Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehet ilyenkor csinálni valamit?

Lehet ilyenkor csinálni valamit?

Figyelt kérdés

Épp költöztünk, drága főbérlő:

- nem engedi bejelentetni magad a lakcímre

- nem engedte hogy én is ott legyek szerződéskötéskor, csak azt, hogy párom ott legyen

- nem nyitotta meg a radiátoroknak a gázt, mondván "elfelejtette", de majd holnap(ma) megnyitja

- valahogy nem nézte meg hogy mi működik és mi nem, pl a mosógép totál szar, a konyhában a világítás szar, meghát nyilván fűtés a kanyarba, mert reggel 9 utan, miután ők szerződést kötöttek, nem tudott volna visszamenni azert a szaros kulcsert es eltekerni azt, hogy ne - 5 fokban aludjunk mindezek mellett.

Én most kéne menjek munkába q órán belül, de nem tudok, mert nincs tiszta cuccom, mert mikor hazaertem nem tudtam mosni es minden zarva volt, lazasan, mert - 5 fokba beoltozve is sikerult megbetegednem.


Mégis mi a szart csináljak?


2022. jan. 24. 06:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem szerződéskötés után kell ellenőrizni, hanem előtte, aki pedig nem engedi számomra komolytalan. Igazi f.szkalap, hogy letekerte a fűtést. Nem hiszem, hogy földhöz vágta volna az a havi 6-8 ezer ha takarékon is megy. Szerintem ezzel ne legyetek sokat mert semmit nem fog megcsinálni. Alattam is van főbérlő egyszer véletlen eláztattam. Nem tehettem róla, lakás biztosítása se volt az enyém rendezte ki. Ezen felül én is felkínáltam a segítségemet ingyen a kifestéshez. Erre egyszer közli az alattam lakó velem, hogy sz.r a wcje csepeg a csapnál és hogy nem csinálják meg neki. Konkrétan új wcre lett volna szükség úgy nézett ki. 30000 egy ilyen beruházás. Aztán az áztatás után egyszer bekopogott éjjel az alattam lévő tulaj, hogy megint ázik a lakása méghozzá a fürdője. Aztán kérte, hogy verjem szét az enyémet megnézni mi baja. Mondtam, hogy gyere be nézd meg hogy a fürdőm csont száraz, a vízórám nem pörög. Nem tudom mitől ázott a mennyezete de nem tőlem. Én végig kísértem a fürdőszoba felújítási folyamatot, tisztességesen meg lett csinálva, maradéktalanul. Mondtam a tulajnak, hogy akkor lesz szétverve a lakásom, ha fizeti máskülönben mehet a jegyzőhöz lakásszövetkezethez. Azóta lapos a pofája.
2022. jan. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Na várj, pár dolog nem tiszta.

1. Szóval nem a tulajjal, hanem főbérlővel szerződött a párod (egyébként ha nem elírás, és tényleg főbérlő, nem tulaj, akkor jogilag ő nem is engedheti a bejelentkezést, azt a tulaj engedheti meg). A főbérlő nem engedte, hogy te, aki szintén ott fogsz lakni, elmenj és megnézd a helyet?! Ez már önmagában nem volt egy büdös nagy piros zászló neked/nektek?

2. Hogy fordulhatott elő, hogy egyetlen egy tiszta ruhád nincs jelenleg? Az utcáról költöztél be?!

3. Tudom, hogy nem segített rajtad az éjjeli hideg, de a megfázás/meghűlés vírusos eredetű, a láz, mint tünet napokkal később alakul ki, tehát egészen biztosan nem a mai éjszakától lettél beteg.


Válaszolva arra a kérdésre, hogy mit csinálj: Költözzetek! Mondjátok fel a szerződést, hivatkozzatok arra, hogy nem teljesülnek a szerződésben foglaltak, nem tudtok mosni, nem működik a világítás. A kaució visszajár, erre a pár napra egyezzetek meg napi díjban.

