Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztény gyülekezetekbe...

Keresztény gyülekezetekbe járó hívők, erről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
folyt.köv.éppen készül lennt:)
2010. jún. 29. 09:52
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdező sokkal nehezebb beismerni azt, hogy van egy felsőbb lény ami feletted áll, mint, hogy tudatlanul írsz ki ilyen kérdéseket!

Olvastál valaha bármilyen vallásos könyvet, olvastad valaha a bibliát??

Abban igazad van, hogy vannak szekták amik kihasználják a lelkileg sérült embereket, de ezt minden vallásra? de gondolom a kereszténységre gondolsz a kérdéssel kapcsolatban!Ajánlom olvasd el a Bibliát!

2010. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Nem írtad pontosan milyen gyülekezetről beszélsz, a katolikus egyház esetén más a véleményem. Az édesanyám az Egyházmegye konyháján dolgozott közel tíz évig, mikor jelentkezett munkára elmondta, hogy ő nem vallásos sőt inkább ateista, azt mondta a vezető nincs ezzel semmi gond. Soha, ismétlem soha, pedig naponta ott étkeztek a papok, kispapok, apácák és szolgálta ki őket, nem mondták neki, hogy miért nem jár templomba vagy hogy kéne járnia, egyáltalán semmit. Holott mégcsak nem is köszönt dicsértesséket, hanem Jó napotot. És megbecsült dolgozó volt. Mikor lerobbant egészségileg minden támogatást megkapott, egy ügyvédet kért fel az Egyházmegyét vezető atya, hogy a lehető legjobban járjon édesanyám a leszámolásnál.

Úgyhogy a legmesszebb menőkig tiszteletben tartották édesanyám "nem hitét".

2010. jún. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

20:38-mielőtt rám tukmálnád a bibliát,vagy más vallásos könyveket elmondom neked,hogy olvastam őket,mert római katólikusként neveltek.de akkor már én is ajánlok neked egy kis olvasnivalót,a negyedik kommentemet...van benne válasz a kérdésedre.

igen,keresztény gyülekezetekre gondoltam/szerintem a kérdésemből is kiderül/pl.a Hit gyülekezetére,adventista gyülekezetekre,szabad keresztyén gyülekezetekre,Jehova tanúinak gyülekezetére.

És a katólikus egyházat sem tartom túl szimpatikusnak.

2010. jún. 30. 21:41
 14/28 A kérdező kommentje:
20:45 abban hasonlóan vélekedek veled, a katólikus egyháznál kevesebb számomra negatív példával találkoztam.
2010. jún. 30. 21:46
 15/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Kedves Kérdező, amelyik közösségről én elmondtam neked a tényeket, az egy adventista közösség. Remélem ez alapján módosítod az álláspontodat. Egyébként Jehova tanúi sem kapnak az államtól támogatást, vagyis saját lábukon állnak, ami szerintem elvárható egy keresztény közösségtől.


Úgy gondolom, hogy helyesen állsz hozzá a kérdéshez, amikor azt mondod, hogy nem fizetnél senkinek azért, hogy mondjuk igehirdetéseket hallgass. Csakhogy - mint adófizető állampolgár - mindannyian fizetünk azoknak az egyházaknak, akik az államtól hitéleti támogatás jogcímen pénzt kapnak! Ha tehát adót fizetsz, akkor közvetetten pénzt adsz ezeknek az egyházaknak!


Amikor én megismerkedtem ezzel az adventista közösséggel, az első pozitív tapasztalatom anyagi téren az volt, hogy egy bibliai ismeretterjesztő előadáson felkeltette az érdeklődésemet néhány kazetta amit ott árultak. Kérdeztem mennyibe kerül, és amikor megmondták az árát nem hittem el! Olcsóbban adták, mintha bementem volna egy üzletbe, hogy üres kazettát vegyek...


Ma én is ehhez a közösséghez tartozom, és örömmel adok azért, hogy a gyülekezeti házunk közüzemi költségeit ki tudjuk fizetni, hogy ezeket a bibliai ismeretterjesztő előadásokat finanszírozni tudjuk, vagy éppen az általam ingyen szerkesztett gyülekezeti honlapunk szerverének költségeit állni tudjuk. De azért is örömmel adok, hogy támogassam a hajléktalanszállónkat, vagy éppen a Nágocsi gyermekfalunkat, ahol árva gyerekeket nevelnek a közösségünk lelkes nevelőszülői...stb.


