Egyébként, kiegészítésként az előzőekben leírtakhoz, attól, hogy valaki ateista, nem biztos, hogy elismeri az ősrobbanáselméletet. Lehet baromságnak tartja úgy, ahogy van. Vagy bizonytalan benne, hogy vajon igaz-e. Vagy nem is foglalkozik vele semmilyen szinten. Az ateista annyit jelent, hogy nem hisz istenben/istenekben, semmi többet. Semmi köze ahhoz, hogy egy egyén hogy áll hozzá egy-egy tudományos eredményhez.
2015. nov. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
22/29 anonim válasza:
Nem, az ősrobbanás elmélet a legelfogadhatóbb tudományos magyarázat az Univerzum keletkezésére.
Én inkább a ti baromságotokat mondanám valóságpótléknak.
Mint amikor az ember nem tud eljutni a Holdra, ezért vesz egy Suzuki-t és amikor vezeti, azt képzeli közben, hogy repül a Hold felé és közben a szájával utánozza a rakéta hangját.
Az ateisták inkább űrhajót építenek.
2015. nov. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
23/29 anonim válasza:
"Az ősrobbanás elmélete egy Lemaitre nevű katolikus paptól származik, ő vetette fel. Lemaitre papi hivatása mellett fizikus és csillagász is volt."
Senki nem mondta, hogy nem lehetnek jó ötletei egy hormonzavarosnak.
2015. nov. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
24/29 anonim válasza:
Utolsó, szerintem jobban tiszteletben kellene tartanod mások hitét. Főleg, hogy a hit Istenben igen sok tudományban jártas ember számára is elfogadható. Amúgy meg az, hogy egy pap vezette le az ősrobbanás elméletét, azt mutatja, hogy a hívők csak nem elégszenek meg azzal a "Suzukival"... Sőt, még jobb űrhajót építenek, mint az ateisták.
2015. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
25/29 anonim válasza:
"Utolsó, szerintem jobban tiszteletben kellene tartanod mások hitét."
nem, abszolút nem kellene.
Azért jutottunk idáig, mert tiszteletben volt tartva a sok valótlan marhaság.
2015. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
26/29 anonim válasza:
"Amúgy meg az, hogy egy pap vezette le az ősrobbanás elméletét, azt mutatja, hogy a hívők csak nem elégszenek meg azzal a "Suzukival"... Sőt, még jobb űrhajót építenek, mint az ateisták."
Most azért, mert egy pap elcsatangolt a saját brancsa által kőbe vésett tételektől, még miért kéne minden zavarodottat értelmes embernek tartani?
2015. nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
27/29 anonim válasza:
Tehát, ha egy ember nem felel meg az általad vallott előítéleteknek, akkor ő kivétel, csakhogy igazad legyen, semmint átértékelnéd előfeltevéseid. Ez nem egy racionális, kritikus hozzáállás...
2015. nov. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
28/29 anonim válasza:
Ha úgy vesszük, majdnem minden tudományos elméletet, melyet ma az ateisták a hívők igaza ellen felhoznak, papok, szerzetesek és teológusok dolgoztak ki. Ez az igazság. A fizikai és biológiai evolúció megismerésében mindenesetre igen jelentős szerepük volt a hívőknek. Ez még akkor is igaz, ha a középkort, amikor szinte csak a szerzeteseknek volt lehetőségük tanulni és kutatni, nem vesszük figyelembe. Hogy kikre gondolok: Darwinra például, aki a biológia mellett teológiát is tanult, és híres elmélete megalkotásakor még mindenképpen hívő volt. Aztán ott volt Mendel, a genetika atyja, aki katolikus szerzetes volt. Na meg Lemaître, akiről már volt szó. És a valaha élt egyik legnagyobb fizikus, Newton is mélyen vallásos ember volt. Na meg a 20. század egyik legnagyobb fizikusa, Wernher Heisenberg is hitt Istenben. Szerintem nem kellene azt hinned, hogy minden hívő idióta, és csak a Biblia magyarázatait fogadja el. A vallásos emberek igenis sokat adtak a tudománynak.
2015. nov. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
29/29 anonim válasza:
Nem kell elfogadni az Ősrobbanást ahhoz, hogy ateisták legyünk.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!