Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az albérlő köteles fizetni a...

Az albérlő köteles fizetni a lakás biztosítási díját? Mi erre a jogszabály?

Figyelt kérdés

2017. aug. 20. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

A bérlő lakik ott. A bérlő dolgait lopja el a betörő, emészti fel a tűz, csap bele a villám, stb.

Miért fizetné a bérbeadó?

2017. aug. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem egészen így van. Elemi csapás, tűzeset a lakásban is kárt tesz. A bérlő simán tovább állhat, míg a tulajdonos nézegetheti a kormos falakat, a kiégett elektromos vezetékeket.


Kérdező!

Én azt mondanám: megegyezés kérdése!

Azt tartsd szem előtt, hogy a te érdeked az ingóságaid biztosítása, valamint, hogy ha a te hibádból károsodik a lakás (vagy más lakása), akkor kártérítést követelhetnek rajtad.

A tulaj érdeke pedig az, hogy maga a lakás, ha károsodik, akkor az biztosítva legyen, ill. különösen abban az esetben, ha nem másik ember okozta a bajt (akin le lehet verni a kártérítést).

2017. aug. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

szerintem is megegyezes kerdese...

en bele tennem a berleti szerzodesbe... most az a par ezer forint

de amugy a legtobb biztosito lehuzas... edesapamnak volt biztije, fizette egeszevben... mikor becsapott a villam annyi karteritest nem kapott amit egesz evben befizetett... nyilvan a karat sem fedezte... szoval vicc az egesz....

2017. aug. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, kinek a dolgait biztosítja. Az épület és a bérbeadó ingóságainak biztosítása a bérbeadó költsége. Ennek ellenére "nagyvonalúan" rá szokták terhelni a bérlőre, mert szankció nélkül megtehetik. Mondjuk a biztosítás még hagyján, nem egy nagy költség és nem is szokott hirtelen megemelkedni, ellentétben a közös költségbe bújtatott felújítási alappal és hiteltörlesztéssel, amit szintén "nagyvonalúan" a bérlőre szokás tolni - a lakbéren felül, amiben az épület használatának díját egyszer már megfizette.
2017. aug. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a te bútoraid - tv, szekrény, elektromos cuccok - vannak ott akkor érdeked lenne, hogy fizess.

Ilyenkor egy albérlő csak ingóságbiztosítást szokott fizetni - ez max 500-800 Ft/hó - de a tulajnak meg az az érdeke, hogy a komplett épület - ház vagy lakás - biztosítva legyen, ezért ő fizet egy másik biztosítást.

Lehet ezt úgy is hogy a tulaj fizet egy komplett biztosítást, amiből te fizetsz egy ezrest és annyi.


De erről beköltözés előtt kell megállapodni és nem utána. Ha nem tudtok megegyezni akkor kiköltözöl, mást nem tudsz tenni...

Nálunk előtte megállapodtunk hogy a tulaj fizeti a biztosítást én meg a közös költséget.

2017. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

Hármas: "annyi karteritest nem kapott amit egesz evben befizetett."


Miért kapta volna vissza a teljes összeget? És akkor szerinted a biztositok miböl élnének ha ugyanazt a pénzt visszaadnák? Ha leég egy 20 millios ház, nem fogják felbecsülni az értékét és odaadni azt a 20 milliot. Nyilván valamennyit fedeznek a biztositok, de neked is rá kell fizetned. Különben már rég csödbementek volna.

2017. aug. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
#6: a biztosítók nem abból élnek, hogy nem fedezik a kárt, hanem abból, hogy az emberek többségének nem ég le a háza.
2017. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván nem mindenkinek ég le a háza, de akinek leég annak sem fizetik ki a teljes összeget. Nekünk például leszakadt a tetö, 200 ezret adott és 400 ezerbe került megcsináltatni, és ez volt a legolcsobb, nem az extra igéyeink miatt lett a duplája. Áll valamennyit, de nem az egészet. Mindenhol történik valami kár legalább évente/kétévente, ha mindenkinek visszaadná azt a pénzt évente amit addig befizetett, akkor tényleg semmi nem maradna neki. Mert a hármas válaszolo azt a pénzt szeretné viszontlátni.
2017. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A biztosítás nem arra való, hogy évente-kétévente rendszeresen előforduló kárt fedezz vele, aminek összege kb. megegyezik az időszak alatt befizetett biztosítási díjakkal. Akkor biztosítás fizetése helyett inkább fordítsd azt az összeget a javíttatásra. Biztosítást olyan kárra kell kötni, ami valószínűleg nem fog megtörténni, de ha mégis, akkor súlyos (megélhetést fenyegető) összegű.
2017. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Olvasd el a bérleti szerződést, hogy mit kell fizetned és mit nem. Ha még nincs bérleti szerződés, akkor meg kell beszélni és el kell dönteni.

Előző albiban nekünk kellett volna fizetni biztosítást, a lakást üresen vettük ki és nem foglalkozott vele a tulaj. (Lopástól nem nagyon féltünk, mert mindig volt otthon legalább 1-2 ember, 5-en laktunk és a társaság fele otthonról dolgozott / pár órája volt már csak egyetemen. Az elemi károktól meg nem tartottunk eléggé ahhoz, h kössünk az ingóságokra.)

Jelenleginél mikor mentünk a közjegyzőhöz, akkor átadta, a biztosítási kötvényt, h ők ezt kötötték a lakásra, ha akarunk köthetünk az ingóságokra, ha ez nem felel meg, de nyilván ez a bérleti díj része. Cserében ez egy (részben) berendezett lakás, így neki is érdeke, hogy biztosítva legyen.

2017. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!