Ha csak EGY igazság létezik, akkor miért van ilyen rengeteg vallás a Földön?
Nyilvánvalóan mert sajnos nem lehetséges hogy mindegyiknek teljes mértékben igaza legyen. Én keresztyénként tisztelem a más vallásúakat, általános műveltség szintjén érdekelnek is, ha van benne jó gondolat / bölcsesség azt elfogadom. De attól nem tartom őket követendőnek, és aki hajlandó értelmesen beszélgetni, azzal megosztom a saját nézeteimet is.
"mi lenne az az egy igazság?"
Erről más a véleményem neked, meg mondjuk egy hindunak.
Én azt vallom amit Krisztus mondott saját magáról: " „ÉN vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis ÉNÁLTALAM."
A legtöbb vallási elméletekben/irányzatokban talán misem oly eklatáns, tiszteletreméltó és mesterien csodálatot sugalló, mint az a művészi/nagymesteri szinten való fanatizálás , mellyel a legalacsonyabb elméleti/iskolázattsági és társadalmi szinten élőt is arra készteti, hogy helyezkedjék jámboran/naívan egy képzelt eternális transzcendens entitás világrendjébe, s legyen elégedett egy prekoncepciós valósággal a szabad akarat hangoztatásával, melyben amúgy is elég fájdalmas neki az élet mindennapjai. Ám épp e fájdalomra van szüksége!!
Természetesen nagy veszély is rejlik ezekben a vallásokban/ideológiákban. Borzasztó következményekkel jár,(pl:felrobbantják magukat, tömeges öngyilkosság, stb...) ha nem mint hipotetikus nevelő eszközök a filozófia/teológia kezében hatnak, hanem önmaguktól mintegy szuverénül végső sztenderd célokat, s nem csupán az eszközök egy fajtáját akarják jelenteni a srtuktúrában.
A sokszáz vallás hatalmas, gigantikus/transzcendens történeti anyagában valamilyen rendet kimondottan tenni akaró szemlélet régtől fogva próbálkozik azzal, hogy az egyes hitrendszerek önmaguk által definiált idő- és tér-viszonyait tegye meg valamiféle rendszerezés alapjának explicitnek. Ha az idő szerepét tekintjük, akkor szembetűnő az a jelenség, hogy nem tartalmaznak évszámokat.
Továbbgondolva három nagy koncepció körvonalai rajzolódnak ki:
-Az elsőt az 'idő nélküli vallások' jelentik, azok a - zömében 'primitív törzsi' rendszerek, amelyek a folyamatos jelenidejüség naivitásával nem is reflektálnak isten-ember és világ lehetséges időviszonyaira.
-A második csoportba azok a vallások kerülnek, amelyeket korábban az 'örök világtörvény vallásai' névvel illettünk: a nagy ókori folyamvölgyi civilizációk soráig számos hitrendszer tartozik ebbe a csoportba, ahol a hitvilág létezésének alapja az 'időtlenség' monotóniája.
-A harmadik csoportot eszkatológikus vallásoknak nevezzük: más megfogalmazásban ezek a 'történeti isteni kinyilatkoztatás' vallásai, a nyugati világ sajátos vallási dinamizmusának szülöttei. Ebbe a körbe elsősorban a judeo-keresztény-muszlim hitforma vallásai tartoznak, azok a rendszerek, amelyek az idő rendjében meghatározott kezdettel bírnak,(évszámokat ezek sem közölnek!!) a jövőt viszont a "teremtés" tervének végtelen hatalmának és megvalósulásaként definiálják - mint üdvösséget - a maguk számára.
Tulajdonképpen az Isten kifejezés értelmezhetetlen és semmit nem jelent, hisz annyi értelemben/formában használjuk. Rengeteg filozófiai, vallási és világnézeti rendszer létezik, ebből aztán kiválasztjuk a szimpatikusat, ha lelki igényeink úgy kívánják. Sőt nem is választunk, hanem ami előttünk van, magunkévá tesszük. Érdekes! Lehet valaki művelt, de ha a kozmoszban értelmet lát, és ezért automatikusan egy keresztény vagy más ideológiát terjesztő templomba fordul, csak mert nyugati kultúrában él, hát.... eléggé korlátolt látókörrel rendelkezik, már elnézést.
Értelemmel meghódítani a világot, nem szolgamódra alávetve magunkat borzalmainak. Az egész istenfogalom az ókori keleti despotizmusokból származik. Olyan fogalom ez, amely nagyon méltatlan a szabad emberekhez. Amikor a templomban azt halljuk, hogy az emberek megalázkodnak és nyomorult bűnösöknek nevezik magukat, ez megvetésre méltó, hitvány dolognak tűnik, amely méltatlan önmagukra valamit is adó emberi lényekhez. Fel kell állnunk, és őszintén, nyíltan kell a világ arcába néznünk. A lehető legjobbá kell tennünk világunkat, és ha nem lesz olyan jó, mint szeretnénk, végső soron akkor is jobb lesz, mint amilyenné mások tették az elmúlt történelmi korszakokban. A jó világhoz tudásra, jóindulatra és bátorságra van szükség; nincs szükség arra, hogy bűnbánóan epekedjünk a múlt után, sem arra, hogy a szabad értelmet bilincsbe verjük tudatlan emberek réges-régen kiejtett szavaival. Félelem nélküli kiállásra és szabad értelemre van szükség. Reménykednünk kell a jövőben, nem pedig örökösen visszatekintgetnünk a múltba amely már halott, és amelyet - ebben bízunk - messze túlhalad majd a jövő, melyet értelmünkkel teremtünk.
Különben a Föld lakói gyakorlatilag mind ateisták. Arról van szó ugyanis, hogy a világ lakóinak tudatában létezik néhány ezer isten.Viszont nincs olyan ember, aki ezek mindegyikében hisz, sőt, a legtöbben maximum egy istenben hisznek. Az összes többivel kapcsolatban ezek az emberek tehát ateisták. Az "igazi" ateisták mindössze egyetlenegy istennel mentek tovább, mert abban az egyetlenegy létezésében sem hisznek! Tehát feltenném a kérdést: ki az ateista?
Továbbá:
Én nem ismerek olyan jelentős tudományos kérdést, amelynek kapcsán a tudósok fegyverhez folyamodtak volna. És ugyanezért nem ismerünk tudományos inkvizíciót, terrorizmust és tudományos háborúkat sem (mármint szó szerinti háborúkat).
Ezzel szemben a vallások állandóan népirtásokhoz, inkvizícióhoz, elnyomáshoz, fanatizmushoz--vallásháborúkhoz és terrorizmushoz vezettek. Határozott véleményem, hogy itt nem megoldás, ha azt mondjuk, hogy ezek emberi hibák, mert egyrészt látjuk, hogy a hitvallás magában tartalmazza azt a hibát, amely idevezet. Persze vannak önmérsékletet gyakorló emberek, akik nem mennek párbajra, de mindenképpen vannak olyanok is, akik igen. Másrészt a tudósok nem jobbak, csupán a módszereik jobbak a papok módszereinél. Nem lehet itt csak az emberi gyarlóságot hibáztatni, mert általában az emberi gyarlóság adott. Az emberi természetet nem lehet lecserélni. A vallást, azt igen!!!! TUDÁSRA!!
Pont ez a kérdés.
Tegyük fel van egy ajtó. Ha kinyitod, megtudod az igazságot.
Na most, mivel nincs kulcs, de még a kulcslyukat se látjuk, szépen minden vallás farag egy kulcsot aztán az ítéletnapon majd belepróbálja.
Minden vallás az igazságot keresi de nem tudjuk melyiknek van igaza.
"Ha csak EGY igazság létezik, akkor miért van ilyen rengeteg vallás a Földön?"
Mert az igazság a legtöbb embernek nem tetszik. Bántja az egoizmusukat
"És ha már itt tartunk: mi lenne az az egy igazság?"
Vagy ki... Jézus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!