Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletnel mitől függ hogy...

Albérletnel mitől függ hogy alkalmanként aludhat-e nálam valaki vagy sem?

Figyelt kérdés
Pl buliból egy csaj,vagy barátnőm.(nem nincs egyik sem jelenleg)
2021. nov. 21. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%
Nem gondolnám, hogy bárkit is érdekel, ki alszik nálad. Vagy nem értem a kérdést.
2021. nov. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

A tulajtól, de ami igazán érdekli, hogy ne másold a kulcsot és ne adogasd kölcsön másnak. Mert csak úgy jöhet oda valaki, ha otthon vagy, mert teveled van leszerződve, rád bízta a lakást.

Ha a lakóközösség nem keresi fel a tulajt, hogy állandóan 40-en buliztok ott éjjel 3-kor, akkor nem is fog tudni róla, hogy kik járnak hozzád a lakásba, csak ha elmeséled neki.

2021. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Ahhoz, hogy valaki más is oda költözzön, a bérbeadó engedélye kell (célszerűen írásban, akár magában a szerződésben akár külön papíron megtehető). A bérbeadónak törvény szerint joga van rá, hogy meghatározza ki költözhet oda.


Ugyanakkor a törvény nem határozza meg az ott lakás / oda költözés fogalmát. Ha valaki egy éven át minden nap ott alszik, az nyilván ott lakik, ehhez a bérbeadó engedélye kell. Ha valaki egyik délután egy órára meglátogat, az nyilván nem lakik ott, tehát az külön engedély nélkül is belefér. Viszont nem lehet megmondani, hogy a kettő között pontosan hol van a határvonal, úgyhogy ezt célszerű előre tisztázni a bérbeadóval, hogy ne legyen később vita ebből.

2021. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%

A tulajtól függ, megbeszélés kérdése.

Én laktam olyan helyen, ahol benne volt a szerződésben, hogy nem aludhat ott senki. (A bejárati ajtónál és a kapuban volt kamera és nem vicc, tényleg figyelte. Először nem gondoltuk, hogy nézné, hiszen elvileg az csak biztonsági okokból volt, de aztán valaki bepróbálkozott, lebukott és mondta, hogy látta a felvételen és ha még egyszer ilyen lesz, akkor szerződés szerint kirakhatja. Nekem meg email-t írt, hogy nem kéne ilyen sokáig látogatót fogadni. 10 körül ment haza a barátom, a tulaj szerint meg 8 után már nem illendő... Amint tudtam, elköltöztem.)

2021. nov. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
32%
Ilyen kikötéseket a tulaj nem tehet
2021. nov. 22. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
#6: Kérlek idézd a jogszabályt, ami ezt kimondja. Ha nem tudod idézni, akkor meg kérj elnézést amiért ész nélkül idekommentelsz valami baromságot.
2021. nov. 22. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

7,


A tulaj rendeltetésszerű használatra adja ki a lakást, ehhez hozzá tartozik a vendégfogadás. Nem köthet ki olyat, hogy nem fogadhatsz vendéget.


[link]

2021. nov. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%

#8: Az általad linkelt szövegből idézek:


"A bérlő a lakásba más személyt - a kiskorú gyermeke, valamint a befogadott gyermekének az együttlakás ideje alatt született gyermeke kivételével - a bérbeadó írásbeli hozzájárulásával fogadhat be."


Szerintem nem kell tovább ragozni.

2021. nov. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Meg is kéne érteni, amit idéztél

A vendégség nem befogadás

2021. nov. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

Pont erről beszltem az előbb, hogy a "vendégség" fogalmát nem definiálja a törvény. Ha pl. a barátnőm fél évente egyszer ott alszik, az vendégség vagy befogadás? Szerintem vendégség. És ha kétnaponta? Az már befogadás. Akkor ha te ennyire tudod értelmezni, kérlek írd le nekem, hogy pontosan hány naponta egy ottalvás számít még éppen vendégségnek, és nem befogadásnak.


"A tulaj rendeltetésszerű használatra adja ki a lakást, ehhez hozzá tartozik a vendégfogadás."

Illetve idézd azt a részt is, ami ezt kimodnja, hogy lehet vendéget fogadni. Én rákerestem, a "vendég" szó egyátlalán nem szerepel a törvényben. Mert tök jó hogy bevágtál egy linket egy millió oldalas törvénnyel, de senki nem akarja végigolvasni.

2021. nov. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!