Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Olyasmit levonnál a kaucióból,...

Olyasmit levonnál a kaucióból, amit amúgy is cserélnél/újítanál, de a bérlő is kárt tett benne?

Figyelt kérdés

Például tapéta, ami már a beköltözésükkor, kb 10 éve sem volt új, de láthatóan össze van firkálva.

Vagy padlószőnyeg, ami még az eredeti, kb 40 éves, de látod, hogy cipővel is bejártak és valamit rá is öntöttek.

Nagyon régi bútorok, amiket kidobnál, meg amúgy is elhasználódott már, de egy kis pluszt ezeken meg tudsz spórolno.


2023. márc. 21. 04:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Ha a bérlő kárt tett benne, levonnék érte.

Nem függ össze.

2023. márc. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
40 éves padlószőnyegért bármit is levonni szerintem eleve parasztság. Nem a bérlő pénzén kell felújítani, ha amúgy nem adott rá okot.
2023. márc. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%
Én nem vonnék le semmit, főleg ha régebben laknak ott.
2023. márc. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mivel evidens, hogy a bérlő után kifestetni az én dolgom, így azonkívül, hogy kifejezném a rosszallásomat a disznó életmódjuk miatt, egyebet nem tennék. (És természetesen többé gyerekeseknek nem adnám ki, mert gondolom nem egy felnőtt firkálta össze a falat)

A szőnyegpadlót meg ki lehet tisztítani/tisztíttatni, ha már a cserére nem akarsz áldozni.

A bútorokról nem tudok nyilatkozni, azt látni kellene.

Megjegyzem, hogy én nem egy lepusztult kecót adok ki, mert a kecó állapota szokta meghatározni a bérlő nívóját is.

2023. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"...a beköltözésükkor, kb 10 éve sem volt új,..."


10 éve lakik bent a bérlőd?

Nem vonnék le semmit, mert a 10 év alatt már 2x illett volna festetned.

A bútorok amortizációja természetes folyamat, a szőnyeg tisztítható.

2023. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A festés úgy tudom nem az én dolgom, amíg benne lakik. Hiszen ha sajátban lakna is festene ennyi idő alatt. Az nyilvánvaló, hogy szép festéssel (esetünkben tapétával) adom át, de jó hogy még takarítani is nem én járok hozzájuk.
2023. márc. 22. 05:26
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyébként a kérdés azért merült fel, mert egyébként is tervben volt hogy lecseréljük a tapétákat és a padlószőnyeget, veszünk néhány modernebb bútort. A lakást a nejem örökölte a nagymamájától, kb úgy is néz ki, mint amikor ő lakta. Sajnos a pénz nagyon kellett, így kiadtuk ahogy volt, nem volt pénzünk újítgatni.

Most költöznének a bérlők sajátba, de a lakás már kiadhatatlan így, muszáj valamit kezdeni vele, ami nagy kiadás. Ezért gondoltam, hogy visszatartjuk a kauciót (egyébként sincs most annyi pénzem, hogy kifizessük), de a feleségem szerint jogilag nem állja meg a helyét. Szerintem meg igen, hiszen láthatóan kárt tettek több dologban.

2023. márc. 22. 05:31
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"egyébként sincs most annyi pénzem, hogy kifizessük"


Tekintve, hogy a kaució egy pillanatig nem volt a te pénzed, és természetesen elkülönítve tartottad a sajátodtól, ez nem jelenthet gondot, hiszen most is ott van egy lezárt borítékban, ahová anno eltetted.


A feleségednek van igaza.

2023. márc. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az okos észrevételt. Ennyire nem lehetsz hülye, úgyhogy nyilván tudod, hogy se a pénz se a boríték nem létezik.
2023. márc. 22. 07:52
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ne haragudj - bérbeadóként mondom - hogy rohadtul nincs igazad!

Bérlő volt, semmilyen festési kötelezettsége nem volt, kivéve, ha anno ezt szerződésbe foglaltátok.

Ha te pl. kiveszel egy szállodai szobát hosszabb távra, ott sem neked kell gondoskodnod a festésről, karbantartásról.

10 éve adtátok ki a nagymama leharcolt lakását, minden felújítás nélkül és most a bérlőn vernéd el a port?

A kaució visszajár neki, simán beperelhet érte és akkor még a perköltséget, kamatokat is fizetheted.

Ha bíróságra kerül a sor, hogy egy 40 éves szőnyegpadló, roskatag, kidobásra érett szintén 40-50 éves bútorok, ugyanilyen korú tapéta miatt furfangoskodsz, simán elkaszálnak.

Én nem vagyok egy pereskedős fajta, életemben nem volt benne részem, de amit csinálsz, az nettó szemétség és a helyükben már csak nevelési célzattal is megtáncoltatnálak.

Vegyél fel gyorskölcsönt és fizesd vissza nekik ami jár!

2023. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!