Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakásokat bútorral, vagy...

Lakásokat bútorral, vagy bútorozatlanul szokták kiadni? Ilyen állapotban kiadható?

Figyelt kérdés

Van egy budapesti lakásom, amin gondolkozom, hogy ki kellene adni. Viszont nincs fullra bútorozva. Szerkények, ágy van, de pl nincs mosógép, nincs 2 méteres tévé, stb. A konyhában sincsenek pl evőeszközök. A lakás állapota nem lakhatatlan, de nem is a legjobb, pl még régi ablakok vannak, egy festés is nagyon ráférni. Így vajon lenne aki kivenné, vagy kizárt?

Elnézést, ha nagyon buta dolgokat kérdezek, de még soha nem adtam ki lakást és albérletben sem laktam.

Nyilván ilyen állapotban nem kérnék érte sokat, nekem már az is nagy könnyebbség lenne, ha a rezsijét nem én fizetem.


2021. aug. 8. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
kerdes a budapest melyik reszen... evoeszkozok filleres tetel, de en az osszes lakasom gepek nelkul vettem ki anno... vittem a sajat agyam, mosogepem/mosogatogepem/hutom..
2021. aug. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Így is-úgy is. Nézz körbe meg ingatlan.com-on,

hogy belődd a körülményeket. Ha van bútor, akkor már ne ócska legyen. (Sajnos sok tulajdonos kb. tárolónak használja a lakást, ahelyett hogy inkább kidobná a néhai mama gané szoci bútorait úgy ahogy vannak, és mondaná azt, hogy bútorozatlan.) Viszont ezek mind másodlagos dolgok ahhoz képest, hogy milyen állapotú a fürdő és a konyha. Ez sokkal kritikusabb kérdés, hiszen evőeszközt meg saját mosógépet megoldhatja az albérlő magának, de egy évtizedek óta felújítatlan, lepukkant fürdő kritikusabb kérdés.

2021. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Én azért nem adnék ki szívesen ilyen állapotú lakást, mert akkor a legszegényebbek fogják kivenni. Akik valószínűleg kevésbé is vigyáznak rá. Persze ha már tönkretenni sincs mit benne, akkor mindegy, de akkor is könnyebben kifoghatsz problémás bérlőket. Mondjuk ha egyetemi városban van, pláne egyetemhez közel, akkor diákoknak kiadhatod, ha gond van, tőlük valószínűleg nem nehéz szabadulni.


A bútoroknál hasonló helyzetben (régi bútorok, hiányos bútorzat) mi úgy oldottuk meg, hogy a bérlő dönthette el, melyik bútort használná és mit dobjunk ki. Ágy nem volt, azt a bérlővel közösen választottuk ki, de mi fizettük mint tulaj, és a lakásban maradt, mikor elköltözött a bérlő.

2021. aug. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden a kettőtök megegyezésén múlik. Ha kiveszi a mostani állapotában, akkor bizonyára ő pótolja azt, ami most hiányzik. Esetleg Te veszed meg és marad a sajátod a lakással együtt. Ha éveken át használja, idővel elromlik, javításra szorul, amit neked kell állnod, hiszen természetes elhasználódásról van szó.
2021. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Azért a festést és a nagyobb gépeket a tulaj szokta biztosítani. Vagy annyival olcsóbban tudod csak kiadni. :)
2021. aug. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy tisztasagi festest mindenkepp csinalj.
2021. aug. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden szart kivesznek az emberek. Az tény, hogy egy látványosan lepukkant lakásba a bérlő is nagy valószínűséggel igénytelen csóró lesz.
2021. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%
A festést is inkább beszéld le az érdeklődővel, mert ha Te kifesteted pl. fehérre, lehet hogy neki a halványzöld az igénye, tehát ugyanarra a műveletre ketten is fizettek.
2021. aug. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
8, albérletkeresésnél a fal színe huszadrangú kérdés. Az igény kb. annyi, hogy ne rohadjon... A fehér egy jó alapértelmezés.
2021. aug. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%
#9, a mi bérlőink szépen kifestették maguknak a lakást, pedig csak egyetemisták voltak. Szóval van, akinek van erre igénye. Mivel egy festés nem nagy dolog, nyugodtan lehet halasztani addig, míg nincs meg a bérlő és akkor vele le lehet beszélni. Persze ha valamiért praktikusabb most festeni (pl. én akarom csinálni és most érek rá, most van kipakolva a lakás és így egyszerűbb stb.), akkor nem nagy hátrány előre kifesteni. Az is igaz, hogy nem kerül nagyon sokba, de nagyon sokat dob a lakás kinézetén, megérheti mert drágábban lehet úgy kiadni.
2021. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!