Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek a szavára adna, velem...

Kinek a szavára adna, velem vagy a családtagjaimmal beszélne előbb a tulaj?

Figyelt kérdés

Másféléve közösen kivettem egy lakást bérbe öcsémmel együtt, az én nevemre lett írva a szerződés. Édesanyámég a legkisebb öcsémmel és az élettársával egy szolgálati féle házban laktak, de menniük kellett, odaköltöztek hozzánk, pedig rossz a viszonyom a családdal, mert nem szeretnek, de ezt nem részletezném. Én nem akartam, hogy odajöjjenek, az öcsém írt a tulajnak, hogy odajöhetnek-e, a tulaj beleegyezett, de 10 ezerrel több lett a bérleti díj, mert így a lakás jobban használódik. Azóta viszont teljesen eluralkodott a káosz, annyira kisajátította anyám a lakást magának, hogy én nem szolhatok semmit, a testvérem és édesanyám, az élettársával ellenem vannak, a legkisebb öcsém is nekemtámadt és én menjek el, mert ők nagyon kisajátították maguknak a lakást. Nem tudtak albérletbe menni, mert nincs pénzük kauciót fizetni, így jártak jól, hogy odajöttek. Nem mehetek kitwregetni az erkélyre a ruháim, mert az erkély abból a szobából nyílik, amelyikben ők helyet foglaltak. Azt mondta a már csak papíron anyám, hogy oda be nem tehetem a lábam. Azt mondják, hogy én nem parancsolok ott, mert nem az enyém a lakás. Nem az enyém, de én is bérlem és az én nevemen van a szerződés a tulajjal. Azt mondják erre, hogy majd az öcsém megmondja a tulajnak, hogy írja rá a nevére neki át a szerződést. Én viszont fel akarom mondani a szerződést a tulajjal. Erre meg van mondva, hogy nem mondom fel, hanem öcsém nevére lesz átirva. Én viszont fel akarom mondani, hogy megkapjam a kauciót és megyek el máshová. Mondtam nekik, hogy felmondom és visszakapom a kauciót és ők kiveszik újra bérbe, de akkor kapok, mert nem tudnak kauciót fizetni, ha én felmondom, ők pedig kiveszik. Nekem kell a pénz, de jaj nekem, ha felmondom. Ráadásul késő este járok haza és én alkalmazkodjak, hogy anyám élettársa tudjon aludni, csendben vacsorázzak.


Azért kérdezem kérdésem, mert, ha a testvérem hamarabb felveszi a tulajjal a kapcsolatot, hogy írják az ő nevére át, én pedig később mondanám a tulajnak, hogy nem, hanem felmondom a lakásbérlést és amúgyis az én nevemre van megkötve a szerzödés. Ez esetben kivel állna szóba hamarabb a tulaj, az öcsémmel vagy velem?



2020. aug. 29. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Van egy érvényes szerződésed.

Minek engedted be a félnótásokat beköltözni?

A kauciót nem fogod visszakapni, csak ha kiürült a lakás.

Amire csekély az esély.

Nagyon úgy néz ki hogy buktad a kauciót...

2020. aug. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Beviz Elek ***** válasza:
59%

"Minek engedted be a félnótásokat beköltözni?"

Az a szó mond valamkt hogy család? Nem válogathatod meg.



Beszélj a tulajjal, mond meg hogy te mész és visszakérnéd a pénzedet, a családod pedig átvenné az alberletet, a többi az ő gondjuk.

2020. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a szó mond valamkt hogy család? Nem válogathatod meg.

Valoban nem, de a kerdezo csaladja minden, csak nem szereto csalad. Onnantol meg nem kell sajnalni oket.

Ha rendes a tulaj, akkor visszaadna a penzt, de ugye ennel egyszerubb helyzetekben se nagyon szeretik visszaadni.

Ez elegge bukta, de en kaucio nelkul felbontanam a szerzodest is mennek a dolgomra.

2020. aug. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én bérbeadóként pont a fordított oldalon vagyok. Kivette egy csaj a lakásomat, vele szerződést kötöttem, kauciót tőle kaptam. Egy idő múlva jött a húga. A szerződést megírtuk kettőjük nevére, de én a szerződésbe beleírtam, név szerint kitől kaptam a kauciót, és csak vele számolom el. Ha a csaj kiköltözne, én vele elszámolnám a kauciót. De a húgtól elkérném, ha maradni akarna. Én a kauciót azzal számolom el, akitől kaptam.
2020. aug. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kérdező fizette a kauciót, az Ő nevén van a szerződés. Minden további nélkül felmondhatja a szerződést.


Ebben az esetben mit kapna a viszálykodó családtól? Kitagadják? Vagyon fentiek szerint nincs...


Kérdéses, tud-e összeszedni 2 havi kauciót - vagy azt visszakapná-e. Illetve a bérbeadó hogyan tudná kitenni a famíliát.

2020. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt töketlenkedésnek nevezik... Szépen ki kell dobni őket az általad bérelt lakásból. Ha nem mennek szép szóval, akkor bírósági úton kikényszeríted és majd a végrehajtó lakoltatja ki őket.
2020. aug. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Te nevedre szól a szerződés és Te adtad a kauciót is,ezért jogilag az téged illet. Mivel a tulajdonos a Te beleegyezésed nélkül egyezett meg a tesóddal ezért az ő eltávolításuk is az ő dolga kéne hogy legyen. Szerintem beszélj vele hogy mi a szitu, a szerződésben nem szerepel más csak te, ő a hátad mögött megegyezett a családoddal akkor beszélje meg velük a kauciót is.
2020. szept. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!