Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásosok! Képesek vagytok...

Vallásosok! Képesek vagytok úgy vallási tárgyú kérdésre válaszolni, hogy nem másoltok/linkeltek be 600 oldal szöveget?

Figyelt kérdés

És még csodálkoztok, hogy sokan úgy gondolják, hogy egy saját gondolatotok nincs...



Remélem jól átgondoljátok ezt a mondatot, mielőtt töröltetik a kérdést.


A gyengébbek kedvéért kicsit kielemzem:

NEM mondom, hogy nincsenek saját gondolataitok.

NEM gondolom úgy, hogy nincsenek saját gondolaitok.

(bár akik erre nem jönnek rá maguktól...)


2010. jún. 23. 14:15
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

Sziasztok!


Szerintem nem a "dekadens ifjúsággal" van itt a gond, hanem azzal, aki immár a sokadik figyelmeztetésre sem veszi észre magát, mert meggyőződése, hogy a kopizás milyen értékes mutatvány, és ezzel lejáratja sajnos az egész kereszténységet, de azon belül is főképp a saját egyházát...majd mindennek megkoronázásaként még le is pontozza azokat, akik veszik a fáradságot, hogy helyrehozzák amit elrontott...hát ez itt a baj!


Üdv. Péter

2010. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

52%


Téged folyamatosan felpontozlak.

2010. jún. 23. 21:16
 13/21 anonim ***** válasza:

" Teljesen függetlenül attól, hogy milyen ideológiát követ, aki személyeskedik, az hülye. Kész."

Ez a válasz 76%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 04-15 16:40

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__7..


Egyetértek.

2010. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Mondd csak! Te egyáltalán elolvasod a hozzászólásaimat, vagy csak kiválogatod belőle azokat a félmondatokat, amibe bele tudsz kötni, a többi pedig az egyik füleden be, a másikon ki?
2010. jún. 23. 22:03
 15/21 anonim ***** válasza:

helló én is "vallásosnak" nevezhetem magamat, de nem tartozom senkihez, csupán a jó "Istenhez", Önvalóhoz. Én mindig a saját szavaimat írom le, ami az Önvalótól ered, soha nem vágok be több oldalt, bár az megeshet, hogy a magán válaszom meghalad ilyen tartamot. :)


üdv

25/F

2010. jún. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Egyetértek Péterrel, hogy a másolgatás nem a legjobb módszer mások meggyőzésére, és hogy fokozatosan taszító hatású. Igazából elhiszem, hogy azért másol valamit, mert ott nála okosabb emberek már leírták, bizonyították, stb. azt, amit ők el akartak mondani nekem, de a legtöbb esetben nagyon nincs szükségem arra az információra, amit közölni próbál. Olyan, mintha az illető foggal körömmel ragaszkodna a tanaihoz, de már nevetséges szinten. Ami tényleg nagyon lejáratja a saját vallását is.


A "kedvencem" az szokott lenni, amikor megrökönyödik egy vallásos azon, hogy a másik fél miért nem hisz el dolgokat, miután például hatszor bebizonyította neki Isten létezését. Szerintem nem erről kéne szólnia egy vallásnak. A hittérítők, meg akik az ateistákat bemásolt szövegekkel meg akarnak győzni valamiről, szerintem nem is értik, hogy miről szól a hit, a vallás. Egyébként az egyik legjobb barátom vallásos, és soha az életben nem akart meggyőzni semmiről.


Üdv!

2010. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Az el.ezsett isten tiszteletetekkel elmehettek a b..us p..csába utálom a ti fajtátokat. Nemtudtok mást csak másolni abbol a nagy kamu könyvböl. még hogy nekünk nincsenek érveink.....

Ti meg félelmetekben hisztek abban az "Istenben" hogy valami kamuval megnyugtasátok magatokat hogy a halál után valami jó jön.

2010. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Péter, lenne hozzád egy kérdésem:


mi a véleményed konkrétan azokról, akik hosszú vallási szövegeket másolgat, linkelget és ezzel ateistákat provokál?

pl. a 14:28-as és a kedvenc linkjei.


nem gondolod, hogy ezek lejáratják a kereszténységet és pont az ateisták javára hajtja a vizet? Elolvassa ezeket egy laikus és azt látja, hogy agresszíven le akarják járatni az ateizmust, úgy, hogy nem is érti az illető miről szól. Ez az agresszivitás igen antipatikus lehet.


nem gondolod, hogy pl. neked, mint gyakori és bizonyos körökben elismert teista hozzászólónak fel kéne lépnek ellene?

2010. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
30%

Sziasztok!


Kérlek hidd el nekem, hogy folyamatosan igyekszem őt figyelmeztetni, ellensúlyozni, de gyakorlatilag semmit nem értem el vele. Sőt! Kifejezte felém, hogy egy szektás fanatikusnak tart, így gyakorlatilag semmibe sem néz.


Hogy demonstráljam az első állításom:

"Sziasztok!

Az elején sokszor próbáltam utalni rá, hogy nem kellene ezt csinálnia, próbáltam ellensúlyozni, tömör lényegretörő válaszokkal, ahol finoman utaltam rá, hogy nem helyes amit csinál. Aztán próbáltam kicsit keményebben is kérlelni, hogy ne tegye. Volt már erről más fórumkérdés is. Szerintem reménytelen...

Én egyébként próbáltam egyet-kettőt elolvasni, ami érdekelt, nagyon kacifántos szöveg, látszik, hogy akik fogalmazták, nem azzal a céllal tették, hogy valaki megértse...

Ráadásul nagyon sok ponton pontatlan. Főleg azokon a pontokon, ahol a pápai tanítóhivatal érdeke úgy kívánja... ;-)

Némi fejlődés azért van, mert néha hozzászól saját szavaival is, de sajnos ez a ritkább. Kényszeres másoló!

Üdv. Péter

Ezt a választ te írtad.

Ez a válasz 52%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 52%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 01-12 17:49"


Üdv. Péter

2010. jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én is utálok hosszan írni, meg olvasni is. Tömören, csak a lényeget. A link viszont kellhet a vélemény alátámasztására.
2010. aug. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!