Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen albérletben lakni?

Milyen albérletben lakni?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5 évben előtakarékos önkormányzati lakásban laktam( amit imádtam),elötte pedig otthon a szüleimnél.


Ugye letelt az 5 év onnan mennem kell.


Haza most már közel 30 évesen nem akarok költözni.


Hitelt egyenlőre a jelenlegi helyzet miatt( korona vírus) nem akarok felvenni.


Szóval arra gondoltam hogy maximum 1 évre albérletbe költözök.


Milyen albérletben lakni?



2020. szept. 7. 07:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Albérlettöl, tulajdonostól meg bérlötöl függ.
2020. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
19%
Jobb, mint egy olyanban, ahol 30 évig a bankhiteled nyögöd.
2020. szept. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

#2, Vajon?

Biztos jobb 30 ev utan is alberletet nyögni tovabb mint fellélegezni.

2020. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Igen.

Szerintem is jobb albérletben lakni, hiszen ha tönkremegy a mosógép, akkor nem neked kell vele foglalkozni:D


Mielőtt bárki komolyan venné, csak hülyülök(csak vannak, akik komolyan ezzel érvelnek a saját lakás ellen).

A legjobb a saját.

2020. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Alapvetően én is a sajátot választanám.A hitel az egy jó dolog,ha okosan használják fel.


Idén már semmi képpen sem veszek fel lakáshitelt.


Az önerő az megvan,de a járvány miatt ki tudja ,hogy mi lesz holnap.


Hiába van ma egy jó munkahelyem ha holnap ne adj isten a korona vírus miatt bezárunk.


Úgy gondoltam hogy kihúzom albérletben,amíg ennek az egésznek vége nincs maximum 1 év aztán veszek valami kis lakást hitelre.

2020. szept. 7. 13:53
 6/12 A kérdező kommentje:

Albérletben engem csak az zavarna,ha a tulaj havonta többször is bejárkalna,feljönne.

Az nagyon nem tetszene,nem érezném úgy,hogy meg van a magánszférám

2020. szept. 7. 13:57
 7/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem csak jó albérletet kell találni, de jó tulajt is.

Mi bútorozatlan mellett döntöttünk, mert itt a legnagyobb a szabadságunk.

Anno mikor nézegettünk volt pár aki kb semmit nem engedett meg. Nem rendezhettük volna át a szobákat, még virágot sem vihettünk volna mert kárt tehet a bútorban a víz ha melléöntjük.

Bő egy fél évig még aktívan követtük az albérletpiacot miután kivettük a lakásunkat, illetve még mindig ránézünk havonta, hogy lehet-e emelésre számítani vagy csökkentést kérni.

Az aki ilyen feltételekkel akarta kiadni azóta sem tudta.

2020. szept. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Albérletben a tulajdonos NEM járkálhat be az engedélyed nélkül, te meg csak havi max egy alkalmmal kell, hogy beengedd, ha legalább egy héttel elötte szólt és neked is megfelel az idöpont. Ha akkor nem érsz rá, egy héten belül kell más idöpontot egyeztetni.
2020. szept. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én is mindenképpen bútorozatlan lakást akarok.1-1,5szobás lenne az ideális

Bútorjaim vannak,a mostani lakásból

(önkormányzatiból)


Van 2 hónapon most innen költözni,de addig megoldom az albérlet keresést remélem.

2020. szept. 7. 16:42
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk a tulaj a szomszédban lakik, de csak a lakbérért szokott átjönni, akkor is csak belép az ajtón. Szóval nem mászkál be minden tulaj ész nélkül. Az előző 2 albérletben a tulajok külföldön éltek, egyszer találkoztunk mindkettővel.
2020. szept. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!