Üdv. Péter

2010. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Nézd én nem állítom,hogy nincs ilyen gyülekezet mint amibe te jársz.és ha neked ez így szimpatikus akkor járj oda továbbra is.sajnos a véleményem ettől még nem nagyon fog megváltozni,mert pont személyesen ismertem egy adventista gyülekezetvezetőt,aki a bibliától kezdve a nem elvámolt lejárt élelmiszerig mindennel kereskedett...és sokszor az eladott áruról nem a valós dolgokat mondta.kérdezem,ha ő ezt így szemrebbenés nélkül megteszi akkor mégis,hogy tartsam hitelesnek?
2010. júl. 1. 08:51
 17/28 anonim ***** válasza:

Sajnos minden egyházban megvannak a hitetlenek. Én láttam a református felső vezetés maffia-módszereit. Nem szép. De attól még vannak olyanok, akik valóban hívő lelkészek. Miután kirúgtak, mert bemerítkeztem (egyébként a baptista nem újrakeresztelkedőt jelent, hanem bemerítkezőt, az anabaptista jelenti azt - nemtom kinek a korábbi kommentjére írom - a baptisták nem keresztelik meg a gyermeküket, ahogy a Biblia sem ír ilyet), függetlenként élem a mindennapjaimat, mert a keresztény egyházak vagy hitetlen vezetőkkel, vagy törvénykező vezetőkkel vannak tele.


"Isten nem várja el azt, hogy ne válljunk el egy embertől, hogyha már megváltoztak az érzéseink iránta. Isten nem várja el azt, hogy feltétlenül heteroszexuálisak legyünk" -- ha a Bibliát olvasod látod, hogy Isten tudatja az emberekkel, hogy ezek rosszak. Mivel szabad akaratod van, megteheted, de akkor (később) nagy problémáid lesznek belőle (ezek lehetnek testi, lelki vagy szellemi problémák). Tehát ráfoghatod, hogy nem várja el, de erősen tanácsolja, hogy inkább ne.


A Hit Gyüliről: NS nekem se szimpatikus, de azt el kell ismerni, hogy sok ember tért meg a hatására. Erre is csak annyit tudok írni, hogy látunk ilyen példát a Bibliában: kezdetben jó királya volt a népnek, aztán a sok kincs + hatalom elvette az eszét. Németh "apostol"-nak is elment közben a szent céltól a látása... amit sajnálok.

2010. júl. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Egyébként még annyit, hogy az ideális az lenne, ha a gyülekezet "fizetné" a pásztorát, hogy az csak velük foglalkozhasson. A valóságban azonban az a helyzet, hogy ha "történelmi" egyház vagy, akkor állami támogatást kapsz és az egyház fizeti a lelkészt, ha pedig jelentéktelen kisegyház, akkor a lelkészek általában (mondom általában!) más polgári foglalkozással is bírnak. Ez persze gyengíti a szolgálatukat, higgyétek el, a pásztorlás az egyik legstresszesebb "foglalkozás" - ha valaki lelkiismeretes, tegyük hozzá. A kereszténység nem demokrácia, ergo nem a tagoknak kellene megválasztani a lelkészüket sem, hiszen ha az valami nem tetszőt, ámde igazat mond a gyülekezetnek, akkor azok lecserélik egy nekik tetszőre. Így nem lehet fejlődni. Ezért bonyolult az, hogy a gyülekezet tagjai látják el a lelkészt. Az ellátást nem úgy értem, hogy fizetést kap, hanem úgy, hogy közösségként viselkednek és a vezetőjüknek a normális életmódot biztosítják. Amerikában vannak erre JÓ példák (meg persze rosszak is)!
2010. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Én azon az állásponton vagyok,nem bíznám rá az életem irányítását olyan emberre aki gyülekezetet,szektát alapít.
2010. júl. 1. 11:32
 20/28 A kérdező kommentje:

ha szabad akaratunk van,de erősen tanácsolja,hogy ne tegyük,akkor nincs szabad akaratunk.

ha van egy kisgyereked,a hypós flakont felteszed a szekrény tetejére,hogy ne tudja elérni és ne igyon bele,nem pedig elérhető helyre rakod,hogy aztán aggódhass, beleiszik-e vagy nem...

tehát ha bizonyos rossznak nevezett dolgok tényleg rosszak lennének Isten nem engedte volna meg,hogy megkaphassuk,elérhessük őket.

2010. júl. 1. 11:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!