Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha a szél becsapja az ablakot,...

Ha a szél becsapja az ablakot, és az betörik, kinek a felelőssége azt javíttatni?

Figyelt kérdés

Egy régi téglaházban lakok albérletben. A lakásban régi fakeretes ablakok vannak. (Ami betört az ráadásul egy a szokásosnál vékonyabb(2mm-es) üveg) Nemrég egy viszonylag szélcsendesnek tűnő napon a függöny pont nem volt az ablak elé húzva, és az becsapódott és betört. (Talán azért is, mert vékony üveg volt benne.)

A kérdés az, hogy a bérbeadónak kell-e ezt fizetnie, vagy a bérlőnek?

A bérleti szerződésben ez áll:

"

5./ Bérbeadó saját költségén gondoskodik:

a.) a bérlemény központi berendezéseinek állandó üzemképes állapotáról

b.) elemi csapás vagy a Bérlő által rendeltetésszerű és gondos használat mellett természetes elhasználódás következtében használhatatlanná vált berendezések javításáról vagy pótlásáról, itt értve az elektromos-, víz-, gáz-, és fűtési hálózat, bérleményen belüli szakaszát, valamint konvektorok, héraégő működőképességét.

c.) az ingatlan bíztosításáról

"

(Amúgy a lakás nincs biztosítva.)



2020. aug. 12. 21:16
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
88%

6-os.

Természetesen nem jön ki ennyiért az üveges.

Megfogja a kis kezével a páciens, leakasztja, a hóna alá csapja és elballag egy üvegeshez.

Utánna vissza ugyanez...

2020. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
30%

#10 még egyszer. ha olyan a lakás, hogy minden csapódásra törik az üveg, akkor van köze hozzá a bérbeadónak.


ha pedig a lakás rendben van és mégis kitörik, akkor meg ez egy nagyon ritka valami, amin nem kéne szívózni ennyire. szerintem egy értelmes kompormisszum lehetne, hogy pl fizeti a bérbeadó és akkor ahogy #11 írja vigye el a lakó az üvegeshez és az ő ideje menjen el rá.


de a lényeg, hogy ez nem olyan szintű ügy kellene legyen, amin érdemes lenne összeveszni. főleg azért, mert az elején még a bérlő nem is lehet benne biztos, hogy most ő csinált valamit rosszul, vagy a lakás ilyen.


ez egy véletlen kár, amit meg kell oldani úgy, hogy mindkét félnek jó legyen. szerintem nem jó irány ez a keménykedés egyik oldalról sem.

2020. aug. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%
4 es,a bérlő nem köthet biztosítást.
2020. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

amúgy szerintem az se mindegy mennyi a lakás. ha egy olcsón kiadott lakásról van szó, akkor tényleg lehet inkább nagyvonalú a bérlő és megoldja. ha viszont most az árcsökkenés miatt már esetleg túl van értékelve eleve az ár, akkor meg a kiadó lehetne nagyvonalú. (meg a lényeg, hogy arra kellene valami, hogy ez ne ismétlődjön meg, így nyáron, amikor egész nap nyitva az ablak)


de amit mondani akartam, hogy nekem ez nem fekete fehér szitu.

2020. aug. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
89%

12: "ha olyan a lakás" Ha olyan a lakás (már ha van ilyen lakás), akkor a bérlő odafigyel, kitámasztja az ablakot, nem csinál huzatot, stb..

Ha a bérlő nyitvahagyja a hűtőajtót, akkor a bérbeadó fizesse a magas villanyszámlát meg a hűtő javítását?

2020. aug. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
24000 forint volt kiszállással együtt. (Az ablak felső része tört be, és a lehulló üvegdarabok megrepesztették ez egyik alsó támlát, szóval azt is cserélni kellett)
2020. aug. 13. 00:21
 17/22 anonim ***** válasza:
94%
A bérlő hibájából történt a káeesemény igy neki kell fizetnie. Az ablakot egyébként rendeltetésszerűen lehetett használni.
2020. aug. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem "elemi csapás", hanem gondatlanság! A bérlő sara!
2020. aug. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
91%
Bérlő vagyok. Az előző albérletünkben volt egy ablak, amit ha nem támasztottál ki, a legkisebb szellőre is becsukódott. Egy alkalommal becsapta a huzat, az üveg kitört. Jeleztük a tulajnak, és saját pénzen megcsináltattuk. Fel sem merült, hogy vele fizettessük ki, hiszen mi nem támasztottuk ki vagy csuktuk be az ablakot.
2020. aug. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
57%
Mint bérbeadó akartam kötni biztosítást, 86 000 lett volna egy évre. Az albérlőnek ugyanez, bérlőként megkötve 24 000...
2020. aug. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!