2022. jan. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%
HA a főbérlő/tulaj (nem tiszta, melyikről van szó) nem engedi bárkinek is, hogy ott legyen a szerződés aláiírásakor, akkor azonnal megyek is tovább.
2022. jan. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#2


1. Tulaj/főbérlő. Övék a lakás, az ő tulajdonuk.

Megnézhettük együtt a helyet, akkor még felújítás alatt volt, tehát arra hivatkoztak, hogy X meg Y meg lesz javítva/csinálva mire költöznénk. A probléma abból adódott, hogy a tulaj nem akart beleegyezni, hogy a Lakcímre bejelentsük magunkat, mert "volt már rossz tapasztalata és nem bízik senkiben", amit miután 4x ekmagyaraztunk, hogy mindkettőnknek Kell és muszáj hogy legyen ott Lakcim, de akkor sem fogta fel, szóvátettem, hogy milyen pofátlan, mert mi beleegyeztünk hogy a szerződésben ne 75e legyen, hanem kevesebb, amit ők le is húztak 30-ra papíron (szép arány, mi?), de ők erre meg nem képesek visszafelé. Erre besértődött, mert én tudom, hogy jogom vsn bejelenteni oda magam, miután papírom van arról, hogy én azt a lakást bérlem és ő nem mondhat erre nemet törvény szerint. Persze párom, aki akkor is bocsánatot kér ha nem tett semmit, bocsánatot kért többször is tőlük, hogy oda költözhessünk (ugyanúgy cím nélkül) és abban egyeztek meg, hogy én nem lehetek ott a szerződéskötésnél. Elmagyaráztam páromnak, hogy lenne időnk még másikat keresni, bőven, de ő ragaszkodott ahhoz a lakáshoz,így én is engedtem.


2. Úgy, hogy kb 1 hónapja kezdtem munkahelyen, ahol "csúcsidő/túlóra" miatt nem jutottam volna haza sehogy, így a cég egy hotelt kiadott nekem egy hétre, én pedig arra az egy hétre pakoltam ruhát. Úgy votl, hogy mivel tegnap "kötöttük" a szerződést, még aznap este haza megyek és tudok ott mosni, reggelre megszárad ami kell, délutánra meg leszedhetem és mehet tovább ahogy otthon történt volna. De mivel tegnap(vasárnap) is este 10ig voltunk, 10től kb, ezért elugrani se tudtam hogy megnezzem mizu.


#3 van benne valami, és lehrt hogy nem ettől alakult ki, de ahogy írtad is, nem segített rajta.


Sajnos egyelőre nem lehet. Már nem tudnának hotelbe tenni, ott eleve nem is tudnék mosni, és a túlórák miatt hazajutni se tudnék, mert elég messze lakom.


Ma megnézik a fűtést és a gépet, ha nem lesz megoldás, bontjuk,aztán lesz valahogy..

2022. jan. 24. 08:27
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott a helyet.
2022. jan. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#3 szerintem tulajnak nevezhető mert az övé az a kifejezett lakás, de nem tudom pontosan.
2022. jan. 24. 08:28
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Tulaj az, akié a lakás.

Föbérlő az, aki a tulajtól bérli a lakást és másnak kiadja használatra az egészet vagy egy részét.


Amit nem értek, ha nem engedi meg a bejelentkezést, akkor miért nem hagytátok azonnal ott az egészet?

Ha nem egyezik bele, hogy ott legyél a szerződés aláírásakor, akkor miért nem hagytátok az egészet?

Ha még félkész volt a lakás, mit vártatok, hoyg lesz rendbetéve?


A hibás egyértelmüen TE vagy (meg a megalázkodós párod), amiért egyáltalán aláírtátok a szerzödést.

2022. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Keressetek mast, olyat aki nem kamukazik a szerzodesen, aki enged bejelenteni stb. stb.
2022. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
A bejelentkezéshez nem kell a tulajdonos engedélye, a bérleti szerződéssel be tudtok jelentkezni a lakásba. Én már rég ott sem lennék a helyedben. Az ilyen embert el kell kerülni messziről aki azt hiszi magáról, hogy ő az Isten az albérlő meg egy kutya.
2022. jan. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
9: Nekem most lett új bérlőm és nem engedték csak a szerződéssel bejelentkezni. Kellett hozzá az én aláírásom is.
2022. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!