Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kisebb tűz volt a konyhában...

Kisebb tűz volt a konyhában aznap rengeteg áramszünet volt. Elmentünk otthonról mire hazaertunk nem volt tűz csak kosz korom és anyagi kar. A tulaj mindent ránk terhel, kiderült h a lakáson nem is volt biztosítás. Egy így helyen van?

Figyelt kérdés

2020. jún. 24. 10:49
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Áramszünet után szerintem sem kapcsol be az indukciós főzőlap, akkor sem ha be volt kapcsolva előtte.
2020. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Elég komoly biztonsági kozkácat lenne, ha áramszünet után csak úgy bekapcsolna a főzőlap. Ha ez így történt, akkor az már felveti a főzőlap gyártójának a felelősségét is. Egyébként nem tudom, milyen főzőlapról van szó, de a modernebbek eleve érintőpanelesek és ha nincs benne áram, akkor egyáltalán nem tudod vezérelni, tehát kikapcsolni sem.
2020. jún. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Bekotesi tanúsítvány sincs a fozolaphoz. Ez egy 7 éves gép. Megégett a falban a vezetek. Mire kijött volna a kar szakértő már elvetette a tulaj a sütot és a fozolapot. Mi már másnap takaritoceget hívtunk és délután a festő is elkezdte a munkáját.

Nem akartuk kigyujtani a lakást ezt mindenki elhiheti, nem könnyű most egy kisbabaval és pluszba nem kevés pénzbe kerul nekünk ez.

2020. jún. 25. 12:35
 14/25 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván bekapcsolva maradt a főzőlap, rajta a serpenyővel és míg nem voltak otthon a Kérdezőek, addig nem volt áramszünet, így nem tudott lekapcsolni a főzőlap.

Vannak minden embernél pillanatnyi kihagyások, én is gyújtottam már fel a konyhát a gázon hagyott olajjal, miközben kint a kertben dolgoztam. A különbség csak annyi, hogy az a saját konyhám volt, de így is-úgyis szar volt.

2020. jún. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy Hofi énekli: Utólag már b...juk! :-(

Sok sebből vérzik ez a történet! Egyértelműen olyan képet fest le a kérdező, amelyet ő szeretne, amelyhez egyfajta önigazolást keres itt a fórumon. Annyit mond el, amivel saját igazát támaszthatja alá, cseppet sem törekszik a pártatlan leírásra.

Mindezt frissében kellett volna tisztázni, kivizsgáltatni. Addig senki nem nyúl semmihez (mármint sem a tulaj, sem a bérlő), amíg szakemberektől nem kértek írásos nyilatkozatot a tűz keletkezéséről. Amennyiben lenne lakásbiztosítás, még a biztosító képviselőjét (nyomozóját) is meg kéne várni. A tűzoltók esetében mindenképp van adminisztrációs feladat is, olyan nincs, hogy ne adnának semmilyen jelentést az esetről!


- Bérbeadásnál szerződést kell kötni ügyvéd, jegyző segítségével. Ebbe bele kell foglalni többek között, hogy van-e az ingatlannak biztosítása és az mire terjed ki. Legjobb konstrukció az ingatlan, ingóság és felelősségbiztosítási csomag. Ha a bérlőnek kárt okoz a bérlemény, pl. csőtörés eláztatja a műszaki berendezéseit, vagy a mennyezeti vakolat ráesik, ebben az esetben a biztosítónak kell állnia a kártérítést. (esetünkben, ha a tűzhely meghibásodásából adódóan lesz kára a bérlőnek)

Ki kell hangsúlyozni, ez a tulajdonos biztosítása, nem a bérlőé! Amennyiben a bérlő okoz kárt a lakásban, a tulajdonos biztosítása nem érvényesíthető rá! Tehát, érdemes a bérlőnek is kötnie egy felelősség és ingóság biztosítást! Amennyiben ez nincs, akkor a bérbeadási szerződés alapján a bérlőnek kell állnia az általa okozott kárt. Ha kaució fedezi, akkor azt nem kapja vissza, amennyiben magasabb az kárigény, önként megegyezéses formában rendezhető (adminisztrálva pl. ügyvéd által) vagy bírósági úton behajtható a bérlőtől.

Mellesleg, a tulajdonos beleveheti a szerződésbe, hogy a bérbe adó a bérlő vagyontárgyaiban, vagy testi épségében keletkezett esetleges károkért nem felel. Ebben az esetben is fontos a bérlő számár, hogy kössön biztosítást!

