Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyikhez kell nagyobb hit, a...

Melyikhez kell nagyobb hit, a teremtéshez vagy a törzsfejlődéshez?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 02:53
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
15%

Az anatómus Zuckerman ezt írta: „Az emberi és a majomkoponyával való összehasonlítás során kiderült, hogy az Australopithecus koponyája elvitathatatlanul majomszerű, nem emberi. Ellenkező következtetés egyenlő lenne azzal a kijelentéssel, hogy a fehér fekete.Leletünk nem hagy kétséget afelől, hogy  az Australopithecus nem a Homo sapienshez, hanem a ma élő majmok közé sorolandó.

Richard Leakey hasonlóképpen kijelentette: „valószínűtlen, hogy közvetlen őseink az australopithecusok evolúciós leszármazási vonalához tartoztak.

A tények alapján nem kétséges, hogy a „majomemberbe” vetett hit alaptalan. Ehelyett az ember minden jellegzetessége az állatoktól különálló, független teremtés bélyegét viseli magán. Az emberek csupán a saját fajuk szerint szaporodnak.

Ez soha nem volt másként.

2018. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
12%
A tudat és a matematikai képesség nem lehet pusztán a véletlen műve, nem lehet jelentéktelen közjáték és a törzsfejlődés elhanyagolható mellékterméke” (Egyedül vagyunk a Világegyetemben?)
2018. júl. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Alex Fly ***** válasza:
30%
Egyikhez sem. Mindkettőt ugyanúgy hit alapján fogadja el az ember -a különbség csak a hit tárgyában van, nem a mértékében.
2018. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%
Törzsfejlődés működése: Kutyatenyésztést látott már valaki? Mi mindent alakult már a farkasból...
2018. júl. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Alex Fly ***** válasza:
27%
@14: igen, az alkotó intelligencia sok mindenre képes...
2018. júl. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 fairi1 ***** válasza:
86%

11

"A tények alapján nem kétséges, hogy a „majomemberbe” vetett hit alaptalan. Ehelyett az ember minden jellegzetessége az állatoktól különálló, független teremtés bélyegét viseli magán. Az emberek csupán a saját fajuk szerint szaporodnak."


Ennyi hülyeséget honnan szedsz. Elég sok átmeneti alak ismert az emberi evolucióból, és te most mazsoláztál már embertől.

Homo habilis már egyértelműen mutat emberi bélyegeket, de még messze se mai ember. és az Australopithecus koponyája lehet elég majomszerű, de felegyenesedve járt vitathatatlanul, és emberen kivül nincs más két lábon járó emlős.Lábnyomok alapján olyan sebességel sétált mint egy ma élő ember városban.

Australopithecus nem volt ember, majmokhoz még közel állt de sok olyan bélyegett hordozott ami enberre jellemző.

2018. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
14%
"Például, ha megnézzük az evolucionisták feltételezéseit, akkor nem szabadon jutottak arra a következtetésre, hogy az evolúció igaz, mert ezt a következtetést az agy kémiája határozta meg. Legalábbis, a következtetést nagyban befolyásolták az érzékelést megszűrő dolgok és a túlélési mechanizmusok, amelyeket állítólagos hal és majom őseinktől örököltünk (nem csoda, hogy William Provine, korábban idézett megjegyzésében, arra a következtetésre jut, hogy nincs szabad akarat!). Tehát az, hogy emberi agyunk van, nem garantálja, hogy mindent tisztán látunk. Valójában, mivel az evolucionista történelemben az egyetlen fontos dolog a szaporodás, mondhatnánk azt is, hogy azért van agyunk, mert az segített őseinknek a gyermeknemzésben. Nem volt szükségük arra, hogy megértsék a valóságot. Csak arra kellett rájönniük, hogyan maradjanak életben addig, amíg utódot nemzenek. Egy vita közben, amelyet az evolúcióval egyet nem értőkkel folytatnak, miért bíznak az evolucionisták saját agyi kémiájukban inkább, mint ellenfeleikében, amelyek ugyanazoknak a tévedhetetlen kémiai törvényeknek engedelmeskednek? Valójában, ha az evolucionistáknak igaza volna az evolúcióval kapcsolatban, muszáj hinniük abban (az evolúcióról alkotott elméletükben!). Mégis, gyakran hívják magukat „szabadgondolkodóknak”, szemet hunyva a nyilvánvaló irónia felett."
2018. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
18%
A törzsfejlődéshez, mert az a nagy ordas hazugság, hogy megfigyelt dolog és bizonyított. Egyik sem igaz.
2018. júl. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
81%

#18


"A törzsfejlődéshez, mert az a nagy ordas hazugság, hogy megfigyelt dolog és bizonyított. Egyik sem igaz."


