Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mikor jön el az idő, hogy...

Mikor jön el az idő, hogy Európa végleg leszámol a vallásokkal?

Figyelt kérdés
Már éppen ideje lenne, hiszen a felvilágosodás kezdete lassan 400 éve történt.
2015. máj. 1. 15:25
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

„ Ettől még maga a vallás nem lett rossz, a vallás egy olyan igénye az embernek, amelyre mindig is szüksége lesz. „


Ez inkább csak a hitre igaz, hinni meg több ezer dologban lehet. A vallás egyre inkább szorul vissza főleg a fiatal korosztálynál , a hitoktatás nem tudom fog a változtatni ezen. Én azt mondanám , hogy nem vagy csak minimálisan.

A probléma a kereszténységnél is a bizonyíthatóság körénél van leginkább: Van az áltudomány a kreacionizmus ami próbálja bizonyítani a keresztény Isten létét , de nem sikerül…

A biblián kívül nincs más forrás egyszerűen erre , így meg csak hit kérdése marad az egész , hiszem vagy nem hiszem.

Viszont az egész ideológia nem a ma emberének szól , hanem inkább a középkor vagy kora újkor emberének… az ideológia tökéletes volt arra is , hogy a jobbágyok ne lázadozzanak a földesurak és a borzasztó sorsuk ellen , fizették az egyházi adókat egy kitalált ideológia miatt… elhitették velük , hogy majd a haláluk után majd a mennybe kerülnek.

Kicsit olyan ez , hogy most én kitalálhatok egy hasonló ideológiát , például , hogy a húsvéti nyuszi teremtette az egész földet az embereket is , ő egy jóakaratú lény , megérdemli az imádatot. Ezért létrehozok egy egy külön intézményt a kitalált ideológia intézményesítésére és a fenntartásához több különféle adót szedek be. A birodalom akaratát és az államérdekeket átvitt értelemben és kicsit ködösítve beleírom egy könyve (engedelmesség és alázatosság mint erény stb) amihez még hozzáadok pár történetet amit régebbi vallásokból ollóztam ki…

Ha pedig a rossz dolgokat kell magyarázni lehet utalni arra , hogy létezik a nyuszika egy nagy ellensége a gonosz spagetti szörny aki létrehozta a poklot és az emberek ott fognak szenvedni , kivéve ha a nyuszika által írt szentnek nyilvánított könyv szerint élnek….

Dióhéjban….

A középkorban a szegény írni olvasni sem tudó embernek ha kellő hangsúllyal erőltetnek egy ilyen ideológiát és végső soron elfogadtatják a lakossággal – megfélemlítés , bűntudat - akkor hinni fognak benne.


Kb ennyi a kereszténység … nem véletlenül ismerték fel már az ókori rómában hogy összeköthető az államhatalommal – mivel annak érdekit szolgálja -


„ És az mire jó? „


Egyszerű: kevés vakhitű ember kevés pénz , sok vakhitű ember sok pénz.

Lehet többen vannak azok akik nem nyújtják az alamizsnákat az egyházaknak , viszont még így is megéri nekik. Ezen nincs mit bonyolítani.


„ Ezt meg nem hiszem el. Én is az önellátásra törekszem, de a mai modern korunkban nincs olyan, hogy önellátó. Valamit biztos, hogy neked is venned kell, ha pedig már vásárolnod kell, akkor megjelenik a pénz, és ahol pénz van ott már te nem vagy önellátó, akkor már te is függsz a rendszertől. „


Minimálisan. Nincs munkahelyem , se bankszámlám és személyim sem. Elég nagy földterülettel rendelkezünk (én és a család) ahhoz , hogy megteremjen minden amire szükség van , általában csak akkor megyünk boltba ha minden kötél szakad. Pénzünk nincs , általában cserélünk a szomszédokkal és így néha kerül hozzánk pénz amiből a hiányosságokat lehet fedezni. De általában nem is ételre kell költeni , inkább ruhára szerszámokra vagy állatorvosra , mert fontos az állatok egészsége. Az utóbbi években 2012,13,14 nagyon jó volt a termés , nem volt itt semmilyen gond (aszály volt , ezért nyáron majdnem minden nap kellett öntözni , de ez legyen a legnagyobb baj). Hamarosan kb május második felében már lesz rengeteg eper és és júniusra sok más gyümölcs is.

Egyéb dolgokat , az internetet a szomszéd osztja meg velünk(wifi) így nekünk nem kell fizetni érte a szomszédnak pedig adunk cserébe a termésből (egyébként neki sem kerül többe, akkor is ugyanannyit fizetne érte ha csak ő használná)

Mobiltelefon is van , ha esetleg elmenne az áram beviszem a városba egy nyilvános helyre és feltöltöm ott /laptopot szintén , mindegyik akkumulátoros nyilvánvaló.

Nem könnyű ez az élet , de ez a kérdés nem is arról szól h most erről beszéljek , de azt még benyögöm ,, hogy inkább így élek mint sem ahogy az önellátás előtti éveimben , 14 órát robotolni hétfőtől szombatig egy üzemben vagy 12 órát az ócska hipermarketekben (van hogy vasárnap is , ez pár hónapja szűnt meg ugyebár). Így meg napi átlag 5 órát dolgozok. Jobban élek mint 4 éve:))


Sok sikert kívánok neked is az önellátáshoz.



„ Jah értem, hát nézd szellemi értelemben én is égbekiáltóan bűnnek tartom a homosexualitást „


Arra gondolsz , hogy a szaporodás szempontjából inkompatibilis ? Ez persze igaz , de az ilyen emberek a legkevésbé sem érdemelnek megvetést szerintem , na jó azt nem írtad hogy meg is vetnéd őket , így befogtam.


„ A bajod az, hogy túlságosan általánosítasz. „


Na jó , ebben igazad van. Nem egyszerű elfogultság nélkül állni ehhez a témához , vagy pozitív vagy negatív irányba valahogy mindkét fél elfogultnak tűnik ezeknél a vitáknál.


„ A háború mindig is létezett a világtörténelem során. Az viszont igaz, hogy én is kerülöm és kerülném, amíg csak tudom. „


Én maradnék abban a hitben , hogy nem lesz háború így kerülgetésre sem lesz szükség. A háborút sosem az emberek érdekei vezérlik , hanem az államérdekeké .

Két jó intézkedést találtam a mostani rendszerben: a hadkötelesség és a halálbüntetés eltörlése. Ezeknek is vannak negatívumai , de ebbe nem mennék bele.



„ Neeem? Haaaaah


https://www.youtube.com/watch?v=54KK7YFuC44


https://www.youtube.com/watch?v=XgIdJqO7m38


https://www.youtube.com/watch?v=7stAuS82xKs


Kulcsszó, "Akár" :) „


Köszönöm a linkeket ezeket még nem láttam , talán az első volt a legtanulságosabb.

Másodiknál amikor oda volt írva vékony és kis betűkkel , hogy akár azt én se vettem így rögtön észre.


Viszont: Én a tévéről egészében lemondtam és nem azért mert a szomszédnak sincs , hanem mert igénytelen gagyi népbutító műsorok vannak oroszlánrészben , ahogy Puzsér úr is mondta.


Reklámok nekem az interneten sincsenek , az összeset kiblokkolom már évek óta , meg se tudom mondani mikor találkoztam utoljára reklámmal (a linkelt videókban szereplőkön kívül persze)

2015. máj. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!