Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény gyülekezetekbe...

Keresztény gyülekezetekbe járó hívők, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
folyt.köv.éppen készül lennt:)
2010. jún. 29. 09:52
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Helló!


A tiszteletet megérdemlik a kivételek.

Nem a gyülekezeti vezetőknek kell megfelelni, de ezt már te is kiszúrhattad, hanem Istennek. aki pedig az Ő nevében viselkedik önzően, úgy is rájön idővel, hogy mekkora ostobaságot követnek el. Mindenkinek jár egy esély, mert mindenki tévedésben van. Vagyis nem rendelkezik a tiszta képpel, hit ide vagy oda. Türelmesnek kell lenni az ilyen emberekkel. A rossz pedig, mivel minden relatív, ezért nézőpont kérdése. A rossz is ugyanúgy jó, hiszen abból tanulsz, amiatt vagy képes megkülönböztetni magát a jót is, hiszen kontraszt nélkül mit sem érzékelnél. Én hiszem, hogy idővel minden ember rájön az igazságra, ha nem is más segítségével, de magától.


üdv és sok sikert hozzá emberek, idő van rengeteg, s ezt tudja Isten is. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. júl. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Isten régesrég felrakta a hyposflakont, csak a gyerek felmászott érte.

Szekta jelentése secularis szóból eredően magát másoktól elkülönítő, azaz másokat magánál alárendeltebbnek tartó csoport, közösség. Te kedves kérdező tele vagy előítéletekkel, tévhitekkel és a magad "igazát" előbbre próbálod helyezni másoknál, tehát ha találsz még egy veled egyet értő embert, akkor ti ketten már szekta vagytok.

Egyébként hova jártál eddig gyülekezetbe?

2010. júl. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
LastOne.Left köszi a választ tetszett!
2010. júl. 2. 07:55
 24/28 A kérdező kommentje:

Nem igazán érted mit akartam mondani a hypósflakonnal.

Nem kezdem el kifejteni ha nem baj...

Tele lennék előítélettel,tévhitekkel? a tévhit,előítélet számomra azt jelenti aminek nincs valós alapja.

olvasd el figyelmesen ezeket a kommentjeimet és összeáll a kép/07:12,07:16,21:41,08:51/

semmilyen gyülekezetbe nem jártam.igyekszem nyitott szemmel járni és figyelni,hol mi történik,nekem ez épp elég ahhoz,hogy levonjam a következtetéseket.egyébként nem egy keresztyén gyülekezetes rokonom van,találkoztam már a pásztorukkal is szóval van kitől tanulnom,hogy hova ne járjak...

2010. júl. 2. 08:19
 25/28 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, hogy gyülekezetbe jártál-e, mert hiányzik belőled az Isten közös megtapasztalása, aminek híján nem fogsz tudni előbbre lépni, mindig a hibák fognak a szemed előtt járni. Isten tökéletes, az Egyház közel sincs ehhez, ezt aki nem ismeri be, az vagy hazug vagy hülye, ezen nincs mit elvitatni. Ahol lakom a 7 gyülekezetből 1 van, amelyikre azt mondanám, hogy szívesen járnék oda - pont a pásztora miatt. Nagyon sok egyházi vezetővel volt dolgom, és sajnos elmondhatom, többségük kultur-keresztény. (A kereszténység nem a kultúra része, mert hiszen hogy állíthatná magáról azt sok Istent káromkodó ember, hogy ő hívő keresztény? Hogy állíthatnánk azt, hogy egy ország keresztény? Butaság.)


Értettem a hypos példát, deez a kérdéskör kicsit bonyolultabb, minthogy rövid kommentekben értelmesen vitatkozzunk róla. Tegyük fel, hogy nincs szabad akaratod, és Isten megmondja, hogy mit teszel és mit nem. Ez, ha nincs jót és rosszat ismerő tudásod, nem nagy ügy, megteszed és kész. Ha van - márpedig van mert... - akkor néha ellenszegülsz, mert te másként látod jónak a dolgokat, de minden összefüggést nem láthatsz előre (a Különvélemény c. film jut eszembe, amikor Tom Cruise a prekogot ellopja, az meg mondja neki, hogy lopj egy esernyőt, most állj meg miközben mindenfelől jönnek az üldözők stb. és úgy menekülnek meg, mert ő látja az összefüggéseket, a jövőt). Tehát neked az lenne a legjobb, ha - bár úgy érzed, hogy Isten igazságtalan -, de ellenvetés még csak fel sem merülve, megteszed, amit Isten mond neked? (Elméleti kérdés, csak szeretnék elindulni egy gondolatmeneten, ha megengeded és csatlakozol, megköszönöm.)

2010. júl. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

szerintem az alapokkal van baj. Nem a pásztorban vagy papban kell hinni, hanem Istenben és Ő elvezet oda, ahol jól szolgálod Őt. Láttam olyan katolikus papot, aki teljes elhívásból végezte a munkáját és meggyőződésem, hogy áldott ember volt. Ismertem olyan katolikus kántort, akiben én , a szektás , tartottam a lelket és én bizonygattam neki, hogy Isten szereti őt is. Nem szabadna emberekből ítélkezni felekezetek felett, sőt ítélkezni senki felett nem szabad. A bűnt kell megítélni és nem a bűnöst, kivéve, ha az az ember saját maga, de az más helyzet. Tudjátok, a szálka meg a gerenda esete.

Szerintem is az a természetes, ha a felekezetet eltartják a hívői.

Kedves kérdező, nem lehetsz olyan naiv, hogy azt gondold, te ateista létedre nem tartasz el pár úgy nevezett történelmi egyházat ?

2010. júl. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

ha jobban belegondolok valóban nem szép dolog ítélkezni ebben igazad van.csakhát látom amit látok....érted.de igyekszem nem szívből ítélkezni,hanem inkább csak véleményt mondani.

Tudom,hogy én is tartok el törénelmi egyházat.

Nem vagyok ateista,egy szóval nem mondtam ilyet! lehet meglepő,de istenben hiszek.

2010. júl. 11. 08:37
 28/28 anonim ***** válasza:

Orrotoknál fogva vezetnek....

Sajnos vannak olyanok de ott nem szeretet uralkodik és az nem igaz vallás.

Azt mondja azt cselekedjétek amit a farizeusok mondanak de ne azt tegyétek amit ők cselekszenek.


Persze vizet prédikálnak és bort isznak a vallási vezetős sok helyen de viszont jót mondanak még ha ők nem is azt teszik.

2010. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!