Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albérletben lakni?

Milyen albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5 évben előtakarékos önkormányzati lakásban laktam( amit imádtam),elötte pedig otthon a szüleimnél.


Ugye letelt az 5 év onnan mennem kell.


Haza most már közel 30 évesen nem akarok költözni.


Hitelt egyenlőre a jelenlegi helyzet miatt( korona vírus) nem akarok felvenni.


Szóval arra gondoltam hogy maximum 1 évre albérletbe költözök.


Milyen albérletben lakni?



2020. szept. 7. 07:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Milyen is? Nekem a kalandos ifjúságomat idézi. Volt olyan albérletem, amiben befagyott a víz a pohárban, ha este 10-kor már nem tudtam hátraverekedni magam a derékig érő hóban az olajos hordóig. Volt egy másik, ahol a tulaj öreg néni a saját fiaként kezelt. Szóval rendkívül változó előjelű emlékeim vannak a dologról.
2020. szept. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ha van ra lehetoseged akkor vegyel sajatot. Havi szinten olcsobban jossz ki a hitellel.

Ezen kivul van meg nagyon sok elonye. Alberletnel koltoznod kell ha a tulaj ugy dont nem adja ki tovabb. Sok remtortenet van arrol hogy miket csinalnak a foberlok, olyan szerzodeseket iratnak ala ami csak nekik jo.

Magyarorszagon amugy is nagyon szar az alberletes helyzet.


Irod hogy attol felsz hogy megszunik a munkad es nem tudod fizetni a hitelt. Vannak akik olyan szerzodest iratnak ala hogy ha a szerzodes lejarta elott kikoltoznel akkor a hatralevo alberleti dijakat ki kell fizetni. Ezt hogy fizetned ki ha a felelmed bekovetkezik es elveszted a munkad?

Lakni akkor is kell valahol ha nincs munkad. Veszhelyzet eseten a szulokhoz visszakoltoznel gondolom de ez lehet azzal jarna hogy kifizettetnek veled a szerzodes lejartaig az alberleti dijakat.


Alberletnel nem tudsz valtoztatni semmit. Ha sajat lakasod van akkor ugy alakitod ahogy neked tetszik.

Ha 30 eves korodban veszel fel lakashitelt 30 evre akkor 60 evesen ki lesz fizetve. Ha alberletben elsz akkor 30 ev mulva sem lesz sajatod es addig fizeted ameddig ott laksz. Nyugdijas korodban gondolom nem fog hianyozni az alberleti dij.


En kulfoldon bereltem, szerencsere nem sokaig. Soha tobbet! Inkabb laknek lakokocsiban minthogy ismet alberletbe menjek. Nagyon sokba kerul.

Amit en egy ev alatt megsporolok a lakhatason az altal hogy lakashitelem van, nem alberleti dij, az pont annyi mint 2,5 havi torlesztoreszletem a hazra.

Ja es a haz nagyobb, ujabb mint az alberlet volt.

2020. szept. 11. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!