem, tényleg ráér majd kiköltözéskor rendezni (ami lehet évek múlva lesz én nem tewrvezem egyelőre eladni a laksást és szerinttem a bérlőm sem akar belátható időn belül költözni. Amúgy sem egy designercuccról van szó basic ikea kanapaé, és nem is volt új már akkor sem amikor beköltözött a bérlő. Hasonlókat lehet venni most kb 150 ezerért.(kaució 540 000 Ft volt 3 havi, a macska miatt).
2023. márc. 27. 12:25
 8/11 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? Nekem is van lakásom kiadva, vadonatúj kanapét (és minden más bútort, gépeket) vettem bele, a kanapé 400 ezer ft volt. Ha tönkretenné a bérlő, és kérném, hogy vegye meg, ma már többe kerülne ugyanaz. Ha meg levonnám, akkor csak 400 ezret tudnék levonni, hiszen én annyiért vettem, de abból a pénzből már nem tudnék most kanapét venni. 5-ös voltam.
2023. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem pontoztalak le, de feltételeztem azért gondolják így a legtöbben mert gyanították, hogy nem valami szuper drága kanapéról van szó, vadiúj bútorozott lakásokat nem szoktak kisállatosoknak kiadni-többek között pont a hasonló esetek miatt. Szóval nem lenne fair egy újat vetetni vele, ha amúgy is egy használt volt ott. Egyébként ha a kövi bérlő is állatos, lehet nem fogja zavarni pár karc (gondolom nem az egész kanapét belezte ki a macsek). Nem mondom, hogy nincs igazad, de erről az extrém az áremelkedésről nem tehet a bérlő sem, szóval ezek most egészen nehéz helyzetek. Persze hallotam olyat is ahol a bérleti díj emeléssel a kaucíót is megemelik.


Kicsit eltávolodva etttől a konkrét esettől, az sem fair amikor tele van a lakást több évtizedes bútorokkal, aztán a tuljdonos újat követel/egy új árát szeretné levonni helyettük. Nekem egyszer egy ismerősöm erre fogta magát aztán marketplacen szerzett ingyen elhozható hasonló állapotút és azt hagyta ott az albérletben, hát a tulajdonos majdnem agyvérzést kapott, de nemigen tudott erre mint mondani. Azért a Nagyi kiült 30 éves szocreál kanapéja helyett ne 400 ezreset akarjon már venni (illetve vehet, csak ne a bérlő pénzén)

2023. márc. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Oké, de a kérdésben nem írta a kérdező, hogy használt kanapé volt. (csak később tette hozzá) Ezért én a saját példámból indultam ki. Én a 400 ezres kanapét újonnan adtam a bérlőnek, kifejezetten neki vásároltam, mármint nem úgy neki, hanem szeretett volna kanapét, ezért vettem a lakásba, persze az ott marad nekem kiköltözése után. Direkt nem valami gagyit vettem, nem is illett volna a lakásba, mert minden frissen van felújítva és dizájnolva. Na szóval ha nekem tönkretenné a kanapémat valahogyan, és újat kéne vennie, az már nem jönne ki ma 400 ezerből. ebből indultam ki, ezért írtam azt, hogy jobban járna a kérdező, ha új kanapét kérne. Azt nem tudtam még akkor, hogy eleve egy használt kanapéról beszélünk. Mert ha egy látványosan már használt kanapéról lenne szó, én hagynám az egészet a csudába, ha tényleg ilyen jó bérlő, és évek óta ott van, meg marad is még. Mert ez esetben viszont említésre sem méltó szerintem, mikor elköltözne simán kidobnám, és vennék egy újat.
2023. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!