Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen fizetéssel lehet...

Milyen fizetéssel lehet fenntartani egy 1 személyes albérletet Pesten?

Figyelt kérdés
Sziasztok, 1 éven belül kb. Pestre szeretnék költözni, s kíváncsi lennék milyen fizuval lehetne kényelmesen fenntartani egy kisebb lakást ott? Köszönöm a segítséget! :)
2021. szept. 12. 21:16
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
300 nettó, de akkor még félrerakni nem nagyon tudsz, de legalább nem éhezel :)
2021. szept. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Min.nettó 250000ft.
2021. szept. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Nettó 300-350 ezer, hogy jusson pénz ételre, közlekedésre, gyógyszerre is.
2021. szept. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
81%

Én 240 ezer Ft nettóból élek. Óbudán (III. kerület) bérlek egy 40 m2-es lakást. Van (felnőtt) BKV bérletem, soha nem éhezem, tudok edzőterembe járni.

Hétvégéken egy napra hazaugrok ebédre, és általában viszek is másnapra, ezzel azért tudok spórolni.

Félretenni nem tudok túl sokat, van, hogy 20 ezer pluszban jövök ki hó végén, de van hogy túllépem.

Nettó 350 ezer az már nagyon jó fizetés, én valószínűleg el se tudnám költeni egy hónap alatt. Persze ha valaki minden hétvégén bulizik, vagy rendszeresen gyógyfürdőbe, masszőrhöz, búvárkodni stb. jár, akkor el lehet, nekem nincsenek efféle igényeim.

(F/27)

2021. szept. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

4: Megélni meg lehet, de egyetlen fillért sem tudsz félretenni. Ez már számomra nem fedi a kényelmes életet.

De nem vagyunk egyformák.

2021. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Oké, de a kérdező nem azt kérdezte, hogy mennyiből tudna albi mellett félre is tenni..
2021. szept. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én havi 100-ért bérlek egy lakást, és a rezsi közös költséggel együtt átlagban nagyjából 20 ezer (télen több, nyáron kevesebb).

Ha nagyon odafigyelek a kiadásokra, akkor nagyjából 250 környékén költök ezzel együtt egy hónapban, ha lazábbra veszem, akkor 300, vagy akár több. És ebben semmilyen rongyrázás nincs benne, egyszerűen rohadtul megdrágult minden az utóbbi 1 évben.

Tehát én azt mondanám, hogy ha félre is akarsz tenni (és bizony muszáj), akkor legalább 300 nettó kell, de inkább 350. Mondjuk az meg a másik kérdés, hogy ezért megéri-e budapestre költözni.

2021. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!