Tudta, hogyha kilép az ablakon a tizedikről, nem lesz semmi baja? A gravitációra vonatkozó hivatalos tudományos magyarázat HAMIS!!!! Nem véletlenül hívják gravitációs ELMÉLETNEK, meg MODELLNEK!! A sok repölőgépgyártó lobbi, és a tudjukkik próbálják csak elhitetni, amihez a tudóstársadalom csak csendben asszisztál szolidan! Tudom, most arra gondol, hogy a TV-ben is mutatnak leeső nagy dolgokat, de higyje el, azok is csak megrendezett médiakamuk, valamint trükkfelvételek, amivel a buta emberek agyát mossák folyamatosan! Akinek van egy csepp esze az átlát ezen a szitán! Persze, tudom, hogy mire gondol: dehát ha elesek a járdán, akkor beütöm magam, akkor magasabbról még nagyobbat lehet esni! TÉVEDÉS!!! Amit tapasztalni tud az csak MIKROGRAVITÁCIÓ!! Magasról nem lehet leesni, ezt tudják a tudósok is, csak féltik az állásukat, és elteszik lábalól, azt aki tagadni próbálja!! MAKROGRAVITÁCIÓ nem létezik. Gondoljon csak bele: az űrhajósok sem esnek le a világűrben, pedig egy végtelen térben vannak, akkor a bolygók pláne nem eshetnek le!! Ha igaz lenne a gravitációs MODELL, akkor már a Hold rég ráesett volna a Föld nevű bolygóra! Ki nem látja ezt?! Mindjárt megkeresem a youtube videót!



Az evolúció elmélet is, meg nem is. A kreacionisták által gyakran elhangzik az az érv, hogy az "evolúció csak egy elmélet", ami az elmélet szó félreértelmezéséből, azaz a tudomány által értelmezett jelentés félreértéséből (esetleg szándékos elferdítéséből), ered. Hétköznapi értelemben az evolúció nem egy elmélet, hanem tény, törvény, igazság. Az evolúciót minden egyes előkerült régészeti lelet alátámaszt és a fajok fejlődését Darwin óta már megfigyelések is erősítik. Vannak részletek, persze, amelyek még tisztázatlanok, de az elmélet alaptételei megdönthetetlenek. Az elmélet tulajdonképpen már megkérdőjelezhetetlen tény, de a tudomány van annyira szerény/igazságos, hogy semmit se tekintsen 100%-ig igazoltnak.


A kreacionizmus mellőzi a tudományos módszert. Egyfelől egy végkövetkeztetésből/kinyilatkoztatásból indul ki, arra keres bizonyítékot, vagy bármilyen jól hangzó magyarázatot, amelyet hívei bizonyítékként érthetnek/megérthetnek sekélyes tudásukkal. Az ellenbizonyítékokból tengert lehet rekeszteni, de ez nem zavarja a kreacionistákat. A kreacionizmusból nem lehet semmire sem következtetni, semmi eredménnyel nem büszkélkedhet – az evolúcióval ellentétben, amely az immunológia alapköve, amely segítségével a vírosok fejlődését ("evolválódását") nyomon tudjuk követni, és új védőoltásokat bevezetni ellenük. Kreacionista cikkek még nem jelentek meg tisztességesen szakmailag lektorált folyóiratokban, bár a hívők szeretnek az ellenkezőjével kérkedni.


Tudniillik az evolúció egy nagyon lassú folyamat, és új fajról csak akkor beszélhetünk, ha már a két elkülönült csoporthoz tartozó egyedek nem képesek egymással ivarképes utódot létrehozni. (Lásd a ló és a szamár esetét, melyek kereszteződéséből létrejött öszvér további utódok létrehozására képtelen.) Ugyanakkor egy kecses versenyló és egy robosztus igásló bizony teljes értékű ló utódot hoz létre. (Legfeljebb se lóversenyezésre, se igahúzásra nem lesz alkalmas, de ez nem kimondottan lényeges ebben az esetben.)


Vegyen egy kutyákkal foglalkozó könyvet, és nézze meg, hány fajta kutyát állított elő az ember a palotapincsitől kezdve az agáron át, egészen a bernáthegyiig (kb. 400 ismert fajta van), mindössze néhány száz év alatt. Ha tényleg elhiszi, hogy ezek mind ott tolongtak Noé bárkájában, akkor hite valóban megrendíthetetlen, irigylésre méltó, és valóban kiérdemli a mennyek országát.

2018. júl. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 KulGery ***** válasza:

Hát, Istennek elég volt a saját hite, hogy teremtsen. A semminek nem volt elég a nem létező hite, hogy létező akármilyen törzset hozzon létre.

Ja hogy melyik elfogadásához kell több hit? Olvastad Jákob történetét? Mikor juhokra bízza Lábán? Egyszerű módszerrel törzsfejlődési mechanizmust kihasználva gyarapítja azokat a juhokat, melyek neki jutnak.

Tehát abszolút összefér a törzsfejlődés a Bibliával, bizonyos keretek között.

Azt viszont tényleg nehéz elhinni, hogy a semmiből a semmi hatására lett egy egész univerzum. Ha viszont nem a semmi hatására, akkor az a valami, ami az univerzumot létrehozta, azt mi hozta létre?

2018. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!