Ha együtt éltek emberek és dinoszauruszok, hogyhogy nem maradt semmi nyoma?
Az ősemberek rengeteg barlangrajzot készítettek mindazon állatokról, amelyek részét képezték az életüknek, mammutokról, bölényekről, stb. Az állati csontokat megtalálták például temetkezési helyeken, szerszámok is készültek belőlük, stb.
Ellenben annak a leghalványabb nyoma sem maradt fent, hogy a korai emberek egyetlen dinoszaurusszal is találkoztak volna.
"Ha együtt éltek emberek és dinoszauruszok, hogyhogy nem maradt semmi nyoma?"
Úgy, hogy rossz helyen keresgélsz. Egy csomó bizonyíték van, hogy dinók és az emberek egy időben éltek
*Még a madarak nem dinoszauruszok emberekhez, kerestem rá cikket. Ezt olvassátok el, hogy miért nincs igazatok:
A madarak dinoszauruszok. Ennyi.
"A madarak dinoszauruszok. Ennyi."
Egyértelmű. Állítólag egy dinótojásból csirke kelt ki. Legalábbis a hivatalos tudományos állás szerint. Kár, hogy a toll és a pikkely genetikája olyan messze van egymástól, mint a lábszárcsont és a hajhagyma, de hagyjuk...
72%-os, igazad van, bocsi, rosszul tudtam.
43%-os, abból a csomóból akkor egyet gondolom nem lehet nehéz prezentálni.
43%-os:
Minden csirketojás dinoszaurusztojás (de nem minden dinoszaurusztojás csirketojás), így evidens, hogy csirke kel ki belőle.
A tollak evolúciójában is megvoltak a kis fázisok, hiszen számtalan szerepet betöltöttek.
:) Egyszerű. Van köztünk némi korküönbség. A dinók úgy 230 miiló éve tűntek fel, és 165 millió évig itt voltak, mígnem 65 millió évvel ezelőtt sokak szerint egy bazi nagy aszteroida ki nem pusztította őket, és az élőlények 90%-át. Ezután indulhattak fejlődésnek a kataklizmát túlélni képes kisebb emlősállatok, amikből kifejlődött végül - cca. 10-15millió évvel ezelőtt az emberős, amiből az előember után kb. 2 millió éve a Homo Habilis, majd 300.000 évvel ezelőtt, tehát nem is olyan régen a Homo Sapiens. Na ők készítették a barlangrajzokat. (A modern ember (Homo Sapiens Sapiens) egyébként alig 30.000 éves)
Magyarán csak kb. 65 millió évet kellett volna áthidalni:)
Egyébként a pikkely nem is olyan biztos.
A mai állás szerint voltak tollas dinoszauruszok, de ettől függetlenül, még ha az ősök a dinoszauruszok voltak is (Egészen kicsi fajok, amik túlélhették a katasztrófát) a madarak az évmilliókig tartó evolúció folyamán teljesen különböző faj lett. A mai hüllők is közel vannak a dinókhoz, ha már...Ott meg az ősök közösek.
Ennyi erővel az ember is mókuscickány lehetne.
Ejj, azt látjátok, emberek, hogy valláskritika rovatban tettem fel a kérdést? :D
Amúgy teljesen egyetértek veled, kedves Viktória, de a kérdéssel inkább azokat szerettem volna elgondolkodtatni, akik szó szerint azt vallják, hogy a dinoszauruszokat is csak egy nap választotta el az ember megjelenésétől.
Szerencsi Viktória:
A mai hüllők nincsenek "közel" a dinoszauruszokhoz. Egyszer biztos voltak közös őseik, de ezek már valószínűleg szétváltak valahol a permben vagy korábban. Egy mai hüllő kb. semmiben sem hasonlít egy dinoszauruszra.
Amiket pedig ma is madaraknak nevezünk, már megjelentek a jurában kb., sőt, ahogy olvasom, már lehet korábban is (protoavis).
A madarak nem "faj", hanem egy nagyobb csoport gyűjtőneve. A faj pl. a "házi veréb".
A mókuscickányok is emlősök, ahogyan az embert is emlősnek tartják. Remélem érzed a különbséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!