Hol a sötét anyag?
Még mind a mai napig nem találtak bizonyítékot a sötét anyag létezésére, pedig már 3 éve kutatják és 10 millió dollárt öltek bele csak a detektorba...
https://www.youtube.com/watch?v=qziNrPzGiYg
Mit is mondanak a szkeptikus ateisták? Ha valami létezését kijelentjük, bizonyítékokat is fel kell hozzá mutatni. Nos, ebben az esetben ez nem sikerült... :)
# 10
Teljesen nyugodt vagyok. Cseppet sem lepődök meg azon, hogy a vallási és valláskritikai rovatban olyanok nyüzsögnek, akik az alapfogalmakkal sincsenek tisztában.
Akkor kezdenék aggódni, ha valamelyik nap nem ezt tapasztalnám. Az valószínűleg már a világvége előszele lenne :D
@12: túltolod... Értem én, hogy a kérdező stílusában akartál visszavágni, oké, legyen, de abban igaza van a vitapartnerednek, hogy a hitnek nem a természettudományos értelemben vett bizonyítottság a lényege, és nem is kell annak lennie. A hívő higgyen nyugodtan, és ha valami alapvető tévedédben él a tudomány egy-egy eredményével kapcsolatban, akkor azz javítsuk ki, azt rakjuk rendbe - mindenki többre megy vele.
Nem mellesleg annak, hogy valaki intelligens legyen, nem szükséges x darab diploma, nameg a hit mibenlétéről való elmélkedés szempontjából a diplomák jelentős része eleve nem számít - mint ahogy Leonidasz életéről való vitában sem jelentőd tényező pl egy kêmikus diploma.
*nem szükséges feltétele x darab diploma (plusz rengeteg elírás)
Telefonról nem megy ez nekem.
@12: megnéztem a mai régészkedésed eredményeit - konkrétan azt a két, ezer éve elsüllyedt topicot, amiket újra előbányásztál, hogy írhass oda:
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
Ezek alapján igen furcsa a leányzó fekvése. A diplomákkal dobálózol, mint értékmérővel, miközben kozmológiai témák alá írsz olyan suta, sőt, alapvetően téves válaszokat, amik egyértelművé teszik, hogy a témában neked sincs semmiféle releváns végzettséged. Amivel alapjában semmi gond (bár azt hozzátenném, hogy válaszadás előtt nem árt tájékozódni legalább, de mindegy, mind hibázhatunk), viszont azért igencsak komolytalanná teszi a 12-es hozzászólásodat...
# 12
"Alapfogalmakkal?"
Igen alapfogalmakkal. Aki a valláskritikai rovatban hozzászól, akkor annak azért nagy vonalakban mégiscsak illene tudni, hogy mi az a vallás :)
Örülök, hogy Mojjo megértett, bár ez nem meglepő. Vele akkor is értelmesen lehet beszélgetni, ha nem vagyunk egy véleményen.
(andrás)
Van bizonyíték a létezésére. Csak utána kellene olvasni. Arra az esetre, ha a korábban linkelt angol verziót nem értenéd:
#Kérdező:
"Mit is mondanak a szkeptikus ateisták? Ha valami létezését kijelentjük, bizonyítékokat is fel kell hozzá mutatni. Nos, ebben az esetben ez nem sikerült... :)"
Nem igazán értem amúgy, mi köze az ateistáknak úgy általában a sötét anyaghoz... Megkockáztatom, hogy az ateisták egy jelentős része még nem is hallott semmi ilyesmiről... És nem az ateisták dolga bizonyítékokat felmutatni, hanem a tudósoké, azon belül is csillagászoké, asztrofizikusoké, kozmológusoké. A kettő nagyon nem ugyanaz. Olyan ez, mint a négyzetes vagy a bogaras szabály (ami nem feltétlenül igaz így, de nem is ezen van a hangsúly): (majdnem) minden tudós ateista, de nem minden ateista tudós. Így aztán nincs értelme az ateisták igencsak nagy közösségén számon kérni egy meglehetősen kis csoport feladatát (ami egyébként nem feladat, mert ha elolvasod magyarul és angolul is linkelt wikis cikket, látni fogod, hogy megvan a bizonyíték).
A sötét anyag egyébként sem olyan téma, amellyel a vallások ellen szoktak érvelni. Te most csak kerestél a tudományban egy általad bizonytalannak gondolt elméletet, és azt hitted, hogy ezzel majd jól odavágsz az ateistáknak, hogy "tessék, a tudományotok sem tud bebizonyítani semmit!". Nem sikerült.
#66%:
"A vallásokon a bizonyítást, és általában a tudományos módszereket számon kérni éppen olyan idétlen ötlet, mint a művészeten vagy a sporton számon kérni a tudományos módszertant."
Ehhez képest korábban a sok, Isten létét bizonyítani szándékozó filozófiai érv született, tudtommal egyházi személyektől. Aquinói Szent Tamás 5 istenérve, például. Csak hát megcáfolták az összeset, így aztán már a bizonyítás nem fontos, csak a hit, ugye? Persze a skolasztika nem természettudományos eszközökkel akarta Isten létét igazolni, de csak bizonygatni próbált...
Egyébként is, ha már az ember valamire felteszi az életét, csak akarja már tudni, hogy nem valami kitalált hülyeségben hisz-e, nem?
Kérdező:Nos az a gond,hogy amikor a keresztény vallás mond valamit,hogy úgy van,akkor abból bizonyos dolgokat csak az lát aki vallásos. A tudományt érdekes módon mindenki meg tudja mérni,tapasztalni, kiszámítani. Ez itt a lényeg.
Ha te most ugyanazokat a méréseket elvégeznéd, független,hogy nem vagy 'tudományos' , akkor is meg kéne kapnod az eredményeket..
A tudomány nem fog rögtön valami bonyolút dolgot odaképzelni, pl: hogy az ufók álcázzák ott magukat és görbítik a teret, hanem az egyszerűbb dolgokkal kezdik.
Egyébként lehet,hogy a sötét anyag nem is olyan,nem is egyféle,de ez csak egy elnevezés arra,hogy van ott valami,ami hatással van a többi dolgora.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!