Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásokat bútorral, vagy...

Lakásokat bútorral, vagy bútorozatlanul szokták kiadni? Ilyen állapotban kiadható?

Figyelt kérdés

Van egy budapesti lakásom, amin gondolkozom, hogy ki kellene adni. Viszont nincs fullra bútorozva. Szerkények, ágy van, de pl nincs mosógép, nincs 2 méteres tévé, stb. A konyhában sincsenek pl evőeszközök. A lakás állapota nem lakhatatlan, de nem is a legjobb, pl még régi ablakok vannak, egy festés is nagyon ráférni. Így vajon lenne aki kivenné, vagy kizárt?

Elnézést, ha nagyon buta dolgokat kérdezek, de még soha nem adtam ki lakást és albérletben sem laktam.

Nyilván ilyen állapotban nem kérnék érte sokat, nekem már az is nagy könnyebbség lenne, ha a rezsijét nem én fizetem.


2021. aug. 8. 09:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Evőeszköz meg ilyesmi alapból nem alapfelszerelés, én nem is akarnék olyan lakásba költözni, ahol még az is a tulajé. Az ilyesmi fogyóeszköz, nevetségesnek találnám két villával meg egy pohárral elszámolni...

Ahány lakásban eddig laktam, az ilyesmi mindig max úgy volt, hogy ja az előző lakó itthagyta - és soha nem is használom más edényeit.


Az, hogy lepukkant, az gáz, festés meg az ablakok rendbetétele legyen meg. A bútorok mellékesek, mi pl olyan albérletben lakunk, ahol a konyhabútor+tűzhely meg egy beépített polcrendszer volt az össz berendezés. Nekünk ez volt az ideális.

2021. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy a lakás állapota a legfontosabb: festés, ajtók, ablakok, csembe, járólap, kazán, bojler, stb legyenek rendben (+ami alap beépített: kád, tusoló, konyhaszekrény).

A bútorok szerintem vagy legyenek teljes mértékben vagy sehogy.

Rengeteg olyan albérletet hirdetnek, ami csak néhány bútordarabbal kiadó (vagy épp hűtő van, de mosógép nincs),azokon is látszik hogy nem újak, hanem innen onnan leselejtezettek és azért állnak ott, hogy ne legyen teljesen üres a lakás vagy nem volt hova rakni. Ezzel az a gond, ha elvinni se akarja a tulaj ami nem kell a bérlőbek.

2021. aug. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm. Akkor marad az eladás.

Nyílászáró cserére nincs pénzem. A bútorokat bő 200 km távolságból pedig a hátamon nem tudom hova elcipelni.

2021. aug. 9. 17:46
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell cserélni, ha nincsenek rossz állapotban, csiszolás, festés, szigetelés, ha kell... Nálunk is régi nagy faablakok vannak, le van festve, körbehúzva vékony szivaccsal, hogy jobban zárjon, ennyi.

Ha mondjuk húzna be a hideg télen, na akkor zavarna. :D

2021. aug. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!