Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen esetben engednétek...

Ilyen esetben engednétek felbontatni az albérlet szerződést, ha ti lennétek a főbérlők?

Figyelt kérdés
1 éves szerződésem van. Mindig 2 napon belül fizettem a számlát, ahogy küldték. Rendben, tisztán tartottam a lakást, soha semmi panasz nem volt rám, minden szabályt betartottam. Eddig 8 hónap telt le a 12ből és most kaptam egy nagyon jó állásajánlatot az ország másik felén. Nem tudok egyszerre két albérletet fizetni. :(
2021. febr. 5. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp beszélj a tulajjal. Valószínűleg szerződés szerint is "csak" kéthavi díjat (a kauciót) bukod. Hogyha tudsz a magad helyére keríteni mást, és nyíltan eléállsz, akkor lehet, hogy teljesen eltekint az extra ráfizetéstől.


Nem adok ki lakás, de ha nem jönne a bérlőm helyére hónapkimaradás nélkül más, akkor én sajnos nem engednék a kaució elvesztéséből. Viszont törekednék arra, hogy minél hamarabb találjak mást, és ha ebben a bérlőm közreműködik (akár pl. rendet rak, és engedi, hogy új potenciális bérlők nézzék meg a lakást), akkor csak annyi kauciót tartanék meg, amennyi a tényleges bevételkiesésem volt.

2021. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Én engedném, kaució bukó és mehetsz Isten hírével.
2021. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, benne van a szerződésben, hogy ha hamarabb mész el, akkor elveszíted a kauciót. Szóval persze mehetsz, de ennek ez az ára. Kivétel lehet, ha keresel magad helyett mást és így nem marad ki bevétele - de ezt beszéld meg a tulajjal.
2021. febr. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy én nem leszek jó tulaj, de ilyet esetben szerintem elengedném a kauciót is.
2021. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szerzodesnek tartalmaznia kell, hogy mi van felmondas eseten. Ha nincs ilyen kitet, akkor ha rendes a tulaj csak a kauciot bukod.
2021. febr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj a tulajjal, ez az első.

Hátha belemegy, hogy magad helyett szerezz valakit, vagy pedig bukod a kauciót, de nem fizeted tovább a bérleti díjat.

Vagy tovább adhatod albérletbe, ha megengedik.

Mennyi a bérleti díj?

2021. febr. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb tulaj vissza adja a kauciót, ha közben találtok mást aki beköltözne a lakásba és neki nem lesz kieső pénze ebből.
2021. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!