Kedves ateisták, ti az ilyen gondolkodók logikáját startból elvetitek?
Michio Kakutól legalább 5 könyvet elolvastam, egyikben sem vallja ezt.
Az általad adott cikk 0 forrásra hivatkozik!
Youtube-n vannak előadásai Michio-nak erről a témában, inkább diplomatikus választ ad erre a kérdésre, hogy nem tudja van-e vagy nincs, de a bizonyítékok egyenlőre a nincs felé húznak. De konkrétan nem foglalt állást.
"Arra törekszenek, amit a hívők hisznek, hogy az ember örökké éljen?"
Nem törekszenek erre. Kiváncsiság hajtja az embereket, a tudósok imádják az ismeretlent, nem elégszenek meg azzal, hogy rámondják Isten. Megvizsgálják az adott dolgot, helyzetet, bizonyítékokat keresnek, kísérleteznek. Ha egy korábbi modellre kiderül egy új bizonyíték alapján, hogy nem teljesen igaz, akkor azt továbbfejlesztik.
Van valami infantilis abban a feltevésben, hogy valaki más (gyereknél a szülők, felnőtteknél Isten)
felelőssége célt és értelmet adni az életünknek. Ugyanolyan jellegű infantilizmus, mint amikor valaki megrándítja a bokáját, és rögtön azt keresi, kit lehetne beperelni. Mindig valaki másnak kell felelnie az én jólétemért, és valaki mást kell hibáztatni, ha bajom esik. Vajon nem hasonló infantilizmus húzódik meg Isten szükségessége mögött is?
Az igazán felnőtt felfogás ezzel szemben az, hogy az életünk pontosan annyira teljes, értelmes és csodálatos, amennyire mi azzá tesszük. És tényleg egészen csodálatossá tehetjük, világunk megismerésével is.
@12:
- Nem. Amúgy sincs sok köze ennek a tudományos munkájukhoz.
- A legritkább esetben a semmiért. Tudod, kutatnak, alkotnak, gyarapítják az ember tudástárát. Többek között ezért tudsz te írkálni ide.
- Nem, nem ez a kutatások fő csapásiránya, bár az emberi élet meghosszabbítása benne van.
Ez olyan, hogy van egy Ben Carson nevű ember, aki a legjobb idegsebész Amerikában (lehet, hogy a világon is, nem tudom) és ez a zseni, aki képes volt olyan sziámi ikreket sikeresen szétválasztani, akikről azt mondták, hogy esélyük sem lenne túlélni egy ilyen beavatkozást; ez a lángelme, aki új módszert fejlesztett ki az agyérzés kezelésére abban hisz többek között, hogy a bibliai József építette a piramisokat gabonatartás céljából, és szerinte a bírókat nem a jogtudásuk alapján kéne megítélni, hanem a barátaik alapján, mert madarat tolláról, embert barátjáról, ugye.
Egy tudós nem mindenható; attól, hogy a tudomány egyik ágában jeleskedik, még nem garancia arra, hogy az élet minden területén ugyanannyira képben van.
Meg aztán ennyi erővel emellett a Michio Kaku nevű hívő zseni mellett ott van a Stephen Hawking nevű zseni, aki meg azt állítja, hogy nincs Isten. Na most akkor mi van? Az mint ami eddig is: mindenki döntse el maga, hogy miben hisz.
# 15/15
"mindenki döntse el maga, hogy miben hisz"
Ezt támogatom, de akkor adjuk meg az alternatívák megismerésének lehetőségét. A gyerek tanulja meg irodalomból a főbb vallásokat azok világnézeteit, történelemből tanulja meg azok kialakulását és ezekmellet oktassák neki kémiát, fizikát, földrajzot, biológiát ezekközé belevéve Naprendszerünk, Univerzumunk történetét akárcsak az evolúciót is.
Ezekután mindenki döntse el maga, hogy miben hisz.
#16 Oktatják. Szerintem még mindig megvannak valahol a röpdolgozataim, amiket az iszlámról, meg buddhizmusról írtunk középiskolában, kereszténységből meg minek repetázni, mikor manapság már amúgy is kötelező a hittan vagy az erkölcstan (általában mindkettő a helyi pap tolmácsolásában).
Ha valakit ezen felül érdeklődik egy vallás iránt, az teljesen nyugodtan utána elmehet a sulikönyvtárba, hiszen általában vannak ismeretterjesztő könyvek a vallásokról is. De az, hogy a vallások, mint jelenség külön tantárgy legyen, mint mondjuk a matek, elég groteszk és utópisztikus elképzelés. Egy adózás-munkavállalás-"hogy fizesd a lakbéred, ha extra kiadásaid vannak a hónapban" órának több gyakorlati haszna lenne.
#16
Irodalom részeként oktatnám a vallásokat.
Az, hogy neked oktatták nem jelenti, hogy más, rengeteg gyereknek is. Rengeteg szigorú vallási nézeteket valló területek vannak, ahol az oktatás egy világnézetre szűkül le. Vedd példaként az amish gyerekeket. Meg se adatik nekik a lehetőség, hogy alternatívákat ismerjenek meg.
Vallások külön tantárgyként elveted, én is, de idetartozik a hittan óra is. Legyen csak opcionális tárgy.
Ne mondjuk egy gyerekre, hogy katolikus, lutheránus, mormon, iszlám vagy akármi. Azt sem tudja miről van szó. Adjuk meg nekik a lehetőséget tájékozódni, és azután döntsenek mit akarnak.
Kérdező: "Szerintetek az ateista tudósok nem értelmetlen hiedelemrendszerben élnek?"
Volt egy kérdésem. Miért nem válaszolsz? Amikor a hírellenőrzés legminimálisabb igénye nélkül egy koholmányt állítasz be tényként, akkor nem érzel szégyent?
Te ekkor nem egy értelmetlen valótlanságban hiszel? Nem csapsz be másokat?
És mit értesz az ateista hitrendszer alatt? Nektek van hitrendszeretek, nem az ateistának. Az ateistának semmi ilyesmije nincs. Az csak a tényeket kutatja, és abból következtet az ok és okozatra.
Lehet, hogy idővel a tények elvezetnek Istenhez, de ott még nem tartunk. Az mindenkinek magánügye, hogy az ismert tényeket túlgondolva eljut-e Isten szükségszerűségének gondolatához, de a tudomány az ismert tények és ok-okozati összefüggéseken túl nem léphet, mert azon túl már ott nem tudományról van szó.
Éppen ezért teljesen lényegtelen, hogy egy tudós hívő-e vagy ateista, ha a természeti törvényeket, szabályszerűségeket kutatja és hasznosítja, mert mind a kettő nézetet valló kutatónak eddig a határig tökéletesen ugyanarra kell jutnia. Ezeken túl már csak a szubjektív világlátás veszi át a szerepet, és innentől kezdve már nem tudós a tudós, hanem csak egy ugyanolyan hétköznapi ember, aki vagy hisz Istenben, vagy nem.
"Szerintetek az ateista tudósok nem értelmetlen hiedelemrendszerben élnek?"
Szerinted gondolom értelmetlennek tűnik, de attól, hogy te nem látod értelmét, más talál benne. Remélem egyszer te is eljutsz arra a szintre egyszer, hogy megértsd, ha te hiszel valamiben, az nem azt jelenti, hogy a másik 7,5 milliárd embernek is ugyanabban kell hinnie.
"Annyi fáradságot munkát befektetnek a semmiért! Arra törekszenek, amit a hívők hisznek, hogy az ember örökké éljen?"
A tudománynak nem kizárólagos feladata az örök élet kulcsának megtalálása, van egy csomó kutatási terület, ami nagyon hasznos, így egyáltalán nem felesleges, nem a semmiért dolgoznak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!