Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért felfoghatatlan hogy nem...

Miért felfoghatatlan hogy nem adom ki a lakásom gyerekeseknek?

Figyelt kérdés
Ha van kiskorú gyerek akkor nem tudom őket kirakni hogyha nem fizetnek, ez csak szimpla matek.
2022. ápr. 24. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Kinek felfoghatatlan?

Nem kell senki orrára kötnöd, hogy _miért_ nem nekik adod ki.

Közlöd, hogy "már elkelt", vagy valami semleges indoklást.


(ha meg provokációnak dobtad be, és ezen akarsz itt délután szórakozni, akkor légyszi, máshol tedd...)

2022. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Azt csinálsz, amit akarsz. Mások meg azt mondanak róla, amit akarnak.
2022. ápr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
50%
Gyerek nélkülieket sem tudod kirakni.
2022. ápr. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

Én sem adnám ki gyerekeseknek! Nem vagy köteles megindokolni, kinek miért nem adod ki!


A kirakásról pedig annyit, hogy egy jó ügyvédi vagy közjegyző szerződés kell csak hozzá.

2022. ápr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Megfenyegetnek illetve fel akarnak jelenteni
2022. ápr. 24. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

5: kicsodák? Egy olyan, akinek még ki sem adtad?

Készült felvétel arról, hogy te azt mondtad, hogy a gyerekek miatt nem adod ki nekik?

2022. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Szóval már az előtt fenyegetnek, hogy be sem költöztek... Mi lenne később...😒


Nehogy már az albérlő döntse el kinak adom ki a lakásomat... Ha készült róla felvétel, ha nem!


Ahogy 4. Válaszban írtam, nem vagy köteles megindokolni, magyarázkodni stb. Ezzel elkerülhetőek az ilyen konfligtusok.

2022. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

Na igen... ugyanezt el szokták játszani etnikai színezetben is... "azé mer c. vagyok" nem adták ki neki a lakást....


Hadd legyen már joga eldönteni a tulajnak, hogy kiben bízik meg! A saját tulajdona, a saját vagyonát kockáztatja a kiadással.

2022. ápr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez félteértés, mert ugyanolyan nehéz kirakni egy nem gyerekest is. Ezért kell rászánni a pénzt és közjegyzővel íratni szerződést és nem az internetről lerölteni, arra is ki kell térni hogy mi van ha nem fizetnek. Drága de megéri.

Ha keresett munkája van a szülőknek akkor nem lesz gond hogy nem találnak új munkát ha elveszítik, és gondolom nekik se jó ha kikapcsolják a villanyt mert mégiscsak gyerek van. Bútorokat meg nem a legdrágábbakat kell berakni.

Bár tudom könnyebb pl diáknak kiadni mert az úgyis elmegy hamar, de ott is megvan a veszély hogy nem fizet mert mégiscsak diák és nincs pénze...

Nekünk felnőtt egyedülállókkal volt problémánk. Nehéz választani hiszen nem lehet mindig előre látni.


Visszaterve a kérdésre szerintem nem kell megindokolnod. Ha ismerős akkor se, csak mond meg hogy tovább szeretnél nézelődni. Az ő bajuk ha nem értik. Feljelentés nevetséges, az ő szavuk a tiéddel szemben. Még ha van is felvétekük akkor sem kenyszeríthetnek arra hogy kiadd nekik a lakást. Ha telefonon megfenyegetnek azt meg rögzítheted arra az esetre ha elmergesedik a helyzet (nem írtad mennyire komoly).

Egyepkent annyira undorító ha minden kis dologért fel akar jelenteni valaki, ha nem lenne gyerekük akkor se jártál volna velük jól.

2022. ápr. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a közjegyzős szerződéshez tudnék hozzá szólni.

Kb 3 hete írtam alá a közjegyzőnél a jelzáloggal terhelt építésihitel szerződésemet. Ebben már a bankokkal közösen megtalálták a kiskapukat, és teljesen lényegtelenné vált a "válsághelyzet" fogalma. Ha nem fizetek simán kitesznek a házamból és elárverezik.

A 22 oldalas szerződés 2 oldala erről szól. Kb annyi tömören a lényege, hogy a bank a közjegyzőn keresztül bírósági eljárás nélkül végrehajtóhoz adhatja a házat. persze megvannak a bank felszólítási folyamatai, de amit ezeket letudták +30 nap és már a végrehajtónál is van az ügy. Nem veszik figyelembe a kilakoltatási moratóriumot, mivel lemondtam róla önként...

Persze biztos lehet keménykedni, hogy márpedig én erről a jogomról nem mondok le, csak akkor nem kapsz lakáshitelt.

2022. ápr. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!