Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnel mitől függ hogy...

Albérletnel mitől függ hogy alkalmanként aludhat-e nálam valaki vagy sem?

Figyelt kérdés
Pl buliból egy csaj,vagy barátnőm.(nem nincs egyik sem jelenleg)
2021. nov. 21. 22:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem kell szó szerint benne kegyen- lakáscélra kiadott ingatlant a bérlőnek joga van rendeltetésszerűen lakáscélra használni.

Lakáscélú használat: ott alszik a birtokos, fürdik, főz, tanul, olvas..szórakozik, vendéget fogad


De kérdezz meg egy ügyvédet! Ugyanezt fogja mondani ….

Sőt a bérlő zárat is cserélhet, a tulaj egyeztetés nélkül nem járjálhat be…

2021. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
14%

"Lakáscélú használat: ott alszik a birtokos, fürdik, főz, tanul, olvas..szórakozik, vendéget fogad"


Hol írja a törvény, hogy a rendeltetésszerű használatnak része a vendégfogadás, akár nem szó szerint is? Én semmi ilyet nem találtam benne.

2021. nov. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt hol írja a törvény, hogy a vécézés része a rendeltetésszerű használatnak? Megtilthatja a tulaj a vécéhasznalatot?
2021. nov. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy megyei jogú városban adok ki lakást.

A szerződésben benne van, hogy ki tartózkodhat a lakásban életvitelszerűen, és az is, hogy csak az írásbeli hozzájárulásommal tartózkodhat ott a szerződésben megnevezetteken kívül másik személy életvitelszerűen.


Engem nem zavar, hogyha valaki gyakran van ott, esetleg összejárnak dugni, általában egyetemistáknak adom ki a lakást, akiknél ez sűrűn előfordul. Magánügy. Ha többen zuhanyoznak, akkor a magasabb rezsit így is, úgy is kifizeti.


Azonban azt is belevettem a szerződésbe, hogy az albérlő mindennemű anyagi felelősséget vállal a vendége által a lakásban okozott esetleges kárért. Nekem egyedül ez fontos.

2021. nov. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!