- A tulajdonosnak ajánlott (ill. egyes esetekben kötelező) szakemberrel beszereltetni a műszaki berendezéseket, melyről írásos igazolással kell rendelkeznie. Ez sok kellemetlenségtől megóvja, ráadásul számtalan esetben a műszaki cikkek garanciájának feltétele is. (beleértve az indukciós főzőlapot, sütőt is) Amennyiben úgy vásárolta az ingatlant, hogy be voltak építve, akkor szakemberrel érdemes átnézetnie, melyről szintén igazolást kell kérnie.

- A bérbeadási szerződésbe bele lehet azt is foglalni, hogy a bérlő aláírásával igazolja, hogy az ingatlanba található beépített műszaki berendezések használatával, biztonsági előírásaival tisztában van, azokat betartja.


Ahogy olvasom, itt por és kontra vannak felelősségi kérdések, melyben mind a tulajdonos, mind a bérlő hibás, ill. sumákol valamilyen szinten. Nem mellesleg, szívesen meghallgatnám a másik felet is!


Minden lakásból való távozás alkalmával érdemes megfontoltan körbenézni. Régi szokás, de hasznos. Nem hagytam-e felkapcsolva a villanyt, nem ég vagy nincs-e bekapcsolva a tűzhely, vasaló, hajsütővas, nem-e folyik a víz, stb. Nem ajánlott bekapcsolva hagyni a mosógépet, mosogatógépet, klímát, ventilátort, tévét (kivéve Stand by üzemmód), stb. Ugyanúgy fontos megnézni, nálunk van-e az irattárcánk, pénztárcánk, mobilunk, kulcsunk, táskánk, van-e rajtunk cipő, nem-e hagytuk otthon az eszünket... ;-)

Még egy tipp: érdemes minden ingatlanban (lásban, családi házban) tartani legalább 1 - 2 porral-oltót. Legjobb hely számára a konyha bejárati része, vagy a konyhán kívül a közelében, de a garázsban, műhelyben is. (nálunk is vannak itthon) Lejárati idejük van, amire szintén érdemes figyelni!

Ha mi mindent megteszünk a gond, baj, baleset megelőzés érdekben, akkor igen sok további kellemetlenségtől kímélhetjük meg magunkat! (és a biztosító vagy hatáság sem köthet belénk)

2020. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az utolsó kommentelőnek nagyon hasznos volt.

Ezután mindig lesz biztosításunk és a bérleti szerződésre is oda fogunk figyelni h minden szerepeljen.

Egy tanúsítványt kaptunk eddig az E-on-tol h a trafohaz aznap beázott és ezért volt a rengeteg áramszünet. A társasház biztosítója amit mi fizettünk közös költségben azóta sem jött ki.(a fő falakat biztosítja, pl festés!) A munkálatok folynak, a bérleti szerződés felmondva a tulaj részéről. Eddig 270+110 egy havi kaucionk banja plusz az ingosagaink minden butorunk tönkrement.

Sokan irhatjatok h mi vagyunk a hibásak de amíg ez nincs papíron megyek az igazam uTan! Mi minden kifizetunk egy bizonyos határig...

2020. jún. 25. 22:25
 17/25 anonim ***** válasza:
86%
De mikor kijöttek a tűzoltók akkor kellett volna kideríttetni mi volt a tűz oka, nem? Most még lehet vizsgálódni felújítás közben?
2020. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
S ha minden bútorotok tönkrement, akkor nem csak egy kis tűz lehetett a konyhába?
2020. jún. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
De nem a tűztől ment tönkre a bútor hanem a koromtól és a füsttől. Tüzet nem is kellett oltani. Egyedül a paraelszivo ment tönkre és a konyhaszekreny első két felső polca. A fozolap takarítás után és a Sütő úgy ahogy van vissza szerelhető... Ami gaz h a fehér falak feketék lettek.... meg mindig értetlen vagyok az eset után.
2020. jún. 26. 19:21
 20/25 anonim ***** válasza:
79%
Jó, de most ki fogja kivizsgálni mi volt az ok? Nem az eset után kellett volna a tűzoltóknak akik kimentek? Én sem értem, s nem is titeket hibáztatlak, a helyedben én is tudni akarnám az okot, nem-e a falban összeégett egy vezeték, s az okozta a tüzet.
2020. jún. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!