Konkrét példákat írnátok bibliai ellentmondásokra?
"Gondolom épp eszű embernek nem kell magyarázni,hogy ez köszönőben sincs a Krisztusi hozzáállással..."
Ez terelés, tiltakozom bíró úr!:) "Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölcscsé lehessen. ". Na ennek mi az értelme kedves földi, istentelen bölcsek? 1 Korintus 3.18
A Bibliában csak akkor találsz ellentmondást,ha
1.rossz a nyomtatás
2.rossz a fordítás
3.rossz a hozzáállásod!
Péter apostol, aki egyike a Biblia "szerzőinek", ezt írja:
"Mindenekelőtt azt kell megértenetek, hogy az Írás egyetlen prófétai beszéde sem egyéni értelmezés dolga." (2 Pét 1,20)
Lehet a saját fejünk után menve ellentmondást keresni a Bibliában, de semmi értelme. Annak ugyanúgy semmi értelme, ha valaki a saját feje után menve akarja bizonyítani, hogy nincsenek ellentmondások a Bibliában.
Vanitatum vanitas (="hiábavalóságok hiábavalósága" / "hiúságok hiúsága", Préd 1,2) ez is, az is. A Biblia nem arról szól, hogy mindenki menjen a saját feje után. :)
"Például rögtön az elején két teremtés mitosz van (Mózes I könyv). Az elsőben - első rész 31 sorig, Isten megteremt mindent, de csak utána az embert, és neki ad mindent. Aztán rögtön utána a 2. rész 5 sortól arról beszél, hogy a föld és levegő után legelőször az embert teremtette, akkor még semmi sem volt... Most akkor milyen sorrendben teremtett az Isten?"
-->És ez miért ellentmondás?
A Tórát Kr.e. 445-ben szerkesztették össze (R) négy forrásból, amit a szakirodalom a J-E-P-D jelzőkkel jelöl.
Ez nem ellentmondás, csak egyszerűen két hagyomány van egymás mellé téve. A redaktor szándékosan nem szüntette meg a két hagyomány ellentmondásait, mert a zsidó gondolkodás szerint NEM az eseményeken van a hangsúly. A Tóra szerzői világmagyarázatot írnak, bölcsességirodalmi formában, ami már önmagában magában hordozza azt, hogy a Genezisben szereplő történetek nem történelmi feljegyzések, hanem vallási tanítások, vagyis szépirodalmi feljegyzések.
@11:28
A 2Pétert Péter apostol nevében írták, de nem ő a szerzője. Pszeudonom irat, valószínű a 2. század elején keletkezett.
"Ez terelés, tiltakozom bíró úr!:) "Senki se csalja meg magát. Ha valaki azt hiszi, hogy bölcs ti köztetek e világon, bolond legyen, hogy bölcscsé lehessen. ". Na ennek mi az értelme kedves földi, istentelen bölcsek? 1 Korintus 3.18"
Mit találsz benne terelésnek? Őszintén kérdezem.Mondta Krisztus,hogy tagadd meg a józan paraszti eszed? Az idézett mondat sem erről szól,pusztán arról,hogy ne legyen az ember beképzelt,és fölöslegesen ne okoskodjon.De ez nem azt jelenti,hogy le kell tagadni azt,ami világosan látszik.
Nem azt mondta Krisztus,hogy mindent kételkedés nélkül higgyetek el a Bibliából,hahó!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!