Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi ti miért gondoljá...

Jehova Tanúi ti miért gondoljátok azt, hogy a tömeg ízlésvilágát kellene követni zenében, filmekben? Miért kellene hasonlónak lenni a néphez és nem más utakon járni? Miért kell lenézni a nincsteleneket, hajléktalanokat?

Figyelt kérdés
Annyi mindent kritizáltatok már (pl a régi klasszikus rockzene vagy a jazz, blues). Utóbbi kettőről mondjatok kritikát, ez miért megy szembe vajon a tanításaitokkal. Soha nem olvastam még kiírást tőletek, amiben az szerepelne mennyire rossz hatással van a média, a szappanoperák a fiatalok ízlés és lelkivilágára. Ellenben a könyvek romboló hatásáról beszéltek. Csak az rombol, ami hagyom, hogy romboljon.
2015. máj. 10. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:
28%

már újra.... kérdezd meg a katólikus papodat....

vagy kérdezd meg az irodalom vagy zene tanárodat....vagy kérdezd meg az anyukádat.


Azt hallgatsz fiam, amit akarsz, míg az anyukád füle engedi, vagy a te füled bele ne süketül.

2015. máj. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elnézést. Én nem támadtam soha senkit, csupán egy kérdés, amire nincs egyértelmű válasz. Az említett két műfaj (jazz, blues) ettől megsüketülni nem lehet. Elnézést ha bántást véltél volna felfedezni a soraimban. Soha nem volt semmilyen konfrontáció köztem és a szüleim között, mindig is a szeretet.
2015. máj. 10. 13:42
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

A kérdésed alapján nem feltételezem, hogy Tanú vagy. Akkor informált lennél arról, hogy mi az "iskolázott" keresztény lelkiismeret.


De ha valóban jó viszony van közötted és szüleid között, minek örülök, kérdezd meg öket. Tapasztaltak, biztosan jó tanácsot tudnak neked adni.

2015. máj. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tömeg ízlés világát pont nem ajánlják.

A nincsteleneket meg nem nézik le.


Jehova 4ever! Rulezz...

2015. máj. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az, de elismerem, hogy vannak szép dolgok és nézetek a tanításaikban. Sosem fognék fegyvert és nem lennék katona, mert József Attila szavaival élve: " A szerszámok nem férnek kezetekbe. Még a múzeumokból is vessétek ki azokat." Gyűlölöm a háborúkat, a fegyvereket, az erőszakot. Annyit végezetük, hogy ateistának sem vallom magam, inkább kétkedőnek és útkeresőnek.
2015. máj. 10. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Jehova tanúi nem szólnak bele abba, mit és mennyit, milyen hangosan nézel, mindaddig, míg ezzel meg nem botránkoztatsz valakit. azután is csak tanácsot adhatnak ebben a témában. azért, mert én szoktam halgatni az István a király rockoperát, nem közösíthetnek ki.
2015. máj. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem az összejöveteleken hozod szóba, így valóban nagy problémák nem adódhatnak belőle. Bár valamilyen szinten paradoxon, de ki nem mond ellent önmagának kicsit vagy talán mindenki tiszta lelkületű? Egyedül a csecsemő az.
2015. máj. 